Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na dnešní státní svátek jsme pro Vás připravili veselou pohádku s písničkami o kouzelnici Valentýně, o zamotaném pátrání po zmizelém baronovi a o síle správného slova. Stačila jedna malicherná hádka, trocha roztržitosti a paní Valentýna z knížecího rodu Rybenských (L. Šafránková) omylem začarovala svého snoubence barona Lumíra Mokřenského (V. Vydra) do podoby osla. Takový malér je ovšem třeba utajit, zvlášť když Valentýna nemá potuchy, jak kouzlo zvrátit… Valentýnin bratr kníže Lev (B. Klepl) zuří, neboť plánovaným sňatkem mělo konečně dojít k naplnění jeho celoživotního snu: propojení rybníčků Mokřenských a Rybenských v jeden velikánský chovný rybník! Proto záhy nabídne ruku své dcery Adélky (M. Issová) Lumírovu bratrovi baronu Rudolfovi (J. Dulava). Adélka se však před časem zamilovala do sympatického cizince Eduarda (V. Dyk) a on její city nadšeně opětuje bez ohledu na jazykovou bariéru. Takový zmatek může vyřešit jen jediné kouzlo – kouzlo lásky. (Česká televize)

(více)

Recenze (54)

otík 

všechny recenze uživatele

Místy hloupoučká, jinde zase neskutečně milá a krásně naivní moderní pohádka s tradičním pohádkovým projevem Marthy Issové, který je naštěstí umenšen ve prospěch krásných hereckých projevů Šafránkové, Boba Klepla a především výtečného Dulavy. Písničky a hudba Jaroslava Uhlíře jsou chytlavé a příjemné, prostředí skutečných exteriérů zajímavé, digitální triky solidní. Podařená pohádka. Rok výroby podle filmových titulků 2010! ()

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

"I love Adelka. Adelka is my butterfly". Za mě vcelku roztomilá pohádka mj. o tom, jak je důležité se naučit anglicky. Libuška Šafránková v roli poněkud popletené kouzelnice pohladí po duši a skoro to samé se dá říct o typickém hudebním podkresu Jaroslava Uhlíře. Těch 39% ve zdejším hodnocení moc nechápu. ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Valentýno, už jsi četla Zámecký zpravodaj ??" ;) I když zámecká Vydra vypadá jako osel a soudě podle Dyka tahle pohádková inscenace patří mezi ty novější kusy, mezi nimiž těch opravdu dobrých není ani jako Šafrán(k)u, platí Kouzelná tetička Valentýna z pera šikovné veteránky Jarmily Turnovské za nesmírně zdařilou záležitost.. Rozhodně i dík umírněné režii Zuzany Hojdové-Zemanové a její v rámci žánru nezvykle důsledné i zajímavé práci s mizanscénou a intertextovými vtípky.. Uhlíř tradičně bezchybný.. ()

Ezis 

všechny recenze uživatele

Mně se tahle pohádka celkem líbila i přes ty pitomé písničky, přesto, že nemám ráda Marthu Issovou a přesto, že jsem anglistka a vyskakovala jsem do stropu z toho, že Angličan mluví s americkým přízvukem. I když tedy měl velice dobrou výslovnost. Mimochodem, skoro mě mrzelo, že tetička Valentýna si nakonec vzala svého původního snoubence - tolik se mně líbila s jeho bratrem, tedy Jaromírem Dulavou... Napoprvé jsem z téhle pohádky byla na rozpacích, ale protože jsem ji od té doby viděla ještě několikrát a pokaždé se mně docela líbila (když jsem přeskočila písničky), dala bych jí čtyři hvězdičky - jednak za to, že je v porovnání s ostatními současnými pohádkami milá, neokázalá, vkusná a plná zajímavých drobností, a hlavně za mou oblíbenou Libušku Šafránkovou, která má šarm a elegantní pohyby, dokonce i když předvádí rozcvičku. Ale nakonec jsem se rozhodla jen pro tři hvězdičky - pohádko, to máš za to, jak jsi na konci pochválila Adélku za to, že zhubla. Proč by propána jednou za čas nemohla být hezkou nazvána i princezna baculatá? - Přijde mně, že tak jako jsou pracovní scény v pohádkách dokladem toho, jaké hodnoty byly vnucovány Čechům v druhé polovině dvacátého století, tak jednou bude tahle pohádka dokladem toho, jaké hodnoty zdůrazňovala dnešní doba. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Jednu hvězdičku dávám za Libuši Šafránkovou, která se po delší době objevila před kamerou v hlavní roli, ale už nechápu, proč si vybrala zvrona tuto nezáživnou lekci anglického jazyka. Takový návrat jsem si pro ni opravdu nepředstavovala. Všechno to šlo natočit jinak a byla by z toho skutečně veselá a vtipná pohádka. Škoda, že se paní režisérka nenechala inspirovat nějakou starší pohádkou. V 80. letech se přece točily kouzelné pohádky. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo na zámku Dětenice, záběry Sluneční brány byly filmovány na zámku v Hořovicích. (rakovnik)

Reklama

Reklama