V jeslích dítě spinká

(koncert)
všechny plakáty

Psal se rok 1995, právě začínal advent, venku poletoval sníh a v chrámu Porta Coeli v jihomoravském Předklášteří – ano, v onom chrámu, jehož portál patří mezi nejproslavenější gotické památky u nás – se konal opravdu zajímavý koncert. Šlo o mimořádné vánoční vystoupení populárního Spirituál kvintetu, které před početným publikem natáčel štáb brněnského studia České televize. Premiéru tohoto záznamu jsme mohli na svých obrazovkách vidět už tehdy. O letošních Vánocích nás čeká další repríza, takže si budeme moci opět vychutnat známé i méně známé koledy a vánoční písně v interpretaci, která u nás nemá podoby. (Česká televize)

Mylouch

Vánoční spirituálovský standard, který si udržuje obdivuhodnou kvalitu některých pěveckých výkonů, ale ve sterilním televizním sestřihu potěší spíše jen skalní fanoušky souboru. 2-3* ()

otík

Zkrácený záznam mimořádného vánočního koncertu Spirituál kvintetu z chrámu Porta Coeli v jihomoravském Předklášteří. Spirituál kvintet hrál v sestavě Jiří Tichota, Karel Zich, Oldřich Ortinský, Dušan Vančura, Zdenka Tichotová a Irena Budweiserová. Slušný vánoční koncert s pár americkými i ryze českými songy. ()