Dej filmu sa odohráva počas jedného víkendu v Bratislave a jej okolí. Pred mikrofónom alternatívnej rozhlasovej stanice sedí moderátor Galager a predpovedá náročnú noc a ešte horší víkend. Ukáže sa, že bude mať pravdu. Pašo je trochu problémový spevák, ktorého práve vyhodili zo skupiny, Jazmína má pred sebou posledný termín na odovzdanie diplomovky a za sebou niekoľko únavných hodín v kaviarni, kde si privyrába ako čašníčka. Keď sa títo dvaja stretnú, nedopadne to najlepšie. Postupne sa na scéne objavujú stále ďalšie a ďalšie postavy a situácia sa komplikuje. Pri tom všetkom nie je jednoduché prežiť do pondelka, pretože – ako sa vyjadrí jeden z hrdinov filmu – „na Slovensku je to ako v Taliansku, ale ešte o niečo horšie, lebo je nás málo a všetci sa poznáme.“ (Slovenský filmový ústav)

anderson

Podľa môjho názoru asi najtrápnejší BORUŠOVIČOVEJ film, ktorým sa snažila priblížiť "coolovosti" tarantinovskej produkcie či nedostižných britských vzorov. Výsledok je ale diskutabilný. Poteší snáď len milovníka bizarných slovenských filmov. A tých je na môj vkus od roku 1993 až príliš mnoho na to, aby boli aspoň úchylne zábavné. (30.4.2009) ()

Hamaradža

Ďalší zástupca "slabších" rokov slovenskej kinematografie, po páde Koliby. Charakteristický nie len podpriemernými hereckými výkonmi, ale i nezaujímavým príbehom, ktorý sa pokúša kopírovať svoje americké, Tarantinovské vzory. Robí to však nešikovne, povrchne, poviedkovým naratívom, témou zahŕňajúcou mafiánov v oblekoch (Sklár tu predznamenáva neskoršie Mafstory), drogami (konkrétne "Tarantinov" heroín z Pulp Fiction, ktorý týmto filmom popkultúrne spropagoval), videoklipovým strihom a akčnou hudbou miestami pripomínajúcou prvý Matrix. Veľmi nepekne to rokmi zostarlo a azda by to bola i príjemná (nechcená) komédia, keby to netrvalo úmorné dve hodiny. Čo ma na filme zaujalo najviac? Neznámy osud protagonistu Drahomíra Franka, ktorý podľa údajov na internete umrel ako 35 ročný na neznámom mieste a viac informácii o ňom sa mi dohľadať nepodarilo. Inak tento film potvrdzuje najmä to, čo už podvedome vieme. Nedostatok Slovenskej sebareflexie a vysporiadania sa s nastupujúcim tvrdým kapitalizmom. ()

mls

Prečo každý slovenský film vyzerá slovensky?? Pomerne zaujímavý film, pomerne dobrá réžia a pomerne dobrá hudba. Ale len pomerne, a keď zobereme do úvahy mizerné výkony dvoch hlavných hercov( prečo sakra každý tvrdí, že máme dobrých hercov, len nemajú kde hrať??), tak prídeme k názoru, že to vôbec nevyznelo presvedčivo. Mimo toho nemám rád pri filmoch keď poznám prostredie kde sa film odohráva a tak mi zostáva už iba jeden klad. Konečne sa niekto zmohol aspoň na natočenie filmu! ()

Prubner

Slovenský pokus o kriminální komedii tarantinovského střihu, který ale stahuje pod vodu nenápaditý, místy zmatený scénář a průměrná režie. Hlavní dvojice je nemastná neslaná, více zaujmou vedlejší postavy, jako svérázní Pašovi rodiče v podání Šiškové a Farkaše nebo věčně zhulený moderátor Milana Mikulčíka. Spousta slovenských hvězd v epizodních rolích. ()