poster

Natalri

 • Jižní Korea

  나탈리

 • anglický

  Natalie

 • anglický

  3d Natali

Drama / Romantický / Erotický

Jižní Korea, 2010, 88 min

Scénář:

Kyeong-jeong Joo

Střih:

Steve M. Choe
(další profese)
 • sniper18
  ***

  Je to mierne nadpriemerná eroticky ladená romantická dráma. Má pomerne dobrý príbeh o úspešnom sochárovi, ktorý tají totožnosť ženy, podľa ktorej vytvoril jedno zo svojich najznámejších diel, ale v posledný deň výstavy sa rozhodne prijať mladíka, ktorý by chcel o diele písať. A postupne si uvedomuje, že ich cesty sa už stretli a spája ich láska k tej istej žene, na ktorú ale majú odlišné spomienky. Spracovanie je ale iba priemerné, dej je až príliš jednoduchý, tu sa skutočne len väčšinu času dvaja muži iného veku a úplne odlišných pováh rozprávajú v jednej miestnosti o soche, minulosti a samozrejme hlavne osudovej láske. Síce sa na to dá bez problémov pozerať a pár situácií sa mi páčilo, ale chýba tomu ten správny náboj a až tak moc si ma to nezískalo. Až v poslednej tretine sa dej pohne trochu iným smerom a začne to byť zaujímavejšie, ale predsa len cítiť, že je už trochu neskoro a navyše kvôli štýlu predchádzajúcej hodiny to nedokáže ideálne fungovať. A môže za to práve táto až príliš erotická forma, hlavne prvú hodinu sa neustále strieda dialógová sekvencia s erotickou scénou, pričom všetky sú dlhé a aj dosť odvážne, kvôli čomu akákoľvek romantika nemá žiadnu šancu fungovať a preto aj v tej poslednej tretine ma to emocionálne úplne minulo. Preto si myslím, že si mali tvorcovia vybrať, či už drámu, v ktorej by bol prvoradý erotický náboj, alebo takú, kde by išlo hlavne o tú romantiku, lebo spolu to jednoducho nefunguje. Herecké obsadenie je na tom dobre, vystačí si len so štyrmi výraznými postavami a aj z toho len s tromi hlavnými, či už Lee Sung-Jae v hlavnej úlohe, ideálna postava mladíka a k tomu veľmi príjemná postava osudovej lásky. Réžia a technická stránka sú iba priemerné, celkový vizuál a aj atmosféra určite mohli byť aj lepšie. Takže Natalie určite nie je zlý film, pozerať sa na to dá, ale takáto kombinácia osudovej lásky a výraznej erotiky mi moc nesedí a znovu si to už asi nepozriem. 59%(12.11.2013)

 • mira007
  ****

  Můj první korejský film a hned romantický, lehce psychologický a na asijskou ( ale i koneckonců na českou ) kinematografii hodně erotický film ( některé záběry snad skoro porno nebo co ) bohatý na nahé těla. Příběh dvou mužů a jedné ženy je celkem pozvolná story, žádná akce krom milostných, ale celkový dojem dobrý. Překvapila mne spíš tak otevřená nahota v asijském filmu - to se v japonských filmech nestane.(1.1.2017)

 • lioncel
  *****

  Natali je bronzová socha nahé ženy v erotické póze. Její autor, známý sochař a profesor na umělecké fakultě, ji léta odmítá prodat. V galerii ho jednou navštíví jeho bývalý student, který se marně snaží sochu od něj získat. Postupně se otevírá něžný melodramatický příběh o lásce jedné ženy ke dvou mužům. Některé slabší povahy si to mohou možná místy poplést /nejen podle obalu blu-ray/ s uměleckým soft ´P´ ... ..... film je natočen v 3D technologii, na kterou já nemám ty správný oči - docela by mě zajímalo, jestli pohled na nahé Mi-ran a Park díky tomuto obrazu ještě více láká pohladit .. políbit .. pomazlit ...(23.8.2014)

 • lopata555
  ****

  Uznávam, že to nebol dokonalý film. Uznávam, že niektoré sexuálne scény pôsobili skôr kontraproduktívne. Uznám aj to, že to mohlo mať väčší romantický náboj. Ale i tak, to vyprávanie dvoch mužov o jednej žene, ktorá prišla do ich života bolo podarené, úsmevné a zaujímavé. Je možné aby sa žena ktorá miluje oboch mužov sa správala pri každom inak ? Rozhodne ! Ale ako poznamenal hlavný hrdina - láska je děvka !(20.10.2014)

 • castor
  **

  Jihokorejci si troufnou na cokoliv. U jejich filmů prakticky neexistují žánrová omezení. Nebojí se historických velkofilmů, kýčovité romantiky, hororů ani násilných kousků. Kašlou na divácká očekávání i žánrová klišé. Poměrně utahaný příběh nabídne úžasná ženská asijská těla, rozporuplné emoce a typické asijské atributy, které nezachutnají každému. O řemesle bych nemluvil, výsledek se hodí spíš na televizní obrazovky do nočních hodin. I když místy bylo zajímavé, jak rozdílně dva muži vnímají stejnou ženu. Jinak se plácáme v průměru. Ale berte mě s nadhledem, Asie zdaleka není mým šálkem kávy.(3.10.2014)

 • - První korejský 3D film promítaný v kinech. (Raztubyl)