Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ****

  Jedna rodina během tří generací, a to všechno na divokém západě, navíc prostřednictvím skvělých herců ve všech částech. Tohle je film, který vás nemusí nadchnout, je trochu zdlouhavý, ale dobře ukazuje to, jak se Amerika postupně měnila a jak se vyvíjela i rodina, která je zde ukázána. Každá generace je odlišná.(27.7.2017)

 • Gimli
  ****

  Rozsáhlá rodinná sága zasazená do prostředí divokého západu. Členové rodiny jsou různí a tak se dostáváme do nejrůznějších společenských vrstev, jejichž prostřednictvím sledujeme příběh o tom, jak byl dobyt západ. V průběhu několika desetiletí se změnil z panenské krajiny v osídlenou oblast s městy spojenými železnicí. Tento film je skutečně výpravná podívaná s několika velmi působivými scénami. Zajímavé je, že prakticky všechny tyto scény jsou podmalovávány variacemi na irskou baladu Greensleeves a že v prakticky všech těchto scénách šlo o důležité životní rozhodnutí hlavních hrdinů. Kromě kvalitního obsazení stojí též za zmínku nádherná hudba Alfreda Newmana.(24.7.2003)

 • Anderton
  ***

  Viac historická freska, ako klasický western. Tým je film skôr v epizódach, ktoré majú tento pohľad na históriu USA iba umocniť. Je tu všetko, čo robilo divoký západ divokým západom, stavba železnice, jej prepad, osídľovanie území, boj s indiánmi a boj s Mexičanmi. Navyše so skoro všetkými hviezdami strieborného plátna tohto žánru. Lenže jeden príde, chvíľu pobudne a potom odíde, aby ho nasledoval ďalší. Nenechajte sa oklamať Wayenom, ten snáď ani nevedel, v akom zrovna westerne hraje. Možno by to chcelo menej pátosu, možno by to chcelo vynechať dovetok zo súčasnosti, možno voiceover, možno by takýto typ filmu a navyše v 60. rokoch nemal miestami pôsobiť ako impresionistické obrazy, ktoré nejdu dokopoy so špinavým krvavým stolom a nad ním sa týčiacim opitým operujúcim "lekárom".(18.5.2014)

 • mortak
  **

  Mytologie Wild Westu - připomíná mi to církevní vyprávěnky o Ježíšovi, kde je všechno prosluněné a barevné. Typické představení pro školy, kde se nevíce baví staropanenské učitelky literatury, protože mají oči přilepené na plátně a hltají každého hrdinu - a že jich tu je. Jít na tenhle film byla asi vlastenecká povinnost. A češi zatím nadávali na sovětské filmy - jako by zde byl nějaký rozdíl.(17.9.2008)

 • CheGuevara
  ***

  Úctyhodný filmový projekt, který sice nenaplnil vložená očekávaní, ale s westernovým žánrem si poradil obstojně. Úchvatná hudba při titulkách věstí něco velkého, avšak díky slabšímu tahu na bránu se dostavil pouze pocit lehké nadprůměrnosti. Relikt své doby, který nikdy nemůže vyniknout na televizní obrazovce.(31.8.2007)

 • - Role generála Shermana (John Wayne) byla natočena za 5 dní. (Mol)

 • - Snímek byl natočen unikátní technologií Cinerama, spočívající ve snímání na tři samostatné 35mm filmové pásy, které jsou následně promítány třemi promítačkami vedle sebe na zaoblené plátno, čímž se dosahuje poměru stran 2.65:1. (Anarion)

 • - Role Linuse Rawlingse byla nabídnuta Garymu Cooperovi. Ten však zemřel dříve, než se film začal natáčet, a tak byla role nabídnuta Jamesi Stewartovi, který souhlasil. (Mol)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace