Série(8) / Epizody(62)

Cestování červí dírou s Morganem Freemanem je americká vědecko-populární dokumentární série kterou uvádí herec Morgan Freeman. Cestování červí dírou se zaměřuje na největší záhady vesmíru. Prostřednictvím nejnovějších poznatků NASA, soukromých laboratoří, nejnovějších teoretických poznatků akademiků a výsledků vesmírného výzkumu se tento seriál zaměřuje na černé díry, kolonizování planet, teorii strun mnoho dalších. Přidejte se k Freemanovi na této jedinečné cestě prozkoumávání nových hranic nacházejících se mimo planetu Zemi a následujte ho při hledání odpovědí na závažné otázky: „Jsme ve vesmíru sami?“, „Odkud jsme se vzali?“, „Existuje život i na jiných planetách?“

Seznam epizod: 1. Co bylo před počátkem všeho?
2. Jsme sami?
3. Je možné cestovat časem?
4. Kde jsme se tu vzali?
5. Z čeho se skládáme?
6. Záhady černých děr
7. Co se skrývá v temnotě?
8. Existuje Stvořitel? (Intersonic)

foundation

Seriál ktorý má konečne aj nejakú novú informačnú hodnotu, pracuje s novými vedomosťami a tak ,na rozdiel od iných podobných kde sa 100 krát dookola omieľajú tie isté a známe veci, naozaj dokáže zaujať. Aj keď niektoré pasáže si priamo požičiava alebo ,,kradne,, od svojho predchodcu THE UNIVERSE, je tu množstvo nových názorov, teórií a hypotéz ktoré z neho robia niečo nové. Plné hodnotenie sa tomu ale nedá dať ani pri najlepšej vôli, ak už nie kôli ničomu inému, tak kôli absolútnemu failu v podobe obsadenia Morgana Freemana ako narratora. Je to vynikajúci herec ale komentovať niečo takéto to bol pre mňa totálny kiks. Inak prakticky bez výhrad. Skvelý dokument. ()

L_A_D_A_S

Skvělý dokument kterým neprovází nikdo jiný než Morgan Freeman. Věda vás bavit nemusí (ale pokud baví jedině lépe) a stejně si to užijete. 5 hvězd mu nedávám, ty by si u měl vysloužil téměř identicky zaměřený dokument Stephen Hawking's universe. Ale to bude tím že Stephen Hawking je pro mě větší autorita v oboru než třicetiletý surfař z Havaje který se po dni blbnutí na moři snaží najít teorii všeho. Pokud jste někdy četli něco od Stephena Hawkinga tak si seriál užijete a nabízí i nějaké myšlenky navíc. Nutnost pro nás materialisty, ateisty a odpůrce náboženství a všech religiózních blbin. ()

mm13

Po prvých troch-štyroch epizódach nadšenie! Zrozumiteľné, ale nie triviálne, odvážne, nikdy však pavedecké. Čo vieme to vieme, teda aspoň nateraz, čo nevieme a len tušíme, to si kľudne predstavme v čo najodvážnejších rozmeroch, pretože vesmír za tie sny, sklamania a prekvapenia stojí... Dobrý postoj, kvalitný základ, teším na zvyšok a opakované projekcie sú isté. ()

Arsenal83

Nie každému bude úplne jasné, o čom to tam tí páni hovoria. Úloha Morgana Freemana ako rozprávača je samozrejme len priťahujúcim kúskom. Dokument je silný v podaní množstva informácií a teórií. No i tak som za dostatočne dlhý čas mal problém pochopiť, čo je to tá božská častica ako si ju vedci vysvetľujú. Nuž nič, ostávam humanisticky založený. ()

baribal

menší rozporuplnost cítím v jedné věci, všeobecně u dokumentů mám raději dabing, protože mi umožňuje více vnímat obraz a nemusím očima těkat po titulkách, ale zde bych si také velmi rád poslechl krásný hlas morgana freemana, ale zase nechci titulky, a protože vím, že je takřka naučit se výrazy užívané v tomto oboru, tak bych pana freemana rád touto cestou požádal aby se naučil česky ()

• Titulnú skladbu k seriálu zložil známy hudobný skladateľ Hans Zimmer, ktorý sa podieľal aj na hudobnom podklade viacerých epizód. (TonyM)