Král Škorpion - Bitva osudu

• Česko Král Škorpion 3: Bitva osudu (více)
všechny plakáty

Kdysi prosperující Mathayusovo království je v troskách. Překvapivě to nebyl člověk, kdo krále srazil na kolena, ale plíživá a strašlivá morová nákaza, která si vyžádala i život jeho ženy. Mathayus se opět stává obyčejným žoldnéřem. Egyptu nyní vládne mocný král Horus, jeho mladší bratr Talus je ale přesvědčen, že králem se měl stát on. Aby mohl svrhnout krále, vydává se se svou armádou na Dálný východ pro Knihu mrtvých, kterou má u sebe bratrův spojenec, král Ramusan. Ten, aby Taluse zastavil, najímá Mathayuse a společně s ním i germánského válečníka Olafa. Mezitím Talus unese Ramusanovu dceru. Pokud ji Mathayus zachrání, Ramusan mu ji dá za ženu a s ní i celé své království. Podaří se Mathayusovi znovu získat dávnou moc a slávu? (TV Nova)

kaylin

Po druhém dílu mě tohle docela mile překvapilo. Je to strašná slátanina, ale herecké výkony, hlavně tedy Billy Zane, mě prostě bavili. Béčko, které chcete vidět, protože máte možnost se u něj zasmát a navíc nedostanete zbytečný zástup nepovedených triků, z kterých se vám dělá nevolno. Po dvojce je tohle opravdu skok vzhůru. ()

CrazymanM odpad!

Špatné,co víc na tohle říct?!Trošku mi to připomnělo Sandokana(nevím moc proč?) a nejspíš se raději podívám na seriál Herkules nebo Xena.Ještě mě čeká poslední(doufám) pokračování,Cesta za mocí,ale musím se na to opravdu dobře připravit,neboť už tento a předchozí "díl" byly opravdu velkým soustem!!! ()

Finskej

Ha ha ha! Oproti dvojce jednoznačně pozitivum, protože alespoň sranda a svým způsobem dokonce místy náramná švanda. A mám takový dojem, že to herci vědí od první vteřiny a že je dokonce režisér v klidu nechal, aby se bavili :-) Proč? To nevím, do hlavy a rozpočtu jim nevidím. Ovšem bitvy ohadrovaného komparsu jsou *EPIC* :-) ()

drankeryth

Mnohi tento film vyzdvihuji a predchadzajuci diel zatracuju. U mna je to naopak a podla mojej mienky je tento posledny diel o Kralovi Skorpionovi najslabsi. Dej filmu ma vobec neoslovil a cele to vyzeralo nejako spichnute televiznym vyzorom. Normalne som sa pri nom nudil, aj ked to malo dost bojovych scen, ale vsetky vyzerali nezazivne a posobil takym lacnym dojmom, akoby sa tam hrali male deti na vojakov. Prva polovica filmu bolo pre mna utrpenie, ale ako sa na scenu dostali ti velki bojovnici zo zahrobia, tak sa uz aj bolo naco pozerat. Najlepsia z nich bola ta mala blondava Japonka. Ani ninjovia neboli spatni,ale videl som aj lepsie suboje, ake predvadzali oni. Hlavnu rolu za Matheusa dostal pre mna neznamy herec, ktory sa aj celkom hodil do tej role a jeho spolocnik, ktory neustale grgal kade sa pohol bol hulvat prveho stupna:) Tato dvojka sa postupom casu doplnovala, aj ked tie ich vykony na poli bojovom boli priemerne. Na radu sa aj dostali znamejsi herci. Ako prvy je Ron Perlman, ktory si zahral krala a druhy je Billy Zane, ktory bol tiez podobnym typkom, ako je Perlman. Ich role boli zahrate na slabej urovni, co len film este viac potopilo do bazin smrduteho mociara. Thajske prostredie, kde su aj bojove slony a ohromne vybuchy tych vrhacov horiacich gul s par vojakmi, akoze to bola obrovska armada ma nudili, ako nejaka prihlupla telenovela mexickej produkcie. Matheus mi tu pripadal, ako nejaky debilko a celkovo film je aj zbytocny, aby sa dostal na svet. ()

ywo666

WTF? Robia si zo mňa srandu? Áno. Kráľ škorpión je film na ktorom sa testuje, aký výsmech sa dá robiť s divákov. Billy Zane chápe v akom filmé hrá a robí si z toho totálny holubník. Ústredný duo je tiež výsmech. Hlavný hrdina hneď stratí rešpekt, keď si nedokáže poradiť s prerostlým Jackom Blackom. Ako ústredné dve postavy by sa lepšie hodili do paródie. Celý film majú len bavia o tom ako kto grgá a smrdí prípadne dajú nejakú najklišoidnejšiu hlášku. Bitky armád vyzerajú trápne. Ron Perlman moc asu na placi nestrávi a aj keď tam je tak len s nadhľadom a s iróniou prednáša hlášky, ktoré by neobstály ani v rozprávke pre deti. aby to nebolo málo tak vo filme sú prosím pekne nindžovia. Kimbo je v celom filme len chvíľu a to len vrieska trochu sa pobije a potom ho zapália. Bautista sa tvári ako keby hral v najväčšej koko*ine na svete (a nemá ďaleko od pravdy). Sú len dve možnosti A) dáte odpad B) prijmete hru a budete sa baviť sa hlavnými hrdinami. To som spravil ja a tak dám dve hviezdičky. Proste jedna obrovská fraška. Aspoň, že hlavná hrdinka je sexi (mohla ukázať viac). Prirovnal by som to ku kategórií Herkules, Xena a Conan s Ralfom Moellerom. :-D ()

• V jednej scéne má Mathayus (Victor Webster) starý ďalekohľad s kryštálom, no v nasledujúcej už má v rukách renesančný ďalekohľad. (Aligon)
  • Talusová (Damian Mavis) armáda používa v bitke trebuchety, vrhače kameňa s protizávažím, ktoré sa v čase príbehu (cca 3000 pred nl.) určite nemohli používať, pretože ich vynašli až v 12. storočí. (beso74)