Zavrhne ctitele a provdá se za starou lásku. Pár hodin po svatbě ale ženich zmizí i s jejími šperky a ona zůstane na všechno sama. A navíc těhotná. (Netflix)

Flego

Noirová lahôdka pre fajnšmekrov s kvalitnou filmárčinou a vystavaným príbehom. Nie je síce objavný, určite by sa našli drobné nedostatky hlavne v závere, ale všetko je odpustené. Štvrtá recenzia. ()

liquido26

"I'll ring twice, like the postman always does." Netflix nepřestává překvapovat tím, jaké filmy tento rok zařazuje ... další super britské překvapení. Jediné, co bych vytknul byl trochu uspěchaný závěr. ()

Topco

Mladá žena sa zbrklo vydá za svoju dávnu lásku, ktorá sa nečakane objaví po vojne. Po tom, ako muž zistí, že jej rodina je bez peňazí, znova zmizne a čoskoro je po leteckej havárií vyhlásený za mŕtveho... Jean Simmons sa predstavuje v zabudnutom britskom noiri tri roky pred tým, ako zažiarila po boku Roberta Mitchuma v Angel Face od Otta Premingera. Režisér Basil Dearden sa ukázal ako technicky veľmi zručný filmár: nápadité strihové prechody (z hlavne pištole máme rázom zvonček), dvojexpozície, netradičné rakurzy s dvoma-tromi plánmi, siluety v hmle. Toto štýlové, noirové cítenie zúročil aj o rok neskôr v Pool of London. Veľká spokojnosť, odporúčam všetkým noiristom. ()