Ve jménu krále 2

V mene kráľa 2

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Drama

Německo / Kanada, 2011, 96 min

• Incantator

Od tohto filmu sa už v princípe nedalo očakávať nič viac než jednorázovú televíznu záležitosť, napriek tomu sa ho dalo nakrútiť ďaleko lepšie. V mene kráľa 2 za prvým dielom zaostáva v stopáži, záberu príbehu (počet postáv, lokácie) i postavách (celkom uveriteľného otca, ktorý sa v prvom filme odhodlal zachrániť svoju rodinu, vystriedal bývalý vojak zo súčasnosti, ktorý sa bez bližšieho dôvodu vrhá do bitiek v neprepracovanom stredovekom kráľovstve). Ďalšou katastrofou je nedostatok postáv a komparzistov - to má divák naozaj uveriť, že výprava na záchranu celého kráľovstva bude pozostávať z 18 vojakov?! Samotná myšlienka o cestovaní v čase je ešte prijateľná, i keď nie originálna, avšak mizerný scenár odoberá príbehu akýkoľvek potenciál. Menší dejový zvrat v druhej tretine zažehnáva úplnú katastrofu, ale scenár z nelichotivej pozície najslabšieho článku celého filmu nevymaňuje. Bohužiaľ, ani vizuálne efekty kvalitu snímku výrazne nezvyšujú, i keď v rámci stanoveného rozpočtu a zamerania sú prijateľné. Dve hviezdičky dávam ako priaznivec podobných filmov, "objektívne" hodnotenie by bolo o hviezdičku nižšie. Zhliadnuté v TV [JOJ] [slovenský dabing] (29.7.2012)(29.7.2012)

• Deimos

***Celkem 20%***TV/// Obsazení 3/10 Děj 2/10 Hudba 2/10 Výprava 1/10/// PLUS: hláškující Dolph Lundgren, oblíbená Natassia Malthe, trochu záporně slizký Lochlyn Munro, ještě se dají celkem překousnou uvěřitelné dialogy, které nepostrádají nadhled a rozdíly v mluvě (ta středověká a současná) MÍNUS: jinak je to výsměch, i první díl spousta diváků považuje za špatný film, pro mě to byl výborný film, o to hůř se dívá na tento, kde obsazení je o třech výraznějších postavách, jinak šeď a žádné další známé jméno, proč minule šlo obsadit deset "hvězdných" herců a tentokrát jen tři, ehm ale za hvězdy bych je nepovažoval, že by nebyli peníze? Příběhová osa a vůbec to co se tady odehrává nemá s počítačovou hrou nic společného, dokonce (kromě Kanadského názvu) ani ten název, hudební doprovod za nic nestojí, protože až na výjimky tu žádný není, zvuky a ruchy jsou špatné a ta výprava je asi ta nejsměšnější co jsem kdy viděl, dokonce i Lundgren běhá ve středověku ve svých moderních riflích a bundě, že by snaha ušetřit i na tomhle? Možná to byl důvod proč si vymysleli tu sci-fi zápletku, akce tu téměř žádná není, komparz vždy čítá pár desítek lidí a díky jejich maskám víte že se jedná pořád o ty stejné, královská "pevnost" je pro smích a tábor protivníků skýtá louku a pár stanů, navíc při porovnání s prvním filmem je děj tak rozvleklý, že jsem si i po hodině myslel, že to je jen úvod, bohužel stejné tempo vydrželo až do konce, kamera kazí veškeré zbývající souboje co tu najdete a střih je někdy hodně matoucí./// Shrnutí: Uwe Boll mě nas*al a to jsem byl vůči němu posledních 10 let shovívavý, takto se bohužel zařadím do fronty tisíců dalších odpůrců a Dungeon Siege II na samý konec jeho filmografie jako jeden z nejhorších filmů co natočil, což ostatně znamená že i na pomyslný stolec nejhorších filmů co jsem kdy viděl./// PS: Říkám si jen jaká je škoda, takto kazit kvalitní herní značky a nevycházím z údivu že mu to stále prochází.(1.1.2013)

• Rominator

Granger (Dolph Lundgren) je neznámou ženou vtažen do portálu a ocitá se v minulosti, kde se dozvídá od krále (Lochlyn Munro) o proroctví, které musí jako vyvolený naplnit... Dolph Lundgren vypadá ve filmu znaveně a musela mu být při natáčení asi velká zima, protože svoji silnou bundu svlékne pouze jednou. Lundgren a Aleks Paunovic se před snímkem Policajt ze školky 2 setkali před kamerou právě zde.(30.12.2016)

• Ryuuhei

První díl měl, i když minimálně, aspoň trochu něco do sebe. Tohle? Týpek se dostane do minulosti, samozřejmě v klidu, protože tohle se přece stává každý den. A pak se tu řeší jedna kravina za druhou, nudná výprava odehrávající se v nemastných neslaných lesích, pár nudných soubojů a nulová chemie, která by měla mezi určitými postavami panovat. A ten drak na konci? Byl jsem zděšen stejně, jako všichni ve filmu. Ale já z důvodu, jak strašně byl zpracovaný. Prostě děs, děs, fantasy leda tak s kapkou fantazie o ničem.(10.1.2015)

Příjemná blbůstka. Ano, je to naivní, nefunguje zde logika směřování postav a jejich cílů (ale překvapivě funguje jakási podivná vnitřní logika příběhu, a navíc všichni vědí, že točí naivní blbůstku, takže se u toho baví. A ten nedhled je zde znát a projeví se i v pár docela milých a úsměvných hláškách. Navíc Dolph Lundgren si zde taky dokáže udělat legraci sám ze sebe, což si cením. Drak byl taktéž hezky animován, kamera velmi slušná, i ty akční scény jsem čekal horší, takže za mne spokojenost. Účel, který měl film splnit, tak splnil.(4.8.2018)

• - Režisérovu nabídku filmové role Grangera Dolph Lundgren přijal až na podruhé. (Conspi)

• - V prípade, že by Dolph Lundgren neprijal ponuku na účinkovanie vo filme, Uwe Boll zvažoval do hlavnej úlohy obsadiť Randyho Couture alebo Steva Austina. (m.a.t.o.)

• - Hneď v prvý deň natáčania sa Dolph Lundgren zranil, preto bolo preňho náročné behať a robiť bojové scény. (m.a.t.o.)