Kouzelný svět Karla Zemana

Dokumentární / Krátkometrážní

Československo, 1962, 15 min

Zdeněk Hrubec

Velmi pěkně zpracovaný dokument, který nás nechá, bohužel jen trošku, nahlédnout pod pokličku mysli filmového génia Karla Zemana. Máme příležitost poznat některé filmové triky a natáčecí postupy, díky nimž dokázal natočit své nezapomenutelné snímky. Ale já bych chtěl vidět ještě víc!(29.7.2014)

Film o filmech Karla Zemana, kde je přiznána inspirace filmy Georgese Mélièse, a kde jsou ukázány některé z těch triků, které tvoří velkou část kouzla Zemanových filmů. Velice hezký komentář čtený Václavem Voskou.(1.6.2014)

Snad zadny reziser u nas neni tak nedoceneny jako Karel Zeman, je smutne, ze Japonci ho oslavuji vice nez my... Skoda, ze dokument neni delsi, zvladnul bych i dve hodiny:-).(22.2.2015)

Škoda té krátké stopáže. Vizionář Zeman by si zasloužil daleko více prostoru.(27.5.2016)

Pěkné...Podmínka mít rády tvorbu Zemanovu, je naše fantazie...(12.9.2014)

Většina záběrů totožná jako v dokumentu Karel Zeman dětem (výroba triků apod.). Hodnocení tím pádem stejné. A to i přesto, že tento snímek je o pět minut kratší.(8.12.2013)

Většina záběrů je stylizovaná.(28.1.2012)