Cirque du Soleil: Kooza (divadelní záznam)

• Kanada

Cirque du Soleil: Kooza

Slnečný cirkus - Kooza

Dokumentární / Hudební / Rodinný

Kanada, 2008, 90 min

David Shiner

Mario Janelle

Taky miluju neuvěřitelné číslo Wheel of Death. Artisté se jmenují Carlos Marin Loaiza Enrique a Jimmy Ibarra, který pochází z Kolumbie a je ze staré cirkusácké rodiny. V Kooza vystupuje už od roku 2007. O svém čísle říká, že vyžaduje vojenskou přesnost, extrémní kondici a pečlivě měřenou kombinaci akrobacie a gravitace. Co vím, tak pár artistů z Kola smrti už spadlo. Asi to chce hodně zkušenosti, něco takového předvádět.(26.12.2017)

Dokonalá harmonie cirkusových výkonů, hudby, nápadů, poetiky. Chce to mít na tento druh umění náladu, když to klapne, je to opravdu silný zážitek.(7.1.2012)

Vynikající! Musí to být určitě zážitek vidět to naživo. Sice jsem se dočkal nevyvážených částí - tanec nebyl nic moc a vystoupení tří klaunů bylo až otravné. Ale to bylo vyváženo a vylepšeno neskutečnými artistickými představeními. Při některých se mi až tajil dech a zíral jsem s otevřenou pusou, co všechno lidé dokážou a jak je to neuvěřitelné. Celé to navíc provázela vynikající hudba a i vizuální stránka byla skvělá. Pokud bude možnost, určitě bych to chtěl vidět osobně. Howgh!(26.12.2010)

hadí dívky, věž ze židlí 4*, kolo smrti 5*, klauni 2* Na záznamech představení Cirque du Soleil mi ale hlavně vadí střih, který je místy zbytečně zběsilý a videoklipový. Střihy na různé záběry stále dokola, že se nestačím ani rozkoukat, na co se vlastně dívám a odkud. Kamera zabírá kolikrát něco jiného než dané číslo. Artista na obrovském míči, drží velký míč, tuším, co bude následovat… záběr jinam a pak už jen střih a já poznávám, že mezitím na druhý míč nějak doskočil jiný artista… Vrcholné číslo na laně – dva jezdci na kole drží na tyči židli, na kterou šplhá jiný artista… detailní záběr na pekelně soustředěného jezdce (o kterého v tuto chvíli vlastně vůbec nejde)… pak publikum… a pak už jen potlesk a záběr na artistu na vrcholku židle, který se tam tak dostal jakoby filmovým trikem.(26.12.2010)

Cirkusu Soleil zůstala pořád stejně otravná hudba. Vizuální stránka Koozy byla docela fajn, ale blbnutí klaunů mě ani tady nechytlo. Parádní jsou ale čísla v nichž dochází (možná záměrně) k chybičkám a diváka naprosto přikovají ke každému artistově pohybu. Číslo s dvěma velkými kruhy na rameni je asi nejúžasnější, co jsem kdy viděl.(26.12.2010)