Kedysi slávny hollywoodsky scenárista musí vo veľmi krátkom termíne dokončiť svoj scenár, ktorý predstavuje šancu na jeho návrat medzi scenáristickú špičku. V priebehu písania sa ocitne uprostred vyšetrovania vraždy manželky prominentného politika. Udalosti mu dodajú inšpiráciu pre písanie scenára. (Hydra Foy)

George Stobbart

Starnúci hollywoodsky scenárista má problémy s dokončovaním scenára a zmieta sa v osobnej kríze. Náhle sa však ocitne v centre vyšetrovania vraždy manželky miestneho politika, čo postupne narastá na čoraz väčšiu záhadu, ktorá však políciu vedie práve k nemu a on sa musí snažiť udržať nielen svoju nevinu, ale aj zdravý rozum, keďže nové udalosti mu začínajú prerastať cez hlavu a devastovať realitu. Slávny David Lynch určite viacerým príde na um pri pozeraní tohto zaujímavého a miestami značne zamotaného príbehu. Pomaly plynúci thrillerový noir s prvkami gialla, v príjemnej hypnotickej atmosfére, s príslušne štýlovým audiovizuálom a ako bonus je tu viacero známych tvári vo vedľajších úlohách. Mne to vcelku sadlo, len škoda, že miestami sa tu vyložene nič nedialo. ()

sochoking

Mám taký pocit, že toto bolo nejako nahovno napísané. Akoby dával každý každému tie najidiotskejšie otázky, aké môžu existovať pod slnkom. Aj to prostredie bolo divné , ako aj samotní aktéri. Celá tá Myzéria ma nechala chladnou po skončení filmu. Vôbec som sa nepokúšal ani len prísť na klb tomu, o čo tam vlastne išlo. Nebola to zase až taká hlúposť, (hlúposť bola obsadiť do jednej z hlavných úloh tú lacnú pornohviezdu Meadow Williams!) skôr si myslím, že by to mohlo byť dobré ako divadelná hra. ()

hous.enka

Nejen že ta Lavinia nebo jak se jmenovala byla příšerná (navíc hnusná) herečka, nejen že hlavní postava je cítit laciným rumem a pražádným umem, ale ono to celé ztrácí dech ještě dřív, než skončí úvodní titulky. Uf, nevermore. ()

Dubro

Mystéria nemá ďaleko od mizérie. Pomohli jej k tomu neherecké výkony hercov, z ktorých polovica bola stratená a druhá polovica ešte stratenejšia. Večná škoda, že sa kamsi nestratil aj palynchovský pseudoscenárista a kvázirežisér Lucius C. (asi Cicimbrus) Kuert, mohol som si spríjemniť 90 chvíľ života úplne inou onániou. ()