Michal687

Na tento film jsem narazil úplnou náhodou při večerní promítání v MeetFactory. Nevím jestli to bylo tím, že prostor dokonale korespondoval s prostředím zobrazovaným ve filmu ( myslím, že už nic by mi lépe nepřiblížilo odosobnění způsobené velkoměstem než betonový silniční nadjezd a strohá továrenská budova) nebo tím, že jsem se skrze Fassbendera dokonale vcítil do jeho pokřiveného vnitřního vnímání ženy jako objektu, každopádně jsem byl filmem unešený po všech stránkách. Steve si u mě alespoň trochu napravil reputaci režiséra hrajícího na jistotu. Ač tempo místy stagnovalo a vygradování bylo někdy trochu klišoidní, pořád jsem tak nějak chápal co mi tím chce režisér říct. A ani přes malé nedodělky bylo sdělení pořád komplexní a zamyšlení hodné. Hlavně tedy co se mužů týče. ()

iz67

Brandon sám sebe nebaví. Zjišťuje to víc a víc. Brandon je ale placaty. A vlastně ani nevíme, proč to tak má. A bohužel já to mám s tímhle filmem stejně, jako s Brandonem. A konec jsem si mohl tipnout od cca 20.minuty. Tedy oba konce. ()

Ukrizku

Dominance ubohosti člověka a suchá pitvačka amorfobie mi jako jediné poselství nestačí. Oba filmoví sourozenci jsou však nadprůměrní, ale ani tak na konci nezůstalo nic. Žádný efekt, nulová emoce. Díky Bohu za les, chlapy s rukama od šmíru a distanc od takových městských blbečků, který se udělaj ve výloze svýho bytu. ()

ostravak30

Tohle je jeden z filmů, který mě kupříkladu vůbec nezaujal, přesto umělecky jej oceňuji. Je to pochopitelná studie do duší dnešních třicátníků a čtyřicátníků. A je to studie, která má pravdu. Člověk dnešní doby tráví většinu času v práci, neumí se bavit, neumí navazovat vztahy, zase chce sex a pokud možno hned, protože rád uspokojuje své fyzické touhy nikoli však duševní. Je to příběh z New Yorku a přesto si myslím, že až na výjimky se týká téměř celé Evropy a části asijských států a pochopitelně USA. Je to příběh moderních -cátníků. Mě tedy nezaujal scénář ani hudba, naopak oceňuji herecké výkony. Film, který si napříště nechám ujít, ač je tak pravdivý až je vulgárně depresivní. ()

pekas

Miluju tyhle rádoby problémy velkoměstských úspěšných floutků. Řešení je spousta, ale my se radši budeme piplat v tom jak se trápí a jsou prázdní a nevědí jak z toho. To na mě není. Jako erotika slabý, jako psychologie mne to taky míjí, tak snad jen ocenění celkového pocitu z toho ostatního - 57%. ()

jprmusic

Tak jsem hledal tu hloubku, a přestože záběr na močícího (skutečně!) Fassbendera byl opravdu mimořádný moment, nic jsem nenašel - škoda no ..... ()

PajinkaKox

Podezřívám McQueena, že má osobní zkušenost s takto narušenými lidmi. Protože představit takhle dokonale, co se v nich děje a to jen jako pozorovatel, to chce, dle mého názoru, buďto osobní zkušenost, nebo dokonalé mistrovství - konkrétně v Brandonovi je to vidět. Co se jeví jeví jako nechopnost citu, prožívání a povrchnost je ve skutečnosti naprosto divoké prožívání a neskutečně bouřlivé cítění, i když někde v jeho nejhlubších úrovních a sám vlastně o nich vědomě neví - i když se to v jeho tváři tak moc zrcadlí - což zase podezřívám Fassbendera a jeho osobní zkušenost? jelikož dokázal Brandona takhle uvěřitelně opravdově zahrát. V Shame jsem po dlouhé době prožívala opravdovou lítost nad hlavními postavami. Bravo! ()

0verseer

"We're not bad people. We just come from a bad place." Výkrik prázdnoty, ktorý je v rámci rovnakej problematiky omnoho údernejší ako Trierova Nymfomanka. Nateraz životný výkon Fassbender-a. Spôsob akým sa jeho tvár v jednej zo záverečných scén pri sexe s prostitútkami mení do bizarnej grimasy pripomínajúcej výjav zo známeho expresionistického obrazu Scream od Muncha dokonale koreluje s rozpoložením filmu. Zrkadlo človeka dnešnej doby? ()

Rebeca

Stud (2011) není o (jak bych to kulantně formulovala) promiskuitě. Je to obraz citově vyprahlé a povrchní současnosti; zjednodušování a jakési vztahové lenosti, až závislosti na všem, na čem není potřeba pracovat a co si nevyžaduje úsilí; prázdnoty, kterou se nám nechce anebo už nejsme schopni vyplnit. A proto cítíme stud (nejsme hlupáci), neboť jsme si toho vědomi. Víc jak odvážné scény, to ano. Na straně druhé - vynikající režie a  Michael Fassbender. ()

psychohippo

M. Fassbender je pro mě jedním z nejlepších herců dnešních dob a nejen dnešních. Je ve svém projevu tak uvěřitelný, že je někdy až fyzicky nepříjemné. Z tohoto pohledu je film skvělý. Pro mě se však zejména v poslední třetině příběh rozpadal, scénář drhnul (epizoda v baru a následné dostání do držky, špinavé homoorgie např. ), režisér a kameraman občas zbytečně exhibovali (sex v trojce např.) - škoda že si režisér nevystačil s tou jednoduchostí prvních 2 třetin (nádherná scéna s písní!) a tak mi přišlo, že i když to byl příběh o sexuálně závislém muži, nějak se tam moc míchal ženský pohled (spolupachatelka scénáře?) a to mi nesedělo. 4 hvězdy, 75/100... ()

Demoiselle

Jeden z nejlepších filmů loňského roku. Neuvěřitelná přímá zpověď muže, který kvůli své závilosti sám sebou pohrdá, rdousí se a hanbí. Neuvěřitelně dobře zvládnutá kamera, působivá hudba a kulisa města. "Beauty sometimes stay in a way of movie." S.McQueen - zde filmu nic nepřekaží! ()

Roumen

Jeden z nejlepších snímků co jsem kdy viděl. Neuveřitelné propojení hlavního protagonisty s divákem, scénář bez chybičky a nekompromisní herecký výkon Fassbendera mě doháněl v závěru až k slzám. Famózní! ()

Gortyna

Scéna, v níž Sylvie zpívá Sinatrův New York, New York, je snad nejpomalejší, jakou jsem kdy viděl. Nádherná. Escottova hudba je novodobě bachovská. Bach byl hudební filosof řešící vztah člověka k bohu. Tady ve filmu jakoby bůh Brandona a Sylvii opustil. Brandon nakonec zůstává sám se svými přízemními démony. Bůh mu od nich nepomůže, až věk. ()

yatan

Shame je priam klaustrofobicky-psychologicka drama, ktora neodhaluje podstatu, ale ucinky a dopady sexualnej zavislosti. Brandon (Michael Fassbender) sa dostava na hranicu znesitelnosti svojho nakladu o ktory sa nechce s nikym delit. Ma pocit, ze je to jeho problem. Ma pocit, ze to raz vyriesi. Boji sa pozret do zrkadla, no na druhej strane sa do zrkadla potrebuje pozerat. Boji sa slova potreba. Boji sa vztahu, lebo citi, ze nic emocionalne neciti. Je to plyziva hra, ktora odhaluje najintimnejsie a zaroven najsilnejsie ludske pudy a ich zvratenost ak sa nekoriguju v spravnej miere. Sissi (Carey Mulligan) citi, ze nou Brandon opovrhuje, no ona sama Brandona miluje a svoju frustraciu so zivotom riesi svojim sposobom. Silny film. Presne podla mojho gusta. Pomaly, citlivo-intenzivny, bez potreby rychlych strihov ci dialogov. Badat tu skor perfekcionisticky vedenych hercov a presne mierenu reziu. (jedna scena trvala skoro 4min bez jedineho cutu) ()

Plague.

No to si s tím hodnocením děláte srandu. ultra-softcore-porno s áčkovým hercem, jehož děj je natažený z 20 minut na 1h40. Každý záběr trvá 5x déle než by měl, ale očividně to se tady lidem líbí. Doporučuju pouštět si filmy s funkcí zpomalení. ()

Sennhie

Nutno podotknout, že děvkařiny bez emocí jak ze strany herců, tak ve vztahu k divákovi, jim jdou v Americe bravurně. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz