poster

Rock života

 • slovenský

  Rock života

  (festivalový název)
 • anglický

  Year of The Stump, A

 • anglický

  An Ordinary Legend Olda "The Boss" Riha in a Rock Duel with Fate

Dokumentární

Česko, 2011, 86 min

Režie:

Jan Gogola ml.

Scénář:

Jan Gogola ml.

Hrají:

Oldřich Říha
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • milka
  ***

  Překvapivě celkem povedená sonda do života Oldy Říhy po úmrtí Jiřího "Dědka". Musím říct, že jsem jako člověk, kterého skupina Katapult nechává chladným, neočekával, že mě tento dokument tolik zaujme, hlavně ve své první půlce. Olda Říha zde vystupuje jako stoprocentní sympaťák a rocker, který přišel vlastně o celou kapelu a snaží se s tim nějak poprat a zároveň pokračovat v hudbě. A člověk mu prostě chtě nechtě musí držet palce. Jen škoda, že režisér pokládá Říhovi někdy opravdu nemístné otázky a že to celé není tak o půlhodiny kratší. Hodinová stopáž by tomuto dokumentu slušela daleko víc. Jako pocta Oldu Říhovi a skupině Katapult to ale funguje na jedničku. 70%(3.7.2011)

 • Vodnářka
  **

  Čtyři roční období a jeden den v životě hudebníka Oldřicha Říhy z Katapultu, který na mě ale bohužel působí jako stárnoucí rocker, který si nepřipouští, že jeho sláva stojí už jen na pár hitech a na tom, že jeho fanouškům dlouhodobá paměť slouží líp než ta krátkodobá.. Smrt jeho blízkých přátel ho stahuje zpátky do reality a dělá z něj nejistého egocentrika, který se za každou cenu snaží udržet na podiu a vyskakuje si na ostatní až po několika nezbytných pivech. Ale vlastně - on všem pomáhá. To je prostě fakt. I sám dokument působí dost nejistě a roztahaně a vlastně z něj ani nejde pořádně poznat, jestli jeho ústředním tématem má být Olda Říha, jeho mrtví kamarádi, nebo Katapult...(3.3.2012)

 • panmroz
  **

  Zdaleka se nejedná o nekoukatelnou záležitost, jen mám zřejmě problém s naprosto nepochopitelným výběrem tématu - Říha s Gogolou si sice tykají, Gogola se ptá na co chce, ale ten vztah vůbec nefunguje. Autor nám vlastně jen tlumočí směs nezájmu a nepochopení, zřejmě bych se raději koukal na cokoliv jiného - tedy glorifikaci nebo naopak dehonestaci, ale ne tady to podivné voremcávání - Říha, a jeho situace, by zasloužila jiného režiséra. Si myslim.(18.9.2012)

 • Dannysek4U
  ****

  Zajimavy, rozhodne, Olda Riha je mozna parez, ale z korenama obalenejma charismatem. I pro cloveka, co ho neposloucha. Jen bych radikalne omezil vstupy rezisera Gogoly. Smrdej zbytecnou exhibici a vytvarej prilis velkej, alespon pro me nezadouci a chvilema neprilis dobre vyznivajici kontrast mezi dvema svetama... pricemz ten Rihuv v souboji o prizen jednoznacne vitezi. Kazdopadne uplnej zacatek u Dedkova pohrbu, to je fakt rychta a super minuty nasledujou - predavani Andelu, archaicka zkusebna, lahvac vzdycky po ruce, muzeum, diskuse nad hodinkama, klukovsky stebetani o barveni vlasu, proste parada. Krasnej portret krasne samorostlyho cloveka.(8.6.2011)

 • Radko
  ***

  Som presvedčený, že som tu mal úplne neškodný komentár aj hodnotenie, ktoré zmizli. Nuž čo - pominuteľnosť elektronicky zaznamenaných dát je naozaj podenková*. Takže zostručnená rekonštrukcia zmiznutého komentáru: Rockoví Katapulti nikdy príliš neoslovovali môj hudobný obzor hudobne ani výpovedne. Uznávam ale, že frontman kapely istú charizmu má, nekompromisne hovorí svoje bez ohľadu na názory okolia. A aj keď môže pôsobiť ako zostarnutý mastodont, Gogolov dokument ukázal, že charakterovo svojbytné osobnosti stoja za zaznamenanie. *podenka - niekoľko dní žijúci vodný hmyz.(4.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace