Ve spánku

Thriller / Horor

Francie, 2010, 84 min

Éric Neveux
  • Blue.Poison

Myšlenku i atmosféru to mělo poměrně dobrou, ale její provedení se už příliš nepovedlo. Inu je to francouzské... Tento motiv "překvapení" je vcelku ohraný a jakmile není alespoň úderný, je to průšvih. A tady to průšvih byl. Také kvůli špatně zpřeházenému sledu událostí, který zde byl v podstatě zbytečný. Na výsledný dojem z filmu nemá žádný dopad, protože pointa je vychrlena zbytečně brzy. Pak už jen čekáte, jaká pecka tedy přijde nakonec...a ono nepřijde nic. Když už se hýbe s časovou osou, tak cíleně. Pak si také neodpustím poznámku k úvodní scéně se smrtí syna. Proč? To potřebovali doplnit stopáž o deset minut?(8.8.2011)

Zpočátku je to taková hra na kočku a myš, pak ale film vyústí v nečekané rozuzlení, když už sami nevíme, kdo je obět a kdo je vrah. A na konci filmu jsem se smál, když jsem si vzpomněl, jak na začátku sdělila šéfová své podřizené: "Běž domů, běž si odpočinout! Vypadáš hrozně"! Ta si tedy odpočinula, to je fakt :-) Dávám 50%(27.3.2011)

• Beastmaster4

Morbidní snímek o narušeném sériovém vrahovi. Film se tváří jako psychologické thriller, ale jediné co vám nabídne je primitivní zápletka, předem jasný konec a úchylného vraha vydávajícího sám sebe za oběť. Žádné odpovědi, příčiny, nic...Jen monotóní sprint ke konci. Tenhle thriller je spíše souhrn morbidních obrazů, které jsou jakýmsi reálným zobrazením řádění podobných individuí. Vrah nejdříve žije v domovech obětí, užívá jejich osobní věci, sleduje a pak bezcitně vraždí. To celé by bylo možná zajímavé, kdyby to mělo nějakou pointu, hlubší příběh, dramatické kudrlinky aj. Takto je to jak návod pro další takové, bezemoční vraždění, které na filmu v takové podobě nemá co dělat. Režiséři ani neukazují kde je dobro a kde zlo, jen nám navodili atmosféru neutrálnosti, kde je na každém, jak si příběh prožije. Stejně jako "Ve spánku" by asi působil němý dokument o jatkách.(30.8.2011)

Film, který jsem viděl před pár měsíci a přesto si na něj dva dny po zhlédnutí ani nevzpomněl. Dans ton sommeil je jednoduše sterilní jak noha od stolu. Přitom vypráví a ukazuje celkem kulervoucí zápletku, která by neměla nikoho nechat chladným. Jenže do hry opět vstupuje ten děsně úmorný, zdlouhavý a pseudopsychologický francouzský hororový styl, který se objevuje v naprosté většině hororů z této země. Přesto v tomto případě přišlo i pár světlých momentů jako například návštěva vraha u rodinky nebo zobrazení dětské mrtvoly. Celý film je spíše povídkou, která je roztahaná do celovečerního filmu. 55%(4.8.2011)

• malylada

Tak tohle na mě nemělo žádný efekt. Jakási prapodivná zápletka, která nedává moc smysl a místy jsem se postupem času ztrácel. Herci se snaží, ale co naplat, když o napínavé atmosféře nemůže být řeč a nudil jsem se od začátku až o konce. Jediné štěstí, že se tvůrci zamysleli nad délkou filmu......3/10(3.4.2017)

• - Keď Sarah (Anne Parillaud) zrazí mladíka, snaží sa mu pomôcť, vráti sa do auta, kde vysype celý obsah tašky na sedadlo spolujazdca, hľadajúc telefón v snahe privolať pomoc. Po chvíli si neznámy muž sadá na to isté sedadlo, ktoré je už prázdne, pričom by malo byť zapratané vecami. (peiton)