Holka s prknem

Popoluška na snowboarde

Chalet Girl

Komedie / Romantický

Velká Británie / Rakousko / Německo, 2011, 97 min

V rámci žánru v podstate bez výhrad, hlavná babenka sympatická, jej kamarátka sexy, budúci frajer je pán dokonalý a filmového fajnšmekra poteší prítomnosť dvoch Billov - Nighyho (ten je tu fakt na skok) a Baileyho (tiež malá rola). Príbehovo je to samozrejme veľmi naivné, nič takéto by sa v reálnom svete nikdy nestalo (upratovačka by nezbalila mladého milionára a ani by nevyhrala snowboardovú súťaž tri mesiace od svojej premiéry na doske), ale v rozprávkach je všetko možné. Vďaka sympatickým postavám (všetkým) a peknému prostrediu nakoniec solídne tri hviezdy. 6-/10(17.12.2013)

• Olík

Před dávnými a dávnými lety, kdy na zemi vládly filmy s kvalitními herci, mistrnou režií a dějem, za který se nemusel nikdo stydět, spadla z nebe na zem šablona, jenž měla jednou ukončit jejich letité kralování. Vezměme roztomilé děvče, v případu nouze i chlapce (nejlépe z chudších poměrů), přihrajte jí do cesty prince na bílém koni (samozřejmě bohatého fešáka), nechte jí zpívat, tančit, krasobruslit nebo ji do ruky vražte surf, snowboard či halapartnu (aktivitu s kterou doposavad neměla žádné zkušenosti), za krátkou chvíli z ní udělejte mistra světa amoleta, který zvítězí v prestižním závodě (dobré je, když přitom překoná nějakou letitou bariéru, nebo alespoň porazí rivalku záporných rysů) a jako třesličku na dortu ji nechte skončit v náruči jejího milého (bodem k dobru jsou předchozí kompilace, například: on je zadaný, on ji podvede, on má tři hlavy). „tramtadadááááááá“ a máte biják, který by Vám Woody Allen mohl závidět. Ne nebojte, určitě budete první :D(18.1.2013)

Ach ano, tento film je jedno velké kliše, ale co vlastně čekat od romantické komedie? Mladou holku, která na konkurzu na práci zrovna nezáří, vezmou jako obsluhu na chatu pro zbohatlíky, kteří mají okouzlujícího syna. Myslím, že každému je už na začátku jasné, jak tento film skončí, ale proč ne? Film mě nenudil, Ed je šíleně charismatickej, Mikke sympatickej a stejně tak hlavní hrdinka. Film, kterej mohu vidět častěji a nemyslím si, že by mě brzo unudil. A není to zásluhou jen úsměvu Eda Westvicka .(11.12.2011)

Tento film má tri veľké plusy. Má úžasného neprekonateľného herca Billa Nighyho, ktorý zlepší každý film aspoň o 20%. Má nádhernú Felicity Jones, ktorá je príjemná mladá herečka, vôbec nie je okukaná, má zaujímavý spôsob hrania, takže si ho zapamätáte. A napokon má Eda, kt. je jednoducho pastva pre moje oči a uši. Ani jeden z vybraných hercov nekazí dojem z filmu, nikto nie je naviac. Vidno a citeľne, že ide o film produkovaný Britmi, chýbajú totiž tie typické americké vtipy, ktoré mi lezú už na nervy. Čo sa týka filmu samotného, kvalitné rozhovory často nenájdeme, chyba scenára, kamera je niekedy akoby nerozhodná(tento výraz sa mi páči), nevie sa akoby rozhodnúť, čo a ako bude točiť. Hudba priemerná. Jedná sa teda o príjemnú komédiu, ktorej presný chod viete hneď keď sa pozriete na prvé tri vety obsahu. Aspoň pri tom nemusíte nadarmo premýšlať. Pre mňa takých príjemných 60%(1.7.2011)

No, asi je to moje vlastní chyba, že jsem od toho čekala něco víc, když jsem věděla, jaký to tady má hodnocení. Chtěla jsem to vidět už dlouho, Felicity Jones je moje oblíbená herečka a miluju lyžování a Alpy. To bylo ale asi tak všechno, co v tomhle filmu stálo za to. Dialogy nedávaly smysl, přišlo mi to jako nahodilý shluk replik. Ed Westwick je strašně prkenný a přišel mi stejný jako Chuck, a to jsem na Gossip Gil ani nekoukala. Chvílema jsem se zasmála, ale už se na to asi nepodívám.(27.11.2016)

• - Felicity Jones hrá 19-ročné dievča. V skutočnosti mala počas natáčania 27 rokov. (ywo666)