Kouzelná tetička Valentýna (TV film)

Pohádka / Komedie / Hudební

Česko, 2008, 56 min

• flanker.27

"Doprdele, intelektuálové." Pardon, to je výkřik z jiného filmu. "Doprdele, Issová." To už jsem já. Strašná hérečka a strašný zjev. Kdybych býval věnoval čas osobám a obsazení, neztrácel bych čas a tuhle infantilní taškařici si odpustil. Kromě Šafránkové tu nezaslouží pozitivní zmínku nic. Zato těch negativních by bylo na seriál, od podřadných dialogů až po infantilní písničky, takže se spokojme jen s decentním konstatováním, že jsme si s touto "pohádkou" nebyli souzeni.(9.10.2016)

• Black-star

Pěkná, vtipná osvěžující a svérázná pohádka o lásce a kouzlech jedné popletené čarodějky. Všechno by bylo únosné a i sympatické až na jedinou vadu na kráse a tou je paní neherečka MARTHA ISSOVÁ - neumí a neumí hrát, své texty odříkává jak když neumí do pěti počítat bez citového zabarvení a spíš všechny věty říká jak otázky - prostě ta mi úplně pila krev. Problém je že všude hraje stejně a ještě to hraje tak, že ji člověk nevěří jediné slovo. Proto jen 2 hvězdy.(27.12.2014)

• PavelZava

Je to legrační záležitost ! Libuška je kouzelná,Vydra se mění vosla a ta "angličtina" Vojty Dyka "Helou, najs tů mýt jů" je tam vtipná. Strýček Leo: To by se ti líbilo, vypálit nám rybníky, nebo Jean (Táborský) : Šach mat, sorry sir. Dokoukal jsem, je to blbost, ale při čekání na ježíška, kapra a salát, člověk skousne lecos. Hudba : Jaroslav Uhlíř(24.12.2010)

V každé pohádce je nějaký záporák - čarodějnice, čerti, strašidla nebo aspoň zlý král. V Kouzelné tetičce Valentýně ne. Je tu jen princezna, která chce zhubnout a princ z Anglie. A k tomu zpívají infantilní písničky, možná to bylo to chybějící Zlo. Ale Šafránková je neodolatelná, stejně jako česko-anglická mluva sira Eduarda. Je to taková milá jednohubka na nedělní odpoledne. Opakované shlédnutí ale nedoporučuji.(11.6.2012)

• rakovnik

Plešatý Klepl, vousatý Dulava...to jediné mě zaujalo. Na této pohádce nepřipadalo nic veselého, spíš jsem kroutil hlavou, jaké pitominy je možno také natáčet. Ani tolik schopných herců neudělá kvalitní film. Ale Libuška Šafránková se tak snažila, že nedám odpad, je stále roztomilá. I když, jejím hlavním hereckým partnerem byl...osel. Tuto podivnost nám Česká televize naservírovala ke štědrovečerní večeři - snad vám nezaskočilo. Natáčeno na zámku Dětenice.(24.12.2010)

• - Natáčení probíhalo na zámku Dětenice, záběry Sluneční brány byly filmovány na zámku v Hořovicích. (rakovnik)