Séance

Mark L. Smith

Mark L. Smith

Geoffrey Schaaf

Gregory Hobson

Pätica študentov ostane cez prázdniny na internáte a rozhodnú sa seansou vyvolať ducha malého dievčaťa, ktorý sa tam z času na čas objavuje. Samozrejme to nedopadne tak, akoby si želali a vyvolajú niekoho iného. Klasická teenagerská duchárina s pár dobrými ľakačkami, ktorá je však lepšia, ako sa na prvý pohľad zdá. Hlavne že sa dočkáme aj nejakej krvi, aj keď sa na tom dalo vyšantiť oveľa viac. 60%.(13.1.2011)

Na počudovanie tento horor stojí mimo záujmu, ale nemá prečo, videl som množstvo podstatne horších filmov. Séance nie je síce originálna, ale zato atmosferická a strašidelná, možno trochu komorná ducharina. Straší v nej nasraté dievčatko, no nelozí po stene, ani čierne vlasy jej nepadajú do tváre. V tomto zmysle sa klišé naozaj netreba obávať. Volá sa Cara Furia, čo v španielčine doslova znamená "nazlostená tvár ." Takže v prípade ducha mŕtveho dievčatka platí, že "nomen est omen" a nazlostnená má byť na koho, je tam ešte jeden nebezpečnejší duch, veď sa presvedčte.(14.9.2011)