Ve spánku

Thriller / Horor

Francie, 2010, 84 min

Éric Neveux
  • tahit

Kde jsou ty časy, kdy francouzské filmy braly dech. Žel další variace na téma, které jsem v hollywoodském podání viděl několikrát se všemi atributy tohoto žánru. Nechci říct, že jde o zcela promarněný čas, ale po slibném začátku bych si raději dal dvojku osvěžující beaujolais, než takový zážitek. O to víc to mrzí, že tomu chybí takový ten typický francouzský esprit a něco jaksi navíc, co by se odlišilo od angloamerického stylu. Snadno předpověditelný příběh, který nemá vůbec jasno v tom, čím chce být. Jestli thrillerem nebo hororem. I když na druhou stranu je pravdou, že tyto dva žánry často splývají. Shrňme si to. Po pravdě řečeno, co vyleze traumatizovaná Sarah z auta, když nezvládla situaci a srazí neznámého muže a pomůže mu do auta a včetně nabídky první pomoci je zápletka zajímavá a jakžtakž důvěryhodná, až potud dobrý. Dále už jen prostinký scénář a plno nelogických zvratů. Takže nakonec když to vezmu kolem a kolem, tak ten konec dle mého soudu film definitivně dorazil. A nic na tom nemění fakt, že v tom hraje herečka Anne Parillaud, která patří jistě právem do první francouzské filmové ligy. V úhrnu je tedy film pro mne určitým zklamáním.(28.8.2011)

Kvalitka se objevila tam, kde jsem ji letos neočekával. Dans ton sommeil je velice příjemný evropský hororový thriller. To znamená, že co se týče postav, můžeme hovořit o nepříliš velkých sympatiích a místy pochybném chování, ale když přijde na atmosféru a brutalitu (která tady není nijak výrazně extravagantní, ale ehm ... příjemně řízná), není si na co stěžovat. Bezprostředně po projekci jsem se v hodnocení pohyboval někde kolem devíti bodů z deseti, s denním odstupem to vidím na pohodlnou osmičku. V té letošní bídě přesto jeden z nejzajímavějších žánrových kousků.(9.12.2010)

Už pomaly na začiatku filmu som pochopil,že tento film bude mať ďaleko od logiky,uvediem príklady-Ich prenasleduje auto a jasné že ich to auto prebehne ale ešte za jazdy na nich zasvieti baterkou,potom si do domu pozve neznámeho človeka ako keby sa poznali dlhé roky a potom sa čuduje čo sa to vlastne deje a za tretie nemala doma telefón v 21 storočí to si už robia srandu.Ale po týchto koko....ch to začalo naberať dobrú akciu a disponovalo to aj slušným napetím.,keď to všetko začalo dávať zmysel.Ma to atmosféru,napetie ale chyba tomu prepracovanejší príbeh.Už som bol rozhodnutí dať 3* ale zato že tento film nemal Happy end,ktorý býva skoro v každom podobnom filme tak dávam o niečo lepšie hodnotenie(8.3.2014)

• malylada

Tak tohle na mě nemělo žádný efekt. Jakási prapodivná zápletka, která nedává moc smysl a místy jsem se postupem času ztrácel. Herci se snaží, ale co naplat, když o napínavé atmosféře nemůže být řeč a nudil jsem se od začátku až o konce. Jediné štěstí, že se tvůrci zamysleli nad délkou filmu......3/10(3.4.2017)

• Beastmaster4

Morbidní snímek o narušeném sériovém vrahovi. Film se tváří jako psychologické thriller, ale jediné co vám nabídne je primitivní zápletka, předem jasný konec a úchylného vraha vydávajícího sám sebe za oběť. Žádné odpovědi, příčiny, nic...Jen monotóní sprint ke konci. Tenhle thriller je spíše souhrn morbidních obrazů, které jsou jakýmsi reálným zobrazením řádění podobných individuí. Vrah nejdříve žije v domovech obětí, užívá jejich osobní věci, sleduje a pak bezcitně vraždí. To celé by bylo možná zajímavé, kdyby to mělo nějakou pointu, hlubší příběh, dramatické kudrlinky aj. Takto je to jak návod pro další takové, bezemoční vraždění, které na filmu v takové podobě nemá co dělat. Režiséři ani neukazují kde je dobro a kde zlo, jen nám navodili atmosféru neutrálnosti, kde je na každém, jak si příběh prožije. Stejně jako "Ve spánku" by asi působil němý dokument o jatkách.(30.8.2011)

• - Keď Sarah (Anne Parillaud) zrazí mladíka, snaží sa mu pomôcť, vráti sa do auta, kde vysype celý obsah tašky na sedadlo spolujazdca, hľadajúc telefón v snahe privolať pomoc. Po chvíli si neznámy muž sadá na to isté sedadlo, ktoré je už prázdne, pričom by malo byť zapratané vecami. (peiton)