poster

Rock života

  • Slovensko

    Rock života

    (festivalový název)
  • USA

    Year of The Stump, A

  • USA

    An Ordinary Legend Olda "The Boss" Riha in a Rock Duel with Fate

Dokumentární

Česko, 2011, 86 min

Režie:

Jan Gogola ml.

Scénář:

Jan Gogola ml.

Hrají:

Oldřich Říha
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
  • velkyvezir
    *

    Po deseti minutách jsem to vypnul, protože mi bylo líto Oldy Říhy, že v emotivně vypjatých situacích, jsou mu pokládány zcela ču*ácké otázky. Proboha, jak někdo může být tak blbý, že v den pohřbu velkého kamaráda ROCKERA nechápe, když mu Olda řekne, že na tom funuse není proto, aby mu nevzali ten pocit jiní (nechápe, že Olda nestojí o pozéry), nebo když v den koncertu, kdy umřel bubeník, se zeptá Oldy, jestli se bojí smrti. Takto se může ptát skutečně jen naprostý idiot. Oldo, drž se, furt je kopa lidí s rockerskou duší, kteří tě chápu a kteří chápou, žes toho idiota poslal do prdele.(18.8.2013)

  • Vodnářka
    **

    Čtyři roční období a jeden den v životě hudebníka Oldřicha Říhy z Katapultu, který na mě ale bohužel působí jako stárnoucí rocker, který si nepřipouští, že jeho sláva stojí už jen na pár hitech a na tom, že jeho fanouškům dlouhodobá paměť slouží líp než ta krátkodobá.. Smrt jeho blízkých přátel ho stahuje zpátky do reality a dělá z něj nejistého egocentrika, který se za každou cenu snaží udržet na podiu a vyskakuje si na ostatní až po několika nezbytných pivech. Ale vlastně - on všem pomáhá. To je prostě fakt. I sám dokument působí dost nejistě a roztahaně a vlastně z něj ani nejde pořádně poznat, jestli jeho ústředním tématem má být Olda Říha, jeho mrtví kamarádi, nebo Katapult...(3.3.2012)

  • sator
    *

    Stupidita a trapnost Gogolových otázek často iritovala i "vedoucího" není divu převážně sprasenej dokument, kdy máte pocit naprosté nepřipravenosti a břídilství a studu za tázajícího...Jediné co mě potěšilo je jisté zrání Oldy od doby"kdy všude byl a všechno znal "jasně že je to pořád "jenom" rocker...(29.8.2012)

  • klida
    ****

    "Ty vole, já na vás seru, já nejsem žádnej filosof." Olda Říha je stejný v dokumentu jako na pódiu, kde ho znají fanoušci Katapultu, pro které bude film srdcovkou. Těžší to budou mít ti, kteří nevědí, že hlupák váhá. Ale myslim, že stojí za to se podívat na příběh rockera, kterému "vymřela kapela". Jo, a Gogola, jehož Olda skvěle hlásí, není český Martin Scorsese, se kterým má společné jen to, že oba natočili film o rockové legendě. PS: V řadě přede mnou seděli Bursík a Jacques, myslim, že už mám určitou představu, kdo by se mohl skrývat za nicky Drsan a LaSandra.(3.11.2011)

  • panmroz
    **

    Zdaleka se nejedná o nekoukatelnou záležitost, jen mám zřejmě problém s naprosto nepochopitelným výběrem tématu - Říha s Gogolou si sice tykají, Gogola se ptá na co chce, ale ten vztah vůbec nefunguje. Autor nám vlastně jen tlumočí směs nezájmu a nepochopení, zřejmě bych se raději koukal na cokoliv jiného - tedy glorifikaci nebo naopak dehonestaci, ale ne tady to podivné voremcávání - Říha, a jeho situace, by zasloužila jiného režiséra. Si myslim.(18.9.2012)