Pablo Escobar

Pablo Escobar: The great hunt

Dokumentární

Francie, 2010, 57 min

Pablo Escobar (a.z.)

Mierne doplnenie dokumentu o Escobarovi: Kokaínový kráľ. Samozrejme, nedisponuje toľkým množstvom informácií, nie je vyvážený, či natoľko pútavo vyrozprávaný. Prekvapia rozhovory s jeho spojkou, angažovanosť v teréne pri priamych zásahoch a mierne odlišný štýl vedenia snímky. Lenže väčšina zdrojov, ktoré sú použité pri líčení jeho životopisu a okolnosťami v zmietanej Kolumbii sú už duplicitné a nie tak úspešné ako v spomínanom dokumente.(25.4.2017)

Jiný kraj,jiný mrav.Hodný strýček Pablo Escobar si dokázal užívat svojí moci jako král a když mu teklo do bot,zavrtal se do země jako krysa.Zajímavej dokument o honu na nejzvrhlejšího narkobarona kterej se neštítil kráglovat děti svých nepřátel a jeho oběti se počitají na tisíce.Jenom trochu nechápu že jeho přibuzný jsou pořád naživu když spousty nepřátel který si nadělal se s jeho brutalitou můžou směle měřit.(1.12.2015)

Moje hodnocení: 55%(18.3.2017)

Vydělávat 100 000,- Kč/min 24 hodin denně je něco neuvěřitelnýho. Ročně 55 mld. Kč. Evidentně svou práci odváděl dobře, že.. to mu asi jen těžko můžeme upřít. Zanechal po sobě také mimořádnou spoušť. Sestřelit letadlo se 107 lidmi, vyhodit do vzduchu sídlo novin, vyhodit do vzduchu ředitelství Kolumbijské obdoby FBI. Za každého mrtvého policajta vydat odměnu 500 dolarů atd. Neuvěřitelné. Je to všechno jak nějaký špatný vtip.(25.1.2013)

Jeden z novějších dokumentů na tohle téma zaměřený na Escobarův útěch z la Catedral až do jeho smrti. Obsahuje i celkem méně známé záběry, které se v jiných dokumentech nevyskytují, rozhovor s jedním z jeho nejdůležitějších zabijáků a jeho sestrou + plus obvyklí hosté těchto dokumentů - plukovník Martinez, generál Maza, agenti DEA Murphy a Peňa. Celkem je i zajímavé vidět jeho rodinu v Argentině, která asi netře bídu s nouzí , protože si pár milionů dolarů dovezli, ale syn Juan Pablo přejmenovaný na Sebastian Marroquin jezdí v Hondě Civic.(24.9.2016)

V porovnaní s obdobným dokumentom Pablo Escobar: King of Cocaine mi, na rozdiel od komentu MikO_NR_1909, mi tento prišiel ako pútavejší. Sú tu nové, nikdy nezverejnené zábery Escobara, rozhovory s priamymi pobočníkmi (Velasques), s jeho rodinou, či dokonca s Ecobarom samotným počas jeho úteku. Strih je síce o ničom, s rozhovorov sa tiež nič nové nedozvieme, no po množstve dokumentov, článkov a seriálov nové zábery a rozhovory potešia.(13.2.2018)