Ve jménu krále 2

Rick Willoughby

Kostýmy:

Kerry Weinrauch
  • sniper18

Je to podpriemerný historický fantasy film s Dolphom Lundgrenom. Má nezaujímavý príbeh o bývalom príslušníkovi špeciálnych jednotiek, ktorý sa s pomocou čarodejníkov zo stredoveku dostane späť v čase, kde má naplniť proroctvo, pretože je vyvolený, ale časom si uvedomuje, že nie je všetko tak, ako vyzerá a snaží sa urobiť všetko preto, aby zachránil nielen minulosť, ale aj prítomnosť. Spracovanie ma vôbec nezaujalo, ešte spočiatku to vyzerá aspoň trochu priemerne, ale akonáhle sa dostane hlavný hrdina do minulosti, tak tu dejovo vôbec nie je o čo stáť, iba samé reči o proroctve a vyvolenom, za celý čas mi bolo úplne jedno, čo sa práve po príbehovej stránke deje a ako to bude pokračovať, ale zase občas poteší nejaká hláška alebo aspoň trochu lepšia situácia. Akcie tu moc nie je a tá nie je úplne zlá, ale ani ma moc nezaujala. Spočiatku ešte poteší nejaký ten slušný kop alebo úder, či už na tréningu alebo aj počas napadnutia doma, ale potom sa už toho moc neudeje, iba nejaký ten súboj na meče alebo likvidácia nožom, no ani tých zabitých tu moc nie je, alebo aspoň tých, ktorých má na svedomí hlavný hrdina. A v závere sa už objaví aj typicky žánrová situácia s drakom, ktorá je celkom slušne zvládnutá, ale mňa niečo podobné nebaví. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak tu už konečne môžem chváliť, hlavným a zároveň jediným skutočným kladom tohto filmu je Dolph Lundgren v hlavnej úlohe, ktorý ma ani tu nesklamal, síce v akcii ani nemá čo predviesť, ale bavil ma po celý film, či už svojim prístupom, kedy bol celý čas nad vecou bez ohľadu na situáciu alebo aj niektorými slušnými hláškami. A ani Natassia Malthe nie je zlá. Réžia a technická stránka ma moc nezaujali, jediné, čo môžem pochváliť je občas nejaký pekný prírodný záber a niektoré obstojné efekty, napríklad celá scéna s drakom je vizuálne celkom dobre zvládnutá, inak tu nie je o čo stáť. Čo aj k tomuto filmu povedať, určite nie som sklamaný, jediný dôvod, kvôli ktorému som si ho pozrel je Dolph Lundgren v hlavnej úlohe a ten ma nesklamal, takže kvôli nemu pozretie neľutujem, ale inak takéto filmy idú úplne mimo mňa, proroctvá, draky, čarodejnice a podobné. Nech sa radšej Lundgren drží svojho typu filmov, boj proti teroristom, mafiánom a rôznym zabijakom, aj jeho najslabší klasicky ladený akčný film je stále lepší, ako takáto rozprávka. 40%(31.7.2012)

Tak a ted... Kolik lidí to viděly? Z těch 65 bych tipoval tak 20, ostatní viděly nový film Bolla tak hodily odpad. Film mi příjde sice jako obyčejný fantasy kterých je plno ale aspon dosáhne do průměru. Lundgren hraje špatně jako vždy. A Munro jako král totálně ztroskotal, i to pobíhání po lese kde se film odehrává je po chvíli nudné, ale první hodina mě bavila, akce bylo dost kamera konečně stabilní což mě překvapilo. A ted největší plus který je hudba která je fakt povedená a bez chyby. Se hrou to nemá nic společného ale kterej film podle hry ano, že? A efekty draka na konci byly dost dobré. Nemám důvod jít pod 3*. Je to průměrná fantasy kterou si sice už asi nepustím, ale rozhodně jsem se nijak nenudil.(6.7.2012)

• Ryuuhei

První díl měl, i když minimálně, aspoň trochu něco do sebe. Tohle? Týpek se dostane do minulosti, samozřejmě v klidu, protože tohle se přece stává každý den. A pak se tu řeší jedna kravina za druhou, nudná výprava odehrávající se v nemastných neslaných lesích, pár nudných soubojů a nulová chemie, která by měla mezi určitými postavami panovat. A ten drak na konci? Byl jsem zděšen stejně, jako všichni ve filmu. Ale já z důvodu, jak strašně byl zpracovaný. Prostě děs, děs, fantasy leda tak s kapkou fantazie o ničem.(10.1.2015)

• campix

Uwe Boll je prostě král. Servíruje pokračování svého možná nejlepšího filmu a Stathama nahradil Dolph Lundgren a debilní dialogy a scény nahradily ty ještě debilnější. Jednu hvězdičku dávám pouze za to, jak jsou některé pasáže nechtěně zábavné. Když lidé říkají věci, které nedávají smysl nebo vyloženě nezapadávají do kontextu nebo když si Lundgren stěžuje na kvalitu kuřat nebo vody ve středověku. Na začátku mě nejvíce fascinoval kouř od pusy hlavních protagonistů, který v jedné scéně dynamicky mizel a opět se vracel. Prostě Uweho klasika. Mohlo to být jenom průměrné fantasy ze středověku, ale Uwe na režisérské pozici do něj dává další přidanou hodnotu. Jen mě fascinuje, jak mohou někteří lidé stále tyto filmy podporovat a vrážet do nich další peníze.(9.12.2012)

Příjemná blbůstka. Ano, je to naivní, nefunguje zde logika směřování postav a jejich cílů (ale překvapivě funguje jakási podivná vnitřní logika příběhu, a navíc všichni vědí, že točí naivní blbůstku, takže se u toho baví. A ten nedhled je zde znát a projeví se i v pár docela milých a úsměvných hláškách. Navíc Dolph Lundgren si zde taky dokáže udělat legraci sám ze sebe, což si cením. Drak byl taktéž hezky animován, kamera velmi slušná, i ty akční scény jsem čekal horší, takže za mne spokojenost. Účel, který měl film splnit, tak splnil.(4.8.2018)

• - Režisérovu nabídku filmové role Grangera Dolph Lundgren přijal až na podruhé. (Conspi)

• - Meno postavy Dolpha Lundgrena (Granger) sa dá z angličtiny preložiť ako farmár, čo je odkaz na pôvodný film V mene kráľa (2007), v ktorom si Jason Statham zahral postavu nazvanú Farmer, čo v preklade tiež znamená farmár. (m.a.t.o.)

• - Hneď v prvý deň natáčania sa Dolph Lundgren zranil, preto bolo preňho náročné behať a robiť bojové scény. (m.a.t.o.)