poster

A zlehka zazvoní (TV film)

Drama

Československo, 1982, 66 min

Režie:

Jiří Bělka

Scénář:

Milena Mathausová
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (14)

 • zette
  **

  Celemu pribehu a zasazeni deje do stedrovecerniho dne jsem neveril, coz je v komornim dramatu zasadni problem. S vyjimkou Frantiska (Ivan Vyskocil) mi byly vsechny postavy nesympaticke a protivne, predevsim dcera Jirina (Jana Bouskova) a jeji moudra. Duvod, proc tento televizni film videt, jsou vyborne herecke vykony Vranove a Cupaka.(24.12.2015)

 • troufalka
  *****

  Hodně muziky za málo peněz. A výborné muziky.(22.12.2015)

 • D.Moore
  ***

  Vcelku působivý komorní příběh. Scénář Mileny Mathausové je plný inteligentních a pravdivých dialogů, s nimiž si Eduard Cupák s Gabrielou Vránovou poradili skvěle. Jen postavy dětí mi přišly takové mdlé a nijaké...(26.12.2010)

 • LiVentura
  ****

  Příjemný komorní vánoční příběh se skvělým obsazením.(24.12.2012)

 • Snorlax
  *****

  Mám slabost pro Bělkovo nenápadné režijní vedení herců, mám slabost pro Eduarda Cupáka a mám slabost pro inscenace s levnou výpravou, ale velkým pracovním nasazením štábu. Zde jsem to vše dostala ve vzácné jednotě.(1.1.2015)

 • triatlet
  ***

  V divadelním prostředí by se dala akceptovat "schovávaná" uprostřed kulis představujících rodinnou vilu. Ovšem v televizním zpracování (ne)nápadné přecházení působí násilně, navíc je zbytečně zasazeno do štědrodenního rozjímání. Přitom hlavní linie - vzájemné sbližování a ubližování exmanželů je zajímavé a herecky přesvědčivé.(26.12.2010)

 • helianto
  ****

  „Utrpení vděčíme za vše, co je dobrého v nás, co dodává životu cenu, vděčíme mu za soucit, vděčíme mu za odvahu, vděčíme mu za všechny ctnosti.“ (Anatole France) Gabriela Vránová v další ze svých skvělých kreací ustrkovaných a trpících žen, obětovávajících se vyšším cílům. Tentokrát vyšším cílům a touhám svého muže, úžasně civilně ztvárněného Eduardem Cupákem, a touhám a přáním svých dětí. Velmi komorní a velmi prostý příběh o tom, jak se probouzíme ze snů, jak se proměňují naše představy, jak život jde dál a neptá se nás, co my od něj očekáváme…(11.2.2015)

 • argenson
  ***

  Rohlíčky měly bejt ve vanilkovým cukru obalený už dávno, salát se taky dělá den předem a ne až na Štědrej den v poledne. To přidrzlé Janě Bouškové divný nepřijde, zato pokládá nelogický dotaz: "Ty teprve dneska pečeš vánočku?" Do toho tě prudí bývalý manžel nekontrolovatelně hamtající po baráku. Naštěstí je vždycky po ruce flaška vodky. Civilně zahrané, dobře natočené. Československá televize byla mistrem ve vytváření těchhle vánočních depresí rozpadlých rodin.(22.2.2015)

 • LadyPupu
  **

  Cupákovi tyhle komorní inscenace vždycky šly. Což o to. Ale tady se to na můj vkus příliš táhlo.(21.12.2015)

 • sator
  ***

  Dvě zraněné a osamělé duše o Vánocích. Slabinou jsou nijaké dialogy...(8.7.2012)

 • vitekpe
  ***

  Jako rozhlasova hra by to bylo super, jako procviceni jevistnich gest taky fajn, jako film je to trosku nezazivne...dialog misty malo uveritelny. Nicmene uplna ztrata casu to neni, a to hlavne diky vynikajici Gabriele Vranove a diky Cupakovi. Proc ne.(1.11.2013)

 • Drom
  **

  Mělo to bejt drama, který něco vypoví, ale nejdramatičtějši bylo rozhodování, jestli tu otravnost dokoukám nebo vzdám. Inu začněmež od začátku, od postavy Evy, postarší rozvedené ženy, do (dnes již) jejíhož domu se nakýbluje vlezlej bejvalej manžel, kterej má novou ženu (nicméně Helgu nehraje chlap, ta se tam vůbec nevyskytuje). Patrně má zálusk na celej barák (a všechny tři přestárlé slepice v kurníku), kterej zveleboval dvacet let a proto tam není ani ústřední topení, zato problém s teplou vodou. Což u vodohospodáře nepřekvapí. My následně další hodinu sledujeme, jak jej, i přes jeho otravnost a neschopnost lhát konzistentně, nedokáže Eva poslat do prdele. Čehož se nakonec skutečně nedočkáme. Aby čekání na to, až se Josef ve finále pozve na luxusní večeři (za jejíž přípravu by se nemusel stydět ani Babica) lépe uteklo, je prokládáno chytrými moudry přihlouplé dcery (které jsou podloženy fakty ve stylu Na Internetu psali...), průstřihy na vždy tragického Ivana Vyskočila a mezihrou se synem Petrem, který pod krycím jménem Zdeněk dostal od Arabely opušťák, aby mohl proházet cestičku, jelikož chumelí. Bohužel však dílo nedává odpověď na to nejdůležitější - klekla skutečně Josefovi převodovka nebo prostě řídí stejně blbě jako lže?(10.6.2015)

 • Pitryx
  odpad!

  Tak jednou odešel sám, podruhé ne, pak ho zas vyhodila ona, potom zase ne… Tady byl někdo asi pořádně ožralý. Pak sedí a debatují o tom, co bylo. Jako kdyby to něčemu pomohlo. Také si sdělují novinky staré dvacet let. Asi si to předtím neřekli. Nezaujalo, nebavilo, ani herci nic moc.(10.2.2017)

 • MickeyStuma
  ****

  Štědrý den. Setkání které mělo být a snad   možná ani ne. Televizní inscenace o dobrých   skutcích, křivdách a vůbec o souběhu života   v manželství. Vyříkání se ze všeho a   vydobytí odpuštění. Scénář je napsán   životní formou a je velice možné, že se tu v   mnohém leckterý najde. Ale takto se po rozvodu   setkat a vše dobré i špatné probrat už dneska   nedokáže nikdo. Gabriela Vránová v roli Evy a   Eduard Cupák jako její bývalý manžel   rozehráli rozmluvu, kdy si její výsledek musí   divák vydedukovat sám. Když Josef přijde   podruhé zrovna ke štědrovečerní večeři,   bude přijat nebo odmítnut? Já bych řekl,   že tento příběh má co říci i v dnešních   dnech.(1.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace