poster

Cirque du Soleil: Kooza (divadelní záznam)

 • Kanada

  Cirque du Soleil: Kooza

 • Slovensko

  Slnečný cirkus - Kooza

Dokumentární / Hudební / Rodinný

Kanada, 2008, 90 min

Scénář:

David Shiner

Kamera:

Mario Janelle
 • jasse
  *****

  Taky miluju neuvěřitelné číslo Wheel of Death. Artisté se jmenují Carlos Marin Loaiza Enrique a Jimmy Ibarra, který pochází z Kolumbie a je ze staré cirkusácké rodiny. V Kooza vystupuje už od roku 2007. O svém čísle říká, že vyžaduje vojenskou přesnost, extrémní kondici a pečlivě měřenou kombinaci akrobacie a gravitace. Co vím, tak pár artistů z Kola smrti už spadlo. Asi to chce hodně zkušenosti, něco takového předvádět.(26.12.2017)

 • Aky
  *****

  Dokonalá harmonie cirkusových výkonů, hudby, nápadů, poetiky. Chce to mít na tento druh umění náladu, když to klapne, je to opravdu silný zážitek.(7.1.2012)

 • Yardie
  *****

  Vynikající! Musí to být určitě zážitek vidět to naživo. Sice jsem se dočkal nevyvážených částí - tanec nebyl nic moc a vystoupení tří klaunů bylo až otravné. Ale to bylo vyváženo a vylepšeno neskutečnými artistickými představeními. Při některých se mi až tajil dech a zíral jsem s otevřenou pusou, co všechno lidé dokážou a jak je to neuvěřitelné. Celé to navíc provázela vynikající hudba a i vizuální stránka byla skvělá. Pokud bude možnost, určitě bych to chtěl vidět osobně. Howgh!(26.12.2010)

 • TroiMae
  ***

  hadí dívky, věž ze židlí 4*, kolo smrti 5*, klauni 2* Na záznamech představení Cirque du Soleil mi ale hlavně vadí střih, který je místy zbytečně zběsilý a videoklipový. Střihy na různé záběry stále dokola, že se nestačím ani rozkoukat, na co se vlastně dívám a odkud. Kamera zabírá kolikrát něco jiného než dané číslo. Artista na obrovském míči, drží velký míč, tuším, co bude následovat… záběr jinam a pak už jen střih a já poznávám, že mezitím na druhý míč nějak doskočil jiný artista… Vrcholné číslo na laně – dva jezdci na kole drží na tyči židli, na kterou šplhá jiný artista… detailní záběr na pekelně soustředěného jezdce (o kterého v tuto chvíli vlastně vůbec nejde)… pak publikum… a pak už jen potlesk a záběr na artistu na vrcholku židle, který se tam tak dostal jakoby filmovým trikem.(26.12.2010)

 • Mrkvič
  ***

  Cirkusu Soleil zůstala pořád stejně otravná hudba. Vizuální stránka Koozy byla docela fajn, ale blbnutí klaunů mě ani tady nechytlo. Parádní jsou ale čísla v nichž dochází (možná záměrně) k chybičkám a diváka naprosto přikovají ke každému artistově pohybu. Číslo s dvěma velkými kruhy na rameni je asi nejúžasnější, co jsem kdy viděl.(26.12.2010)