Receptář prima nápadů (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2001, 50 min

• MM_Ramone

PhDr. Přemek Podlaha je priekopníkom, pionierom, v oblasti relácií, ktoré sú prioritne zamerané na domácich kutilov, nadšených záhradkárov, proste zručných divákov, čo svoj voľný čas trávia aktívnym odpočinkom. Už od roku 1987 sa pán Podlaha podieľal na projekte "Receptár", ktorý bol pravidelne vysielaný Českou Televíziou. Od roku 2001 prešiel ku konkurenčnej, komerčnej TV Prima, ale obsah jeho relácie zostal prakticky rovnaký. Publicistický magazín pre kutilov a záhradkárov alebo Čo všetko chcete vedieť o bývaní, záhrade a chalupe... "Receptár prima nápadov". *(21.4.2012)

• Desmi

Přemet Prkenná Podlaha každým rokem uvadá jako květinky o kterých rozpráví. Pořad je zaseklý již roky na stejném bodě a cílí stále na tu samou generaci, která stárne společně s ním. Nedávno jsem omylem na tenhle pořap přepl. Přemet právě fundovaně hovořil o kilové mrkvi, jenž mu zaslala na fotografii nadšená divačka. Dospěl jsem k názoru, že je lepší šňupnout kilo substrátu, než koukat na Přemdu a mrkev.(8.12.2013)

• Aidina

Jsou znělky a znělky. K těm, co se natrvalo usadí v hlavě a za živýho Boha nejdou vymazat patří i Mládkův chalupářský šlágr oznamující, že je neděle odpoledne:“ Sousedovic Toníček nemá žádný koníček, ruce jdou mu dozadu, on je zkrátka pozadu. Pro alkohol nežiju, nekouřím a nepiju, šlechtím plané jabloně, furt se hrabu v záhoně…“. A pak přichází Přemek Podlaha a burza nápadů může začít… co třeba z nefunkční pračky udělat sekačku a nebo naopak?(29.3.2013)

• Radek99

Doktor filosofie Přemek Podlaha prezentuje Čechy, Moravany a Slezany coby národy kutilů a lidových vynálezců a jako takový je jeho pořad naprosto nehodnotitelná záležitost. Ze strany jedné traktát o smyslu života, z druhé pak televizní selanka pro postproduktivní generace. A teď si z toho, diváku, vyber...(12.7.2011)

Dost mě překvapolo nízké hodnocení tady. Co je špatného na pořadu, který se snaží radit kutilům a zahrádkářům a dělá to tradiční metodou, bez pseudozábavných výstřelků známých ze zahraničních televizí. Nemá to být primárně zábavný pořad, ale přesto, i když se o zahrádku nestarám, mi rozhodně nepřijde jako odpad. 60 %(7.8.2011)