A čo ja, miláčik? (TV film)

Komedie

Československo, 1986, 69 min

Franek Chmiel

Předloha:

Tatiana Kusá (rozhlasová hra)

Braňo Hronec

Scénografie:

Dušan Seliga

Veľká vec. Skvelá ukážka slovenského humoru. Hubova premena bola výborná. Susedia klepú rezne, Shoguna dávajú v kine a vianočný kapor je už hotový. "Miláčik poď sa pozrieť na toto. To je úžasné. Pozri na tú horu čo na ňu lezú. To sú frajery. Tak kde si toľko! Poď sa už pozrieť". Turzonovová, Huba aj Sládečková sú výborný. Presne takto sa ma točiť v duchu hesla "za málo peňazí veľa muziky". Základom je skvelý scenár a živo si to viem predstaviť aj ako úspešnú divadelnú hru. 95%.(1.8.2007)

Super. Niet co dodat. Vela inscenacii zo znamych "pondelkovych vecerov" zapadlo do zabudnutia a pritom to boli fakt skvosty, pri ktorych som sa dobre zabavil. Som rad, ze niektore z nich neupadli do zabudnutia, aj ked by ich mohlo byt viac, ktore by mali byt vytiahnute z archivu a uvedene " do obehu".(15.8.2015)

....vtedajšie slovenské pondelňajšie inscenácie mali úroveň,preto k tomuto som pristupoval s určitým dešpektom-čo to bude za "trapárinu" ako komédia v slovenskom podaní.Bol som ,ale milo prekvapený bolo to vtipné s výbornými hereckými výkonmi.I s odstupom času hodnotím ako nadpriemerný tv film-komédiu.(26.7.2013)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 26.12.1986, pôvodná televízna inscenácia - Viete čo sa stane keď manželka nestíha uspokojiť všetky manželove potreby a navyše kvôli každodenným starostiam vyzerá dosť výrazne "vyčerpaná" ? Príde jej pomôcť sexi členka Spoločnosti pre zanedbaných manželov. :-) Skrátka "nářez" po slovensky. (5.9.2008)(5.9.2008)

Skvelá inscenácia z novších socialistických. A je celkom jedno, že je ešte z toho obdobia, taký Slovenský zväz pre ochranu zanedbaných mužov alebo žien má svoje opodstatnenie stále. Za scenár, vtipné situácie a dokonalú záverečnú pointu by sa nemusel hanbiť trebárs ani Wilder. Prvýkrát som inscenáciu videl ešte ako malý a aj vtedy som po svojom dokázal pochopiť tú satiru manželského života a presne si pamätám vyústenia scénok, čo o niečom hovorí. Sládečková ako mladá sexica Scarlett sa ukázala dokonca v sprche za polopriesvitným závesom. –––– Ľadviňák! –––– Žena má byť oporou muža. Má pri ňom stáť v dobrom i v zlom. Vytvárať mu predpoklady pre krajšie zajtrajšky.(14.11.2016)