poster

Batman Rok jedna

 • USA

  Batman: Year One

Animovaný / Akční / Krimi

USA, 2011, 61 min

Předloha:

Frank Miller (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Scénář:

Tab Murphy
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JAn
  *****

  Dosud nejtemnější a nejdrsnější adaptace Warnerů, která si zároveň skvěle drží Millerovo tempo a dokonale zachycuje atmosféru jeho předlohy.(25.10.2011)

 • Spiker01
  ****

  Další z řady výborných DC animáků :) ...70%(20.6.2015)

 • JohnnyD
  ***

  V časoch Christophera Nolana je to predsa len trochu chudá a riedka temná realistická adaptácia. Hlavne je film priveľmi skratkový a hodila by sa mu raz taká minutáž. Bruce Wayne sa Batmanom stane zo sekundy na sekundu, Alfred je štatistom, prítomnosť Catwoman v príbehu nedáva hlavu ani pätu, celé je to strašne uponáhľané a skratkovité... No napriek tomu, najmä v porovnaní s filmami Batman/Superman je to stále štýlový a decentne temný film. No na Under the Red Hood to ani zďaleka nemá.(3.1.2012)

 • swamp
  ****

  Celkem povedený animák o počátcích Bruce Waynea jakožto Batmana. Mihnou se tu všechny možné známé tváře (Selina/Catwoman, Dent, budoucí Joker), ale především mě tento film zaujal příběhem a postavou Jima Gordona, kterému propůjčil hlas Bryan Cranston. Nedozvíte se tu sice žádné novinky, ale kouká se na to příjemně.(9.1.2012)

 • Kothy
  ****

  Škoda že to nebylo delší. Ale jinak je to dobré. Popisuje to začátky působení Batmana a Gordona v Gothamu. Gordon to ze začátku nemá jednoduché, protože je proti němu celý policejní sbor. A Batman se taky snaží nějak prosadit. Policie po něm samozřejmě jde. Ani bych neřekl, že je Gordon takový bouchač. Možná měli dát větší prostor Catwoman, protože tam byla dost nevýrazná. Ani tam nebyl pořádný záporák. Oproti nadcházejícím filmům je to opravdu jenom úvod. :)(19.2.2014)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Franka Millera. (Claude Speed)

 • - Spoiler: Rodina Wayneových byla před osudnou událostí v kině na The Mark of Zorro (1920).
    (NinadeL)

 • - Bryan Cranston původně odmítl roli Jima Gordona, protože si myslel, že byl tento projekt založen na seriálu Batman (od r. 1966). Nakonec ji přijal poté, co si přečetl scénář. (JORDY)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace