Autopohádky

Autorozprávky

Animovaný / Povídkový

Česko, 2011, 83 min

Autopohádky nejsou špatný, ale je to trochu každý pes jiná ves. Různý styly animace tomu určitě pomohly, ale jejich kvalita je diskutabilní. U mě vyhrála povídka o rybáři, která je dělaná papírkově v prostoru, Ten nápad mi přišel dobrej, i když ten příběh neni nic moc. Příběhově se mi líbila nejvíc asi O Víle a účetním. Hraný sekvence nejsou nejlepším řešením, nejsou špatný, ale moc to neposouvaj, navíc tu Vetchý šíleně přehrává a až moc se pitvoří. Dabing je fajn, hlasy jsou neohraný, což je super a hlavně úplně první pohádka je povedená díky kvalitnímu vyprávění Pavla Lišky. Poslední povídka je trošku mimo. Kladem je, že tvůrci nesklouzli k 3D a zůstali u klasiky. Chinaski moc nemusim, takže hudba je pro mě nic moc. Autopohádky lze vidět, i když jsou někdy až moc dětský, jinak je to takový nic proti ničemu. 55%(15.3.2011)

• Fary

Tenhle film měl velký potenciál, který je bohužel utopený uprostřed nějakého beztvarého, bezduchého vyprávění. Samotný film je natočený velmí pěkně, ale pohádky působí moc škrobeným a nuceným dojmem. Asi nejlepší z celého filmu je tak ve finále počítačem animovaná pohádka o Vincentovi a ústřední příběh s O. Vetchým. Škoda!(24.10.2011)

• Jakubisko

LFŠ 2011 ... No, Autopohádkami jsem byl upřímně řečeno lehce zklamaný. Ačkoli byla každá poměrně jiná, jejich celkové pojetí mi přišlo až moc primitivní a zaměřené opravdu na ty nejmenší (což není nutně mínus, ale kvalitní pohádka pro malé by měla umět zaujmout i dospělé diváky) a hrající tak trochu na klišé. Většina pohádek ničím neurazí a nenadchne, opravdu vyčnívá akorát ta třetí (rybář), která má ohromně roztomilou a originální animaci a plno vtipných momentů (dýchající rybičky, chňachňach :)) ). Příběhem se zase trochu odlišuje druhá (víla), i když nevím co přesně si z ní máme vzít za ponaučení. Asi nebrat si ženský do baráku. :) Hrané předěly s Vetchým jsou těžký podprůměr, upřímně nevím proč si do této role vybrali právě jeho.(2.8.2011)

• MartinezZ

Tohle nemá s pohádkami nic společného, spíše takové humorné povídky s pohádkovým nádechem. Rozhodně by byly lepší jako několik po sobě jdoucích kraťasů. Spojový příběh s Vetchým naprosto zbytečný. Co mě ale iritovalo nejvíce, byl pokus o hudbu od "písničkářů" Chinaski, tuhle skupinu nemusím, obecně jako asi veškerou českou tzv. "pop-music". ~~~ Hudba za prd, Vetchého příběh za prd, první kraťas s princeznou chabý, příběhem i zpracováním, druhý s vílou celkem ucházející příjemná povídka i celkem pěkně vytvořená (víla hadr :D), třetí rybář ve všech ohledech bravurní a samotný by byl za ****** - zpracování, příběh i vypravěč. Čtvrtý příběh mi zpracováním nesedl (až na nápad s mráčky :), jinak nepostrádá úchylnost, ale nijak zvlášť mě ta EKO nenadchla. Třetímu příběhu všechny ostatní nesahají ani po palec u nohy. Samotný příběh je nelogicky prokládaný příběhy bezdůvodně. Nebýt "rybáře", jde to skoro do kytek, jako pohádky pro děti bych to tedy nebral a nebo o pohádkách tedy jiné představy (tedy až na toho rybáře, zase :D).(5.10.2011)

• Terva

O cestách necestách, řidičích i trampotách, do světa širého............. 1 - O PRINCEZNĚ, KTERÁ SE NESMÁLA. Na dnešní dobu je to velice odfláknutá grafika a šíleně modernizovaný příběh. CITÁT - A tomu se mám smát ??.......... Ještě že to vypráví pan Liška ( to není auto ), to je na příběhu to nejlepší. **. 2 - ÚČETNÍ A VÍLA. Grafika je přijatelnější, ale zase vypravěč je nějaký divný. Nejlepší na příběhu, který je hodně proti ženám, je Škoda Populár, co má volant na pravé straně. CITÁT - ....říká si víla a stojí peníze, jako každá ženská........... Moc lidí nejezdí v ničem a chodí pěšky. ***. 3 - O RYBÁŘI MAŘÍČKOVI. Grafika zoufalá. Příběh zde poukazuje na ženu praktickou, ale chamtivou. Není zde žádné pořádné auto, jen snad Fiat nebo Simca ? CITÁT - Jen štiku pan Maříček nikdy nechytil........... *. 4 - VINCENT. CITÁT - Auťo............ Asi jsem si zvykl na současné technologie Hollywoodských kreslených trháků a tak jen znaveně koukám na českou tvorbu. Moc daleko jsme se nedostali. MÁ AUTO DUŠI ? Mezi příběhy ještě sledujeme hraný příběh o spisovateli Kužílkovi a jeho cestě za poznáním, zda má auto duši. V příběhu je nejhezčí Škoda MB Hugo. ***. Jak může mít auto duši v bezdušové době ? Ten příběh nemá duši. Celkem **. V příběhu zazní jedna krutá věta : Všude samá auta, nikam se nedá jezdit, vzduch se nedá dýchat......... Ve filmu uslyšíme skupinu Chinaski.(27.1.2012)

• - Hudbu k filmu složila česká kapela Chinaski. Dokonce vyjde speciální soundtrack, jenž bude obsahovat i písně, které ve filmu nezaznějí. (Yardak)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenné knihy, kterou Jiří Marek napsal už dříve pro své děti, když jim chtěl udělat radost. (camper)

• - Hrané epizody se natáčely na přelomu října a listopadu 2010 na různých lokacích v Praze, Poříčanech a hlavně v Mladé Boleslavi, kde generální partner filmu Škoda auto umožnilo natáčení v prostorách, kde se nesmí ani fotit, natož filmovat. Natáčet za plného provozu byl adrenalinový zážitek jak pro štáb, tak pro ochranku a možná i zaměstnance Škody. (LEGACY)