Strašidla na Kulíkově (TV seriál)

Animovaný / Pohádka / Krátkometrážní

Česko, 2010, 1 h 37 min (Minutáž: 13x8 min)

Předloha:

Stanislav Havelka (kniha), Petr Chvojka (kniha)

Petr Skoumal

Josef Abrhám

13/13 Na hradě Kulíkově se mi vždycky líbilo. A ocenila bych návrat Ruprechta i do Čtyřlístku. Ale je zajímavé, že ačkoli stále stejní tvůrci jsou na svých místech, celému novému večerníčku podkopává nohy moderní nedbalá animace. Přičemž výtvarné návrhy jsou v pořádku, Renčín je stále kouzelný. Stejně tak je radost poslouchat Abrhámův komentář. Konečně, i ty příběhy jsou zajímavé a dobře navazují na první řadu, i na čtyřlístkové příběhy a beletrii, která vznikla v mezičase. Takže kde je problém? Zatímco z první řady se stala nostalgická jistota, dvojka přišla na řadu až v momentě, kdy zřejmě chyběli potřební pracovníci na Kavčích horách, aby to celé do sebe zapadlo jako puzzle. Škoda. Ale doufám si odhadnout, že děti tak kritické nejsou.(30.12.2013)

První díly byly výborné, dobře zpracované. Novější sice tolik nezaostávají, ale nad ty starší prostě nemají...(9.12.2010)

• maoc

Znělka je pěkná, Skoumalova hudba potěší, ale ten scénář je doost řídký a o nějaké atmosféře se skoro nedá mluvit. Pád skoro až na držku.(14.12.2010)

• štísko

Ježkovy zraky, co se to stalo se zvířátky pana Krbce. Tohle mi přijde v porovnání s první řadou opravdu nic moc. Oproti některým jiným večrníčkovým stupiditám to ale ještě ujde. Tak dvě až tři.(14.12.2010)

• honajz2

Jak skazit staré serálové díly ? Tady to máte.(18.3.2013)