Sentó šódžo: Či no tekkamen densecu

• japonský

戦闘少女 血の鉄仮面伝説

• japonský

Sentô shôjo: Chi no tekkamen densetsu

Mutant Girls Squad

Akční / Horor

Japonsko, 2010, 89 min

I Japonci mají své X-meny, respektive X-Womenky. A je snad jasné, že mnohem krvavější. Hektolitry krve stejně jako přebujelá fantazie tvůrců a maskérů a řádná dávka ujetého humoru, je již tradiční proprietou dalšího ulítlého krvavého japonského splatteru. Aneb všechno lítá, co tělo má. Třešničkou na dortu pak již tradičně rajcovně uřvaná Asami v krátké zápoorné roličce s nádherným skonem.(7.11.2013)

• Lorge

Z počátku slušná japonská úchylárna,která vypadá, jakoby ji vyprodukovala asijská pobočka TROMy, což potvrzuje nejen hromada krve a jiných gore věcí, hromadné vraždění nbevinných weird způsoby (přeměna pekařky na obří bagetu), nebo skutečně "speciální" schopnosti, jako řitní pila, nebo prsní čepele. Ale druhá polovina už znatelně ztrácí dech, a špatná (rozuměj neexistující) choreografie akčních scén už jen doráží tuhle, z počátku slibně vyhlížející úchylárnu, do průměrných dvojkových hlubin.(6.7.2011)

• pornogrind

Japonci a jejich varianta na X-Meny.No tady to jsou spíš X-Womenky.Snímek se veze ve stylu filmu Machine girl.A pokud jsem psal,že Machine girl je krvavá šílenost a ulítlost,tak tenhle flák je ještě mnohem víc krvavější(Machine girl-počet obětí 25,tady je to nejmíň 2krát tak víc) a šílenější.Tolik WTF scén jsem v jednom filmu dlouho neviděl(za všechny zmíním jen jednu-motorovka čouhající z prdele-to se přece jen tak nevidí)Jenže čeho je moc toho je příliš.Po včerejšku to můj chlastem otupělej mozek vůbec nepobíral co se tam děje.Krvavý a šílený je to dost,ale hlavně mi to připadlo extrémně trapný.Za mě je to mezi odpadem a 1 hvězdou.Ale jelikož jsem na to přes polovinu filmu čuměl s otevřenou tlamou(nechápu kam ty Japka na ty nápady chodí),tak si myslím že tu 1 hvězdu si to zaslouží.Proto varuju,že případné shlédnutí tohoto snímku je na vlastní nebezpečí.(27.6.2015)

Než plnohodnotný film to skôr pripomína akési cvičenie ktoré si trojica režisérov vymislela niekde pri kávičke a každý z nich tam napchal čo ho napadlo. Výsledok je nadupaný, vysoko bizarný a zábavný ale úplne-úplne bezduchý. Story o príslušníkoch akejsi novej rasy ktorých normálni ľudia nenávidia je fakt vycucaná a nie z prstu ale iného orgánu. Chýba mu skrátka čokoľvek o čo sa dá nejako oprieť. Ale hromada strelených gore efektov v neutíchajúcom tempe zaručuje že sa človek nenudí. Príslušníčky ( až na streleného transvestitného kápa sú to samé ženy ) "novej rasy" majú podobne ako X-Meni nejaké tie užitočné špeciálne schopnosti, napr. motorovú pílu vychádzajúcu zo zadku, samurajské meče z prsníkov či miniatúrne ruky z uší. Nishimura s Iguchim vyťahujú svoje typické vizuálne tromfy aj hercov vo vedlajších roliach ( napr. Asami ) aj keď tu nie všetko funguje tak ako by to teoreticky mohlo. Chápadlo strčené do riti a vychádzajúce ústami, to isté s mečom a kvantá podobných blbiniek podporených litrami červenej malinivky a vtipne zmasakrovanými chudákmi. Vrcholom gore snaženia je tu scénka v ktorej sa dievča s ceckomečmi a dievča s riťopílou navzájom omylom pozabíjajú, čo je dokonale absurdné a srandovné. Ako vravím, skôr cvičný experiment než plnohodnotný film, aj tá hudba ( Kou Nakagawa, Nishimurov dvorný skladateľ ) sú len okaté variácie na predchádzajúce počiny. Beriem to ako prípravu na niečo čo má prísť ( TGP2 ).(18.1.2011)

kozaté mutantky slaví jako již tradičně úspěch, troufám si tvrdit, že tyhle X(X)-(Wo)Men svou bizarností vyrovnávají krok s robogeishou a sklízí krom nepsaného titulu krále festivalu i 80% od jeho hrdého pořadatele. [5. PFF Čakovická Be(´)čka](29.4.2011)