A čo ja, miláčik?

(TV film)
Československo, 1986, 69 min

Televízna inscenácia komornej komédie Tatiany Kusej A čo ja, miláčik? z roku 1986. Stereotypné manželstvo prekladateľky a programátora naruší príchod mladého, pôvabného dievčaťa, pracovníčky istej agentúry. Dievča sa má všestranne starať o manžela. Táto skutočnosť od základu zmení manželské spolužitie. (oficiální text distributora)

Rex Mundi

Juj, výborná televízna groteska, Huba a Sládečková excelujú. Túto inscenáciu som si zamilovala ešte ako decko, hoci som ťažko mohla rozumieť nuansám mužsko-ženských vzťahov. No podstatu som chápala a strašne ma to bavilo :-) ()

Aky

Výborná, neprávem zapomínaná komedie s virtuozním komediantství Martina Huby. Možná to není úplně za 5*, ale opravdu se mi to líbilo. ()

nascendi

Do 84 min. rozvinutý jeden groteskný nápad. Napriek slušným hereckým výkonom, Martinom Hubom počnúc, je to taký schematický, figúrkami namiesto postáv zaplnený, socialistický televízny film, ktorý na viac, ako na tri hviezdičky nemá. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 26.12.1986, pôvodná televízna inscenácia - Viete čo sa stane keď manželka nestíha uspokojiť všetky manželove potreby a navyše kvôli každodenným starostiam vyzerá dosť výrazne "vyčerpaná" ? Príde jej pomôcť sexi členka Spoločnosti pre zanedbaných manželov. :-) Skrátka "nářez" po slovensky. (5.9.2008) ()

jhrasko

Dnes už legendárna klasika so socialisticky "nemorálnou" témou, dokonalými hercami a hláškami, ktoré ma nikdy neprestanú rozosmievať ("pre mňa za mňa sa volajte aj Ingeborg Bryndziariková") ... k tomuto komentáru sa vrátim, keď si znova pripomeniem, z akého jazyka to Božidara prekladala:-))) ()

dyfur

....vtedajšie slovenské pondelňajšie inscenácie mali úroveň,preto k tomuto som pristupoval s určitým dešpektom-čo to bude za "trapárinu" ako komédia v slovenskom podaní.Bol som ,ale milo prekvapený bolo to vtipné s výbornými hereckými výkonmi.I s odstupom času hodnotím ako nadpriemerný tv film-komédiu. ()

LadyPupu

Dávám dvě socialistické hvězdy, neboť nadšení většiny zdejších hodnotitelů nesdílím. Po pravdě řečeno jsem byla celkem ráda, když začaly závěrečné titulky. ()

Autogram

Skvelá inscenácia z novších socialistických. A je celkom jedno, že je ešte z toho obdobia, taký Slovenský zväz pre ochranu zanedbaných mužov alebo žien má svoje opodstatnenie stále. Za scenár, vtipné situácie a dokonalú záverečnú pointu by sa nemusel hanbiť trebárs ani Wilder. Prvýkrát som inscenáciu videl ešte ako malý a aj vtedy som po svojom dokázal pochopiť tú satiru manželského života a presne si pamätám vyústenia scénok, čo o niečom hovorí. Sládečková ako mladá sexica Scarlett sa ukázala dokonca v sprche za polopriesvitným závesom. –––– Ľadviňák! –––– Žena má byť oporou muža. Má pri ňom stáť v dobrom i v zlom. Vytvárať mu predpoklady pre krajšie zajtrajšky. ()

vitekpe

Neprilis vesela inscenacni komedie, neco jako kdyz regionalni umelec napise humor pro mistni sbor hasicu... Omlouvam se, udajne jde o kultovni srandu, ale je se nesmal. ()

duddek

Takové organizace na ochranu zanedbaných členů rodiny by se jistě široce uplatnily i dnes. :) A ještě spíše, kdyby se zaměřovaly na zanedbané vztahy. I v téhle komedii je dobře patrné, jak nade všechna teplá jídla, vyžehlené košile a přišité knoflíky je pozornost toho druhého. Nic nestojí, a přitom je k nezaplacení. ()

cure

Veľká vec. Skvelá ukážka slovenského humoru. Hubova premena bola výborná. Susedia klepú rezne, Shoguna dávajú v kine a vianočný kapor je už hotový. "Miláčik poď sa pozrieť na toto. To je úžasné. Pozri na tú horu čo na ňu lezú. To sú frajery. Tak kde si toľko! Poď sa už pozrieť". Turzonovová, Huba aj Sládečková sú výborný. Presne takto sa ma točiť v duchu hesla "za málo peňazí veľa muziky". Základom je skvelý scenár a živo si to viem predstaviť aj ako úspešnú divadelnú hru. 95%. ()

Igy007

Dodnes si pamatuju na první shlédnutí kdysi jako dítě, jednou v PONDĚLÍ. Obrovské překvapení po všech směrech. Od té doby se na to kdykoliv s gustem podívám znovu - je to pořád stejně barz fasa ako vtedy. ()

PTuranyi

Vtipná televízna inscenácia, ktorá by mohla byť aj vzťahovou manželskou drámou, ale už samotný nápad svojou uletenosťou a herci svojím prejavom, nenechajú diváka na pochybách, že tu ide o jemnú satiru partnerských vzťahov. Kým v prvej časti príbeh poháňa akoby antifeministický,  ktorý mení emancipovanú pracujúcu Margitu Pokornú na domácu "puťku" plniacu manželovi prvé-posledné, zaver prináša prekvapivý obrat, ktorý tento extrém prevracia vtipne naruby. Produkcia je televízne priemerná, ale vďaka príbehu a veľmi dobrým hereckým výkonom to až tak nevadí. 70% ()

slavo75

Vynikajúca „konverzačka“ z pera autorky Táne Kusej, ktorá je z času na čas uvádzaná aj v divadlách. Je napísaná tak skvelo, že od začiatku do konca sa na vtipných situáciách, dialógoch, hádkach a často absurdných situáciách, skvele bavíte. Odhliadnuc od miniatúrnej úlohy Františka Kovára, ktorý do deja vstúpi až v samom závere inscenácie, je to skrátka vyrovnaný herecký koncert troch hlavných postáv – Margity v podaní Božidary Turzonovej ako večne zaneprázdnenej prekladateľky z amharčiny, ktorá tým pádom zanedbáva manžela aj domácnosť, roztržitého a do svojej práce zažratého programátora Bohuša (Martin Huba) a do tretice excelentnej Marty Sládečkovej v úlohe Skarlet – atraktívnej a extravagantnej – aj keď nežiadúcej – „pomocnice v domácnosti“, ktorej identita je spočiatku ukrytá za údajnú sesternicu Margity. Skarlet sa hneď v úvode votrie do domácnosti Margity a Bohuša a jej jediným cieľom je nahradiť večne zaneprázdnenú Margitu a postarať sa o Bohuša. Táto tajná misia je známa iba Margite a Skarlet no a naivný a nič netušiaci Bohuš postupom času prijíma všetko, čo mu Skarlet tak ochotne servíruje. Skarletina až prehnaná starostlivosť neunikne pozornosti Margity, ktorá sa postupom času obáva, že by tá starostlivosť mohla časom presiahnuť prijateľné medze, preto rázne zasiahne a preberie starostlivosť o manžela do svojich vlastných rúk. Záver inscenácie vyznieva komicky, pretože sa karta úplne obrátila a zanedbanou sa stala Margita – namiesto svojich prekladov sa stará o domácnosť a manžela, preto sa inscenácia končí tak, ako začala – nevítanou a nepozvanou návštevou člena spoločnosti na ochranu zanedbaných žien – Reného Kvasničku, ktorý je pripravený túto situáciu zvrátiť. Táto skvelá komédia vlastne nemá hluché miesto a divák sa baví od začiatku do konca. Táto inscenácia patrí podľa mňa k vrcholu televíznej inscenačnej tvorby svojej doby. ()

clubland

Super. Niet co dodat. Vela inscenacii zo znamych "pondelkovych vecerov" zapadlo do zabudnutia a pritom to boli fakt skvosty, pri ktorych som sa dobre zabavil. Som rad, ze niektore z nich neupadli do zabudnutia, aj ked by ich mohlo byt viac, ktore by mali byt vytiahnute z archivu a uvedene " do obehu". ()