Natalri

Drama / Romantický / Pornografický
Jižní Korea, 2010, 88 min

Uznávaný sochař a pedagog se setká v umělecké galerii u své slavné sochy nahé dívky Natali se svým bývalým žákem. Vzpomínají na studentku Mi-ran, která pro ni stála modelem. Každý z nich ji znal úplně jinak, přesto pro oba byla tou jedinou osudovou životní láskou. (lioncel)

sniper18

Je to mierne nadpriemerná eroticky ladená romantická dráma. Má pomerne dobrý príbeh o úspešnom sochárovi, ktorý tají totožnosť ženy, podľa ktorej vytvoril jedno zo svojich najznámejších diel, ale v posledný deň výstavy sa rozhodne prijať mladíka, ktorý by chcel o diele písať. A postupne si uvedomuje, že ich cesty sa už stretli a spája ich láska k tej istej žene, na ktorú ale majú odlišné spomienky. Spracovanie je ale iba priemerné, dej je až príliš jednoduchý, tu sa skutočne len väčšinu času dvaja muži iného veku a úplne odlišných pováh rozprávajú v jednej miestnosti o soche, minulosti a samozrejme hlavne osudovej láske. Síce sa na to dá bez problémov pozerať a pár situácií sa mi páčilo, ale chýba tomu ten správny náboj a až tak moc si ma to nezískalo. Až v poslednej tretine sa dej pohne trochu iným smerom a začne to byť zaujímavejšie, ale predsa len cítiť, že je už trochu neskoro a navyše kvôli štýlu predchádzajúcej hodiny to nedokáže ideálne fungovať. A môže za to práve táto až príliš erotická forma, hlavne prvú hodinu sa neustále strieda dialógová sekvencia s erotickou scénou, pričom všetky sú dlhé a aj dosť odvážne, kvôli čomu akákoľvek romantika nemá žiadnu šancu fungovať a preto aj v tej poslednej tretine ma to emocionálne úplne minulo. Preto si myslím, že si mali tvorcovia vybrať, či už drámu, v ktorej by bol prvoradý erotický náboj, alebo takú, kde by išlo hlavne o tú romantiku, lebo spolu to jednoducho nefunguje. Herecké obsadenie je na tom dobre, vystačí si len so štyrmi výraznými postavami a aj z toho len s tromi hlavnými, či už Lee Sung-Jae v hlavnej úlohe, ideálna postava mladíka a k tomu veľmi príjemná postava osudovej lásky. Réžia a technická stránka sú iba priemerné, celkový vizuál a aj atmosféra určite mohli byť aj lepšie. Takže Natalie určite nie je zlý film, pozerať sa na to dá, ale takáto kombinácia osudovej lásky a výraznej erotiky mi moc nesedí a znovu si to už asi nepozriem. 59% ()

castor

Jihokorejci si troufnou na cokoliv. U jejich filmů prakticky neexistují žánrová omezení. Nebojí se historických velkofilmů, kýčovité romantiky, hororů ani násilných kousků. Kašlou na divácká očekávání i žánrová klišé. Poměrně utahaný příběh nabídne úžasná ženská asijská těla, rozporuplné emoce a typické asijské atributy, které nezachutnají každému. O řemesle bych nemluvil, výsledek se hodí spíš na televizní obrazovky do nočních hodin. I když místy bylo zajímavé, jak rozdílně dva muži vnímají stejnou ženu. Jinak se plácáme v průměru. Ale berte mě s nadhledem, Asie zdaleka není mým šálkem kávy. ()

Padme_Anakin

Láska je děvka! Student miluje studentku. Studentka miluje profesora. No a pan profesor? To je přelétavý neposeda, neví, co by a hlavně kam by, stručně řečeno chová se jako pako. Milostný trojúhelník zabalený do pohledného erotického hávu. ()

runner85

Uznávam, že to nebol dokonalý film. Uznávam, že niektoré sexuálne scény pôsobili skôr kontraproduktívne. Uznám aj to, že to mohlo mať väčší romantický náboj. Ale i tak, to vyprávanie dvoch mužov o jednej žene, ktorá prišla do ich života bolo podarené, úsmevné a zaujímavé. Je možné aby sa žena ktorá miluje oboch mužov sa správala pri každom inak ? Rozhodne ! Ale ako poznamenal hlavný hrdina - láska je děvka ! ()

lioncel

Natali je bronzová socha nahé ženy v erotické póze. Její autor, známý sochař a profesor na umělecké fakultě, ji léta odmítá prodat. V galerii ho jednou navštíví jeho bývalý student, který se marně snaží sochu od něj získat. Postupně se otevírá něžný melodramatický příběh o lásce jedné ženy ke dvou mužům. Některé slabší povahy si to mohou možná místy poplést /nejen podle obalu blu-ray/ s uměleckým soft ´P´ ... ..... film je natočen v 3D technologii, na kterou já nemám ty správný oči - docela by mě zajímalo, jestli pohled na nahé Mi-ran a Park díky tomuto obrazu ještě více láká pohladit .. políbit .. pomazlit ... ()

Anet21

⚪Extrémne kórejské, až vyslovene prestrelené i na ich žánrové pomery - v tomto prípade majú snáď scény sexu viac čistého času na obraze ako scény s dialógmi. Skôr softp*rno ako romantický film. Réžia sa snaží o nuansy, o melodramatické monológy, senzuálne zábery, no akosi to nefunguje, keďže príbeh samotný, či resp. nosná myšlienka je slabšia a nadužívaná, herecky všedné.⚪Ako žánrový kúsok zbytočné, ako erotický film tuctové. Myšlienka, že dvaja ľudia majú na rovnakú osobu úplne rozdielny pohľad môže pôsobiť hlboko, no nie je.⚪ ()

mira007

Můj první korejský film a hned romantický, lehce psychologický a na asijskou ( ale i koneckonců na českou ) kinematografii hodně erotický film ( některé záběry snad skoro porno nebo co ) bohatý na nahé těla. Příběh dvou mužů a jedné ženy je celkem pozvolná story, žádná akce krom milostných, ale celkový dojem dobrý. Překvapila mne spíš tak otevřená nahota v asijském filmu - to se v japonských filmech nestane. ()

Hagu

Komentář může obsahovat spoiler! Fascinující jak 2 muži vnímají po svém jednu ženu ... Bylo to odvážné, dobré a pěkné.. jediné co tomu ubírá na kráse, je to že už ze začátku filmu jsem čekala velmi typickou smrt hlavní postavy. ()