Reklama

Reklama

Celovečerní povídkový animovaný film je sestaven ze čtyř animovaných epizod a hrané části, která vše spojuje a vytváří rámec příběhu. Každá z pohádek bude zpracována jinou technikou a jiným tvůrčím týmem. První epizoda inspirovaná Pohádkou o princezně, která se nesmála, je animována poloplastickou technologií. Režisérem této povídky je Břetislav Pojar a výtvarníkem Pavel Koutský. Druhý příběh využívá klasickou animaci loutek. Výtvarníkem a režisérem je Michal Žabka a příběh o Víle a účetním je zábavný pro děti a poučný pro tatínky. Třetí část je animovaná velmi neobvyklou technologii papírové ploché loutky v reálném prostoru. Výtvarníkem je Bára Dlouhá a režisérem František Váša. Příběh o rybáři, jeho ženě a zlaté rybce je známý, jeho nová interpretace ve světě kol a motorů je však naprosto nová. Čtvrtá epizoda se odehrává v nedaleké budoucnosti. Režisér a výtvarník Libor Pixa doufá, že zdravý rozum zvítězí nad chamtivostí a touhou být za každých okolností první. Režisérem hraných předělů bude Jakub Kohák. Vypravěčem bude zpěvák skupiny Chinaski. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (85)

Savel 

všechny recenze uživatele

Autopohádky jsou především "staré". Působí to na mě jako film z 80.-90. let, kdy se sejde parta národnich profiku a každý svoji technikou zpracuje společné téma - auta. Pak se to pošle do Japonska se vzkazem "hele jak se animuje v Čechách". Scénář je (pro mě) bez humoru a zase mi připomíná starý večerníček Pohádky o mašinkách. Zkrátka tento film zaspal dobu, před 30ti lety by to byl hit (bez posledního příbehu pochopitelně:). Pozn. druhá pohádka z nového fimfára se do autopohádek už asi nevešla:) ()

Yardak 

všechny recenze uživatele

Má auto duši? Na tuto otázku Vám tento snímek odpoví, takže nebudu spoilerovat! Povídkový film je sestaven z 5 částí, které spojuje pouze tématika automobilů. Čtyři animované příběhy jsou poměrně povedené. Nejslabší je dle mého názoru hned první (princezna, která se nesmála). Nejvíce se mi líbil příběh Účetní a víla, jenž byl vytvořen "klasickou" animací. I když příběhy o rybáři a o mechanikovi Vincentovi měly též co nabídnout (jak příběhem, tak i vytvořenou animací). Hraná část není sice nějak převratná, ale mě neuráží. Hudební doprovod netvoří jenom songy s tématikou aut (které vyšly již na CD Autopohádky I a II), ale zazní i další songy (převážně jen hudba bez zpěvu) od kapely Chinaski - Shake it, 3 pasty, Compy, Hádalo se. Píseň Shake it zazní ve filmu v opravdu vtipné situaci.:o)) Povídkový film je určen dětskému publiku, tak hlavně kvůli tomu ještě zůstanu u 4 auto-hvězd. ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele

Milé prekvapenie. Animované príbehy sú sympatické a po technickej stránke kvalitne spravené, miestami aj vtipné. Vystrieda sa tu viacero animačných techník, od plôškovej až po 3D. Bohužial predelovacia hraná sekvencia je ako bez scenára, bez nápadu a nikam nevedúca. Vetchý hraje trdlo, čo mu vôbec nesvedčí. Hodnotenie: 65% ()

swamp 

všechny recenze uživatele

Spojující příběh s Ondřejem Vetchým stojí za starou bačkoru, ústřední píseň je nezajímavá, první animovaný příběh nekvalitní.. kvalita a originalita příběhů se naštěstí stupňuje a především ten o rybáři je naprosto dokonalý. Je však třeba brát zřetel, že tento film je určen především dětem, tak proč ne. :) ()

Fary 

všechny recenze uživatele

Tenhle film měl velký potenciál, který je bohužel utopený uprostřed nějakého beztvarého, bezduchého vyprávění. Samotný film je natočený velmí pěkně, ale pohádky působí moc škrobeným a nuceným dojmem. Asi nejlepší z celého filmu je tak ve finále počítačem animovaná pohádka o Vincentovi a ústřední příběh s O. Vetchým. Škoda! ()

Galerie (9)

Zajímavosti (8)

  • Ondřej Vetchý, jehož postava je ve filmu neúspěšným spisovatelem, který se poukouší i o básně, čte na začátku filmu básnickou sbírku "Býti básníkem". Trefně tak čte poslední básnickou sbírku českého literáta Jaroslava Seiferta, jelikož i postava Ondřeje Vetchého skončila díky básnické sbírce. (MTHRFCKR)
  • Povídka “O Vincentovi” je realizována klasickou 3D animační technologií, zvláštností je však režijní pojetí. Zkušený 3D autor Libor Pixa dobře ví, jaké jsou kapacity a možnosti českých 3D animátorů, a proto napsal scénář tak, aby dynamizoval hru střihem. Kromě toho může mít tato povídka přívlastek kosmopolitní, protože některé její části vznikaly v Británii, jiné v Argentině nebo Rumunsku. (LEGACY)
  • Hudbu k filmu složila česká kapela Chinaski. Dokonce vyjde speciální soundtrack, jenž bude obsahovat i písně, které ve filmu nezaznějí. (Yardak)

Reklama

Reklama