Slobodná matka požiada otca svojho trinásťročného syna, aby si vzal na Vianoce chlapca k sebe. Terajšia manželka nevie o existencii chlapca, ani jeho matky nič. A tak, keď výjde pravda najavo, musí sa každý zo zúčastnených zamyslieť a bilancovať svoj doterajší život a postaviť sa čestne zoči-voči novej situácii. (oficiální text distributora)

vitekpe

Trosku chaoticke, ale velmi intenzivni drama. K tomu psychedelicka hudba, ze ktere mi asi po pul hodine uz zacinalo sibat... Mate-li odvahu, zkuste. Nejde o vanocni idylku, pozor na to... ;) ()

majo25

Námet určite zaujímavý, pokojne aplikovateľný aj do súčasnosti, len to spracovanie inscenácie mi prišlo podpriemerné. Hoci sa herci snažili o civilné herectvo, neustále výlevy negatívnych emócií postáv im to dosť stŕpčovali a trochu kazili divácky pôžitok. Vyzeralo to viac na taliansku rodinu/y než tie slovenské, kde citové výlevy a častý vreskot sa v okamihu menili na sebaobviňovanie, aby sa v zápätí znovu menili na hlasité obviňovanie druhých. A takto dokolečka. Inak fajn nahliadnutie do socialistickej rodiny na štedrovečerný deň. ()

Autogram

Vianoce nie sú vždy sviatkom pokoja, ale množstvo ľudí to máva presne naopak, keď ich Vianoce sú sviatkom nervozity a hádok. Tá posledná vypätá polhodina je lepšou časťou filmu, a dáva prvú hodinu úplne do vrecka. Rozpačitých stránok je ale na filme príliš veľa, ako podivný strih, strašná hudba a trápne dialógy, takže na tri hviezdy nedosiahol. ()

kebom

Most Bratislava - Poprad spájajúci manželstvo s nemanželským dobrodružstvom odohrávajúci sa pred a počas Vianoc. Miestami som síce nevedel, či je to dráma, komédia, alebo tragikomédia, ale vcelku sa to dalo sledovať. To by bolo asi tak všetko. Spomalené obrazy a akási podivná hudba znižovali kvalitu zvuku a tak som ku koncu už musel mať TV pustený dosť naplno. Koniec, čoby akési vyvrcholenie deja, pôsobil kŕčovito a úsmevne. Celkom podivuhodná inscenácia a rarita. Dvojka (STV 2) tento zabudnutý "skvost" uviedla na Štedrý večer 24. 12. 2010, súdiac podľa nejstvujúcich komentárov, v obnovenej premiére. ()