Mrtvý vesmír: Po katastrofě

Dead Space: Aftermath

Animovaný / Horor / Sci-Fi

USA, 2011, 85 min

Mike Disa

O něco slabší, než Downfall. První díl jsem ještě nedohrál (času je zatraceně málo), takže nemůžu posoudit návaznost mezi herními díly a tohodle dílka. Co, ale můžu posoudit je samotné zpracování, které bylo místy dost otřesné. Tím myslím zpracování hlavní dějové linky, které mělo animaci, jak zpracování Caspera z roku 2000. Animace flashbacků byly povedené, ale proč byla každá výpověď udělaná jinak? A proč měnili vzhled postav? Celkově mi děj nepřišel, až tak špatný, jen některé věci tam dobře drhly a místy jsem si říkal, že to s DS mimo artefakt nemá nic společného, protože ani Nekromorfové nevypadali, jako ti z předešlého dílu nebo ze hry. Co se filmu, stejně jako u Downfall nedá upřít je vcelku drsná atmosféra. Na poli animovaných filmů se jedná o průměrný film. 60%(16.4.2015)

Bohužel oproti Downfallu klesl Aftarmath o pár příček níž. Už se nechystá žádné překvapení, což je sice docela logické, ale dalo se něco vymyslet. Navíc je opravdu hodně vidět, že si Visceral Games (nebo EA) najali stejné lidi jako na film Dantes Inferno. Tam mi střídání animátorů nevadilo, tady je to "jen" znovu něco, co jsem již viděl plus počítačová animace. Ta je na jednu stranu zajímavá, prostědí je fajn sterilní, ale postavy by snesly o pár polygonů navíc. Trochu víc života.Jako doplněk hry fajn, jako samostatný film o ničem.(11.4.2011)

Povedal by som, že pre normálneho diváka tento animák nie je a skôr by som ho prirovnal ako väčšie intro pred hrou, pretože tým skutočne je. Oproti Downfallu je to slabšie, pretože ani dej nieje na to stavaný, ale nie je to zas taká slabota, aspoň pre mňa čo poznám hru.Čo sa týka tej CGI animácie, tak nie že by mi vadila, tvorcovia to mali dobré vymyslené, ale keby to nebolo také odfláknuté, tak je to rozhodne lepšie. 60% - 3*(16.2.2011)

Stejně jako v případě jedničky doprovázelo vydání druhého dílu počítačové hry Dead Space i vytvoření animovaného filmu. Jedná se o jakýsi prequel k událostem druhé hry, takže se setkáme s některými známými, hlavně teda s tím otravou Strossem, který mi celou hru lezl vytrvale na nervy. Animace se oproti prvnímu filmu výrazně zlepšila, přesto mi to zase přišlo takové nemastné neslané a v porovnání s gamesou, která oplývá úchvatnou, nervy drásající atmosférou, prostě unylé. Je škoda, že se zatím nenašel nikdo, kdo by atraktivní námět Mrtvého vesmíru přenesl do hraného filmu...(15.4.2013)

Výborné propojení prvního a druhého dílu hry. Skvělá hudba (dočkáme si i strašidelné Twinkle Twinkle...) a na animovaný film opravdu slušnou atmosférou. Škoda jen chvilkami podivné animace, být to hrané či animované jako například Beowulf, nerozmýšlel bych plné hodnocení. To by ale stálo trošku víc peněz a tak doufám, že se alespoň dočkáme slibovaného celevečeráku.(14.5.2012)

• - Holografická hra, kterou lze ve filmu spatřit, se jmenuje "Dante's Inferno". Jejím autorem je stejně jako v případě filmu společnost Electronic Arts. (DailyDreamer)

• - Snímek byl vytvořena na motivy počítačové hry Dead Space. (Listeroman)