poster

Ve spánku

 • Francie

  Dans ton sommeil

 • USA

  In Their Sleep

Thriller / Horor

Francie, 2010, 84 min

Hudba:

Éric Neveux
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brouk
  ****

  No, můžu nedat něco jiného než minimálně 4 hvězdičky? A.Parillaud je moje oblíbenkyně (navíc žena J.M.Jarreho - též můj oblíbenec) a herecký výkon co, v podstatě ve velmi jednoduchém scénaři, podala je uchvacující, zrova tak její přirozená krása (no, uznejte, v 50ti letech vypadat takhle dobře?) ... Jo, ten film stojí na Anne a na mladém sadďourovi "Arturovi"...(23.8.2011)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Sarah jedného večera na ceste domov z práce zrazí mladíka, ktorý jej tvrdí, že uteká pred vykrádačom domov. Toho údajne osobne pristihol vo svojom príbytku. Nakoľko sa Sarah rozhodne mladíkovi pomôcť, skryjú sa v neďalekom opustenom dome, dúfajúc, že sú pred zločincom v bezpečí. Je ale všetko tak ako sa na prvý pohľad zdá? Slušný hororový thriller, ktorý vďaka svojmu mierne popletenému deju dosahuje úroveň hodnotenia ľahko nadpriemerného snímku - 60%.(3.11.2013)

 • malylada
  *

  Tak tohle na mě nemělo žádný efekt. Jakási prapodivná zápletka, která nedává moc smysl a místy jsem se postupem času ztrácel. Herci se snaží, ale co naplat, když o napínavé atmosféře nemůže být řeč a nudil jsem se od začátku až o konce. Jediné štěstí, že se tvůrci zamysleli nad délkou filmu......3/10(3.4.2017)

 • Zeck
  ***

  Film, který jsem viděl před pár měsíci a přesto si na něj dva dny po zhlédnutí ani nevzpomněl. Dans ton sommeil je jednoduše sterilní jak noha od stolu. Přitom vypráví a ukazuje celkem kulervoucí zápletku, která by neměla nikoho nechat chladným. Jenže do hry opět vstupuje ten děsně úmorný, zdlouhavý a pseudopsychologický francouzský hororový styl, který se objevuje v naprosté většině hororů z této země. Přesto v tomto případě přišlo i pár světlých momentů jako například návštěva vraha u rodinky nebo zobrazení dětské mrtvoly. Celý film je spíše povídkou, která je roztahaná do celovečerního filmu. 55%(4.8.2011)

 • tahit
  **

  Kde jsou ty časy, kdy francouzské filmy braly dech. Žel další variace na téma, které jsem v hollywoodském podání viděl několikrát se všemi atributy tohoto žánru. Nechci říct, že jde o zcela promarněný čas, ale po slibném začátku bych si raději dal dvojku osvěžující beaujolais, než takový zážitek. O to víc to mrzí, že tomu chybí takový ten typický francouzský esprit a něco jaksi navíc, co by se odlišilo od angloamerického stylu. Snadno předpověditelný příběh, který nemá vůbec jasno v tom, čím chce být. Jestli thrillerem nebo hororem. I když na druhou stranu je pravdou, že tyto dva žánry často splývají. Shrňme si to. Po pravdě řečeno, co vyleze traumatizovaná Sarah z auta, když nezvládla situaci a srazí neznámého muže a pomůže mu do auta a včetně nabídky první pomoci je zápletka zajímavá a jakžtakž důvěryhodná, až potud dobrý. Dále už jen prostinký scénář a plno nelogických zvratů. Takže nakonec když to vezmu kolem a kolem, tak ten konec dle mého soudu film definitivně dorazil. A nic na tom nemění fakt, že v tom hraje herečka Anne Parillaud, která patří jistě právem do první francouzské filmové ligy. V úhrnu je tedy film pro mne určitým zklamáním.(28.8.2011)

 • - Keď Sarah (Anne Parillaud) zrazí mladíka, snaží sa mu pomôcť, vráti sa do auta, kde vysype celý obsah tašky na sedadlo spolujazdca, hľadajúc telefón v snahe privolať pomoc. Po chvíli si neznámy muž sadá na to isté sedadlo, ktoré je už prázdne, pričom by malo byť zapratané vecami. (peiton)