Ve jménu krále 2

• Německo Schwerter des Königs - Zwei Welten (více)

Granger učí bojové umění ve Vancouveru. Jednoho dne se u něj objeví žena, která otevře časoprostorový portál – a Granger se ocitá ve středověku, kde mu všichni blahořečí. Žena, která ho přenesla časem, byla králova kouzelnice Elianna, kterou zabili odpůrci krále, zvaní Temní, hned po překročení časoprostoru. Granger je odveden vojskem, jehož velitelem je nedůvěřivý Allard, ke králi Havranovi. Granger se dozví, že – jak říká proroctví – je vyvolený zničit temné povstalce z hor, kteří poslouchají svatou matku. Granger se má vydat do hor v doprovodu vojska a doktorky… Granger je odveden k věštkyni, která mu řekne, že musí vykonat ještě dvě zkoušky ze tří. První vykonal ve svém původním životě, druhou zkouškou je zabít svatou matku a třetí najít hybatele… Hned ráno odchází Granger s doktorkou a vojskem vedeným Allardem naplnit proroctví. Sotva vstoupí do lesů, začne první souboj s Temnými. Ti Grangera nechtějí zabít, ale s vojáky se bijí na smrt. Granger tuší, že v proroctví je něco, o čem ještě neví. Pokračuje za svatou matkou sám, neboť vojsko bylo pobito a doktorku kvůli zranění nohy ukryl v lese… (TV Prima)

Wacoslav1

Tak bych se tak nejak pridal k tomu co napsal Campbell taky by mne zajimalo kolik lidi ve skutecnosti videlo ten film nebo jenom proste videli jmeno Uwe Boll a tak to automaticky soupli do odpadu pravda je ze skvely reziser z nej uz asi nebude ale rozhodne se lepsi a par filmu je i celkem koukatelnych samozrejmne ze zakladni podminka je odhodit predsudky a nebrat ten film vazne a pak se muzete i slusne pobavit a to co tu kde kdo pise o absurdnim pribehu? no nevim ale kdyz muze Seagal kosit upiry a Van Damma cekaji pristi rok blizka setkani tretiho druhu tak proc by se sakra Lundgren nemohl vratit do stredoveku a masakrovat to tam? resume je to zhruba na urovni prvniho dilu takze zase jako velkofilm z toho delat nehodlam to zase ne ale preci jenom Stathama zase az tak nezeru takze tady proste musim za ucast Dolpha automaticky jednu hvezdu pridat to je snad jasny... ()

Deimos

***Celkem 20%***TV/// Obsazení 3/10 Děj 2/10 Hudba 2/10 Výprava 1/10/// PLUS: hláškující Dolph Lundgren, oblíbená Natassia Malthe, trochu záporně slizký Lochlyn Munro, ještě se dají celkem překousnou uvěřitelné dialogy, které nepostrádají nadhled a rozdíly v mluvě (ta středověká a současná) MÍNUS: jinak je to výsměch, i první díl spousta diváků považuje za špatný film, pro mě to byl výborný film, o to hůř se dívá na tento, kde obsazení je o třech výraznějších postavách, jinak šeď a žádné další známé jméno, proč minule šlo obsadit deset "hvězdných" herců a tentokrát jen tři, ehm ale za hvězdy bych je nepovažoval, že by nebyli peníze? Příběhová osa a vůbec to co se tady odehrává nemá s počítačovou hrou nic společného, dokonce (kromě Kanadského názvu) ani ten název, hudební doprovod za nic nestojí, protože až na výjimky tu žádný není, zvuky a ruchy jsou špatné a ta výprava je asi ta nejsměšnější co jsem kdy viděl, dokonce i Lundgren běhá ve středověku ve svých moderních riflích a bundě, že by snaha ušetřit i na tomhle? Možná to byl důvod proč si vymysleli tu sci-fi zápletku, akce tu téměř žádná není, komparz vždy čítá pár desítek lidí a díky jejich maskám víte že se jedná pořád o ty stejné, královská "pevnost" je pro smích a tábor protivníků skýtá louku a pár stanů, navíc při porovnání s prvním filmem je děj tak rozvleklý, že jsem si i po hodině myslel, že to je jen úvod, bohužel stejné tempo vydrželo až do konce, kamera kazí veškeré zbývající souboje co tu najdete a střih je někdy hodně matoucí./// Shrnutí: Uwe Boll mě nas*al a to jsem byl vůči němu posledních 10 let shovívavý, takto se bohužel zařadím do fronty tisíců dalších odpůrců a Dungeon Siege II na samý konec jeho filmografie jako jeden z nejhorších filmů co natočil, což ostatně znamená že i na pomyslný stolec nejhorších filmů co jsem kdy viděl./// PS: Říkám si jen jaká je škoda, takto kazit kvalitní herní značky a nevycházím z údivu že mu to stále prochází. ()

sniper18

Je to podpriemerný historický fantasy film s Dolphom Lundgrenom. Má nezaujímavý príbeh o bývalom príslušníkovi špeciálnych jednotiek, ktorý sa s pomocou čarodejníkov zo stredoveku dostane späť v čase, kde má naplniť proroctvo, pretože je vyvolený, ale časom si uvedomuje, že nie je všetko tak, ako vyzerá a snaží sa urobiť všetko preto, aby zachránil nielen minulosť, ale aj prítomnosť. Spracovanie ma vôbec nezaujalo, ešte spočiatku to vyzerá aspoň trochu priemerne, ale akonáhle sa dostane hlavný hrdina do minulosti, tak tu dejovo vôbec nie je o čo stáť, iba samé reči o proroctve a vyvolenom, za celý čas mi bolo úplne jedno, čo sa práve po príbehovej stránke deje a ako to bude pokračovať, ale zase občas poteší nejaká hláška alebo aspoň trochu lepšia situácia. Akcie tu moc nie je a tá nie je úplne zlá, ale ani ma moc nezaujala. Spočiatku ešte poteší nejaký ten slušný kop alebo úder, či už na tréningu alebo aj počas napadnutia doma, ale potom sa už toho moc neudeje, iba nejaký ten súboj na meče alebo likvidácia nožom, no ani tých zabitých tu moc nie je, alebo aspoň tých, ktorých má na svedomí hlavný hrdina. A v závere sa už objaví aj typicky žánrová situácia s drakom, ktorá je celkom slušne zvládnutá, ale mňa niečo podobné nebaví. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak tu už konečne môžem chváliť, hlavným a zároveň jediným skutočným kladom tohto filmu je Dolph Lundgren v hlavnej úlohe, ktorý ma ani tu nesklamal, síce v akcii ani nemá čo predviesť, ale bavil ma po celý film, či už svojim prístupom, kedy bol celý čas nad vecou bez ohľadu na situáciu alebo aj niektorými slušnými hláškami. A ani Natassia Malthe nie je zlá. Réžia a technická stránka ma moc nezaujali, jediné, čo môžem pochváliť je občas nejaký pekný prírodný záber a niektoré obstojné efekty, napríklad celá scéna s drakom je vizuálne celkom dobre zvládnutá, inak tu nie je o čo stáť. Čo aj k tomuto filmu povedať, určite nie som sklamaný, jediný dôvod, kvôli ktorému som si ho pozrel je Dolph Lundgren v hlavnej úlohe a ten ma nesklamal, takže kvôli nemu pozretie neľutujem, ale inak takéto filmy idú úplne mimo mňa, proroctvá, draky, čarodejnice a podobné. Nech sa radšej Lundgren drží svojho typu filmov, boj proti teroristom, mafiánom a rôznym zabijakom, aj jeho najslabší klasicky ladený akčný film je stále lepší, ako takáto rozprávka. 40% ()

Rominator

Granger (Dolph Lundgren) je neznámou ženou vtažen do portálu a ocitá se v minulosti, kde se dozvídá od krále (Lochlyn Munro) o proroctví, které musí jako vyvolený naplnit... Dolph Lundgren vypadá ve filmu znaveně a musela mu být při natáčení asi velká zima, protože svoji silnou bundu svlékne pouze jednou. Lundgren a Aleks Paunovic se před snímkem Policajt ze školky 2 setkali před kamerou právě zde. ()

mzss1

Dlouhou dobu jsem film odkládal, nakonec ho nedávno dávali dabovaný v televizi. Dolph Lundgren je skvělý herec, jehož nové filmy se mi také líbí, ale tohle je prostě úlet. Připomíná to spíš parodii na hodně laciný historickofantastický film. Co může diváka zaujmout v tomto filmu ? Prakticky nic. Mě se celkem líbil Dolph Lundgren - měl zde pár celkem dobrých hlášek. I jsem se musel fakt usmívat sledováním hereckých výkůnů ostatních herců, který mě vůbec nezaujali. Laciné vojsko a král ? Opravdu srandovní. Ze začátku pár soubojů, pár mečových zápasů - moc to neoslní, ale alespon mi to nedává záminku dát odpad. Co se týče draka - ten byl dobře vytvořen, ale některé efekty byly fakt děsné s ním. Hudba nevýrazná. Opravdu, nebýt Lundgrana, dám jasný odpad a asi tak 2% k filmu připíšu. Takhle to vidím s hodně odřenýma ušima na 13% = * ()

• Režisérovu nabídku filmové role Grangera Dolph Lundgren přijal až na podruhé. (Conspi)
  • Natáčanie trvalo iba tri týždne. (m.a.t.o.)