Když Gotham City zoufale potřebuje hrdiny, dva muži se ujmou spravedlnosti... ovšem na opačných stranách. Bruce Wayne se po letech v zahraničí vrací domů a stává se bojovníkem proti zločinu, zároveň se do Gothamu stěhuje stejně čestný policista, poručík James Gordon, aby zjistil, že zde bují všudypřítomná korupce. Když se Bruce stane maskovaným mstitelem Batmanem, město exploduje! Kolem se stahují jeho nová nemesis Catwoman, gangsteři i Gordon! Nenechte si ujít tento strhující originální animovaný film DC Universe, který vznikl podle průkopnického příběhu Franka Millera a jemuž své hlasy propůjčili trojnásobný vítěz Emmy ® Bryan Cranston, Ben McKenzie, Katee Sackhoff, Eliza Dushku a Alex Rocco. Užijte si odvážnou a dynamickou vizi prvního roku Temného rytíře a začátku jeho trvalého přátelství s Jimem Gordonem. (oficiální text distributora)

TheDarKnig

Díky krátké délce za 5, protože si to perfektně udrží celou dobu feeling Nolanových filmů, škoda jen, že jelikož Year One Nolan dost věcí přebral do svých filmů, nemá Millarův komiks čím překvapit. Nicméně právě proto jsem k těmto věcem přihlédl a nenechal se jimi odradit. Má to atmosféru, je to reálné, Gotham je zase jednou stoka a díky Millarovu umu skvěle vykreslené charaktery, hlavně díky jeho oblíbeným vnitřním monologům. A akce a nějaké další známé postavy potěšily. Takže tak, spíše za 4, ale dávám těch 5 ()

NinadeL

Je to hezká jednohubka, výborný nápad je sledovat celý rok za pomoci jednotlivých dat z kalendáře. Fanoušci Jamese Gordona budou na větvi, já mám poněkud problém s touhle verzí Catwoman (není sexy a zatím je příliš hloupá). Nicméně pokud ještě pořád máte chuť na Batmanův origin, tak si určitě vyberte tenhle. ()

novoten

Bruce Wayne se vrací na známá místa, Jim Gordon nastupuje do nového zaměstnání a oba už tuší, že příští rok jejich života bude všechno, jen ne snadný. Předloha ukázala Gotham jako město špíny, korupce a mafie a oproti pozdějším dobrodružství Netopýřího muže se obešla zcela bez nadpřirozena, nadlidsky silných nepřátel nebo znetvořených zlosynů. Rok jedna funguje čistě v kriminálně-dramatické rovině a jeho animovaná adaptace svou předlohu dokonce překonává. V komiksu se totiž děj i přes jindy famózního vypravěče Millera mezi jednotlivými dialogy a monology občas ztrácel, zatímco hodinový film funguje mnohem ucelenějším dojmem a dovolí nepřívětivému městu, aby se hrdinům pořádně zažralo do kůže. ()

Davies182

Temné, drsné, neuvěřitelně dospělé. Ale plytké, bez emocí a náboje. Jak se tohle mohlo stát? Mílový krok kupředu v možných "R" animácích a zároveň zmatený krůček zpátky, zapříčiněný neodpustitelným vypravěčským failem. Když už nic, přidává to k "looking forward" efektu očekávaného The Dark Knight Rises. ()

T2

Rozpočet $3,5miliónaTržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Vydarená animácia v pútavom na novo vyrozprávanom príbehu, ktorý nenudí, dobre vykreslený Jimmi Gordom, Bruce Wayne, taktiež okrajovo Catwoman a ich začiatky, prim je dávka temnoty, akcia. /80%/ ()

• Bryan Cranston původně odmítl roli Jima Gordona, protože si myslel, že byl tento projekt založen na seriálu Batman (od r. 1966). Nakonec ji přijal poté, co si přečetl scénář. (JORDY)