poster

Vor v zakoně, vládce podsvětí

 • Německo

  Ehre der Paten - Russlands Mafia, Die

 • Německo

  Diebe im Gesetz

  (Německo)
 • Izrael

  Ganavim Ba Hok

  (Izrael)
 • anglický

  Thieves by Law

 • český

  Zločinci podle zákona

  (festivalový název)

Dokumentární / Životopisný

Německo / Izrael / Španělsko / Norsko, 2010, 90 min

Scénář:

Alexander Gentelev
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zette
  ****

  Vyborny namet a velmi dobre udelany dokument. Samozrejme, ze mafiansti bossove rekli jen to, za co si uz trest bud odsedeli nebo mluvili obecne. I tak jejich hovory byly nesmirne zajimave. V Rusku je skutecne mozne vse a rusove jsou schopni vseho, coz nemyslim jen negativne. Koho alespon trochu zajimaji mafianske praktiky ci Rusko poslednich triceti let, nemuze tento dokument opomenout.(23.6.2015)

 • EastWicka
  *****

  "Rusko je jen zdánlivě součástí Evropy. Ve skutečnosti je to jiný, mnohem drsnější svět..." Vynikající a vzhledem k tomu, s kým jsou rozhovory - u čaje a v domácím prostředí - vedeny, také nesmírně překvapivý dokument. Prosvítají z něj psychologické miniportréty několika bosů ruské mafie - vorů v zakoně. Mluví otevřeně, bez servítek, pragmaticky a pyšně o tom, jak budovali svá impéria a přibližují pravidla, podle nichž se v jejich světě hraje. Všichni strávili téměř 20 let op ruských věznicích, od raného mládí, a v krutém prostředí ovládaném podsvětím (podle jednoho z vorů však "čistším, čitelnějším než svět venku") se vypracovali, získali si moc, respekt, cvik v "byznysu", v zabíjení lidí bez mrknutí oka. Některým se při rozhovorech žoviálně blýskají očka: "A podle vás se třikrát trestaný člověk nemůže stát poslancem? Ani starostou? Ne? Kde to, proboha žijete?!". Z mimiky jiných zase člověku v hlavě zabliká radar: predátor! Nedalo se nevzpomenout si na Kmotra - a taky na Putina.(21.1.2016)

 • Sociopath
  ***

  Hodne slabé. K mýtami opradeným tetovaniam skoro nič, len samé chvástanie sa a prerušovanie obchodov "lebo nás točia". K tomu vodka, čaj, história Svazu, pleška a Ťaman, kopa keketov a keketín a koketovania s US štýlom. No zabijem sa, že ma to vzrušilo asi ako crossover Čonkin vs. Moroz? Desuplní balšoj deduškovia spomínajú na starije dobrije vremena a ja sa snažím prísť nato, kde teda Cronenberg čerpal materiál na Východné prísľuby. Každopádne, svojho času to boli kápovia. Svet patrí šikovným a "nane love - nane bašavel".(24.5.2016)

 • Marek1991
  *****

  Neviem, čo niektorí čakali od tohto dokumentu, snáď nie vraždu v priamom prenose. Taktiež nie každý dokument je hneď úplne investigatívny, toto je skôr opisný dokument pre ľudí, ktorí sa tejto téme nerozumejú a môže ich dostať do obrazu. Je chronologický, síce vyzerá, že v ňom jednotliví mafiáni rozprávajú len to, čo sami dovolia, no každý povie niečo iné a spolu to dáva zaujímavú mozaiku praktík. Nikdy vám tu neprezradia všetko, no opísali to zaujímavo. Nedávno kamarát zakladal reštauráciu a hneď mu volali vraj "Sýkorovci" a pritom mu ochranu mali zabezpečiť inak, takže oni nespali aj keď mu mali dať pokoj a to sa mu nevyhrážali raz. Proste aj keď robil projekty, tak bez toho, aby dal nejakú províziu, tak by tie jeho veci zrejme neprešli, proste aj u nás je mafia, korupcia a zločin všade, no Rusko je brutálnejšie, chladnokrvnejšie a má širší svetový dopad. Celé ho takýto ľudia pokazili, dnes všetko stojí na peniazoch a podriadili sa tomu aj mnohí duchovní, toto je smutná realita, no čo je najsmutnejšie, vnímajú sa ako tí správni, lepší než vláda, pokiaľ im to nebude žrať, ale budete uvažovať triezvo a s nadhľadom, tak usúdite, že toto je skvelý dokument.(15.6.2013)

 • Fanucci
  ****

  Dokument nesděluje o ruské mafii nic převratně nového. Ovšem díky účasti a výpovědi 3 vorů v zakoně stále aktivních v podsvětí dokonale vykresluje jaký typ lidí se v ruskojazyčné mafii pohybuje a jak smýšlejí. A většinou to není nic pěkného...Obzvlášť z chladnokrevného Vitalije - který otevřeně hovoří o vraždách a mafiánských praktikách v Ussurijské oblasti mi běhal mráz po zádech.(19.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace