Do malého mesta prichádza policajný vyšetrovateľ kapitán Kren, aby vyriešil prípad lúpeže klenotov zo starej hrobky šľachtickej rodiny Ujváryovcov. Ubytuje sa v miestnom hoteli, kde sídli aj televízny štáb, nakrúcajúci filmovú verziu Offenbachovej opery Hoffmanove poviedky. V priebehu ďalších dní spoznáva komplikovaný vzťah starnúcej opernej hviezdy Martiny a krásnej mladej herečky Oľgy, ktorej Martina vo filme prepožičiava svoj hlas. Obe ženy sa len ťažko vyrovnávajú s vlastnou životnou situáciou. Speváčka Martina so starnutím a postupným strácaním krásy a mladá herečka Oľga so žiarlivosťou. (oficiální text distributora)

Flego

Kriminálny príbeh v komplikovanom psychologickom hudobnom šate zvádza k experimentálnej myšlienke. Tu veľa vecí nefunguje, aby bol film pre divákov stráviteľný a pre kritikov lahôdkou. ()

MIMIC

Je neuveriteľné, aké zadosťučinenie sa môže dostať okradnutým mŕtvolám, treba vidieť. Vynikajúci námet, po stránke scenáristickej i režisérskej nezvládnutý. Autori sa domnievali, že atmosféru psychologického alebo kriminálneho filmu (alebo oboch) dostatočne navodí samotná dráma Offenbachovej opery. Nenavodí. Ak sa nemýlim, herečka hrajúca Oľgu je totožná s talianskou herečkou hrajúcou novinárku v horore "Zombi Holocaust" (1980). ()

Snorlax

Kdybych řekla, že film měl hloupý scénář a naprosto nezvládnutou režii, budu oprávněně považována za hodně tolerantní ke slovenské tvorbě. ()

topi

Hrozně špatný film. Nemotorný, zdlouhavý a nudný. Bez šťávy. Odehrává se v prostředí při natáčení Offenbachovy opery pro televizi, ale scénář a režie jsou naprosto nezvládnuté. O výkonech hereckých představitelů ani nemluvě. Připadá mi, že film byl natočen snad za dva dny. Vyšetřování krádeže šperků z hrobky a do toho mord, který se odehraje až během posledních deseti minut. Já jsem si teda všimnul ještě jedné vraždy, ale na tu asi tvůrci zapomněli a ani se nesnažili ji nějak objasnit. Co tohle mělo znamenat fakt nevím. Aby toho přeplácání nebylo málo, film má i jakousi psychologickou rovinu, jenže dohromady to absolutně nedrží pohromadě. Ještě jednou se budu opakovat, opravdu hrozně špatnej film. ()

Amonasr

Atraktivní námět v atraktivním prostředí a přesto z toho vznikl neuvěřitelně chaotický galimatyáš bez ladu a skladu, místy až směšný namísto hrůzostrašný. Hodně nepovedené krimi i na svou dobu. ()

brasek

Film je mixom niekoľkých žánrov a to: totálne absurdnej kriminálky, pravdepodobne jednej z najhorších čo kedy kto natočil (Janko Króner hovorí Paľovi Mikulíkovi: "Súdruh kapitán, veľa som sa od vás naučil!" Tá veta je totálny blud, sa mohol naučiť akurát to, že aj on má žlčník! ; opery, žiaľ operné momenty v príbehu sú na príťaž ; drámy medziľudských vzťahov, ktorá je vykreslená totálne povrchne a bez emócií. ()

Monicina odpad!

Niečo tak otrasné, umelé a trápne a hlavne nudné som ešte asi ani nevidela. Ani herecké prevedenia nestáli za nič. ()