Mysteria

Mysteriózní

USA, 2011, 90 min

• hous.enka

Nejen že ta Lavinia nebo jak se jmenovala byla příšerná (navíc hnusná) herečka, nejen že hlavní postava je cítit laciným rumem a pražádným umem, ale ono to celé ztrácí dech ještě dřív, než skončí úvodní titulky. Uf, nevermore.(11.10.2012)

• sochoking

Mám taký pocit, že toto bolo nejako nahovno napísané. Akoby dával každý každému tie najidiotskejšie otázky, aké môžu existovať pod slnkom. Aj to prostredie bolo divné , ako aj samotní aktéri. Celá tá Myzéria ma nechala chladnou po skončení filmu. Vôbec som sa nepokúšal ani len prísť na klb tomu, o čo tam vlastne išlo. Nebola to zase až taká hlúposť, (hlúposť bola obsadiť do jednej z hlavných úloh tú lacnú pornohviezdu Meadow Williams!) skôr si myslím, že by to mohlo byť dobré ako divadelná hra.(29.9.2012)

• Martin741

Nic nesuvisi s nicim, film poriadne ani neodsypa, len taky povrchny vyvar bez vacsieho zmyslu. 20 %(16.12.2014)

• Dubro

Mystéria nemá ďaleko od mizérie. Pomohli jej k tomu neherecké výkony hercov, z ktorých polovica bola stratená a druhá polovica ešte stratenejšia. Večná škoda, že sa kamsi nestratil aj palynchovský pseudoscenárista a kvázirežisér Lucius C. (asi Cicimbrus) Kuert, mohol som si spríjemniť 90 chvíľ života úplne inou onániou.(30.9.2012)

Starnúci hollywoodsky scenárista má problémy s dokončovaním scenára a zmieta sa v osobnej kríze. Náhle sa však ocitne v centre vyšetrovania vraždy manželky miestneho politika, čo postupne narastá na čoraz väčšiu záhadu, ktorá však políciu vedie práve k nemu a on sa musí snažiť udržať nielen svoju nevinu, ale aj zdravý rozum, keďže nové udalosti mu začínajú prerastať cez hlavu a devastovať realitu. Slávny David Lynch určite viacerým príde na um pri pozeraní tohto zaujímavého a miestami značne zamotaného príbehu. Pomaly plynúci thrillerový noir s prvkami gialla, v príjemnej hypnotickej atmosfére, s príslušne štýlovým audiovizuálom a ako bonus je tu viacero známych tvári vo vedľajších úlohách. Mne to vcelku sadlo, len škoda, že miestami sa tu vyložene nič nedialo.(31.7.2012)