11-11-11

Martin Hunter

Scénografie:

Mani Martínez
  • korbitch22

Místy opravdu dobrá atmosféra a lekačky, místy jak italská telenovela pro babičku. Darren Lynn Bousman jako režisér vyhořel už před deseti lety a já absolutně netuším, proč jsem na tenhle už tehdy bídný propadák koukal po osmi letech od jeho vzniku, myslím, že mi omylem přistálo do DVD cédo s nějakých výběrem, kde bylo nejspíš porno a náhodou tahle píčovina a pak jsem byl línej změnit program na večer. Pointa možná sice překvapivá, ale třeskutě debilní. Špatný, špatný, špatný.40%.(1.3.2019)

• sedm.1

Nejslabším článkem tohoto thrilleru je samozřejmě zápletka. Tedy ne že by neměla potenciál, naopak, ze začátku má poměrně zajímavý rozjezd a celá ta myšlenka vlastně nebyla původně nejspíš špatná, ovšem postupem času začíná jednak ztrácet na tempu a navíc namísto postupného nabírání na síle se začíná celý příběh čím dál víc utápětt sám v sobě, aby ve výsledku nakonec vygradoval do vážně slaboučkého blábolu, rádobynečekané, překvapující pointy, která je ale přitom tak ..., no nic, mě prostě vůbec nezaujala, nepobavila, nešokovala. Nutno ovšem podotknout, že právě jen postupně slábnoucí a čím dál více pomatenější vývoj příběhu je to jediné, co pro mě v 11-11-11 vyloženě selhalo. Celkově hodně potemnělé vyznění, velice solidní atmosféra a velice přesvědčivé herecké výkony sympatických a neokoukaných herců, to vše na mě zapůsobilo totiž jinak velice funkčním a nenudícím dojmem. Myslím, že Darren Lynn Bousman zkrátka není vůbec špatným tvůrcem, s filmem umí pracovat a dodat mu vlastní ksicht, jen by si měl skutečně vybírat lepší scénáře. Prostě jako stylová podívaná OK, jako šlapající thriller s poutavou zápletkou bohužel ale bída.(16.1.2013)

• iamek

Po Mother's Day jsem se na 11-11-11 moc těšil a začal jsem považovat Bousmana za slušný talent v žánru horor. Bohužel 11-11-11 není ani strašidelný, ani zábavný a ani něčím originálním. Ve filmů nebylo v pořádku téměř nic. Herci až na tu černovlásku tragédie, hudbě se nepovedlo navézt atmosféru strachu a mrazení v zádech, scénář působil suše, lekačky žádné. Snad tohle byl jen úlet a Bousman natočí zase nějakou pecku.(9.11.2011)

Ak ma zrak neklame tak som prvým užívateľom, ktorý dáva tomuto snímku na ČSFD 4*. A prečo? No hlavne preto, že nový film známeho režiséra Darrena Lynn Bousmana je skutočne kvalitne nakrútený horor hovoriaci o veľmi zaujímavej téme, preto, že pracuje s nádherne tajomnou atmosférou a vynikajúcou kamerou, preto, že v ňom hrajú sympatickí a kvalitní herci (aj keď ich je veľmi málo), preto, že mám rád numerológiu a zdá sa mi, že filmov na túto tému veľa nie je, preto, že mi to svojou atmosférou starobylých španielskych uličiek pripomenulo vynikajúce filmy ako Los Ojos de Julia (2010) či Nos Miran (2001), preto, že v záplave tých sračiek, čo sa produkujú posledné roky je toto perla, skvost, diamant..., alebo možno preto, že mám otvorenú myseľ a neočakávam od každého nového počinu absolútnu pecku, ale hlavne preto že hodnotím podľa seba a nie podľa obľúbených užívateľov. Záverom: hodnotenie aké tu je si ani nevšímajte, pretože tento film je ďaleko od momentálnych 42 %. Ja som viac ako spokojný.(10.11.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $38,100Tržby Celosvetovo $6,967,000▐ Samoúčelne prázdny film, na ktorý len čumíte a rozmýšľate "a o čo tam vlastne ide?" _3/4 z deja sa tam skoro nič závažne nedeje a potom záverom to chce vybaliť veľké prekvapenie, Darren Lynn Bousman len potvrdil že je fakt neschopný režisér niečo konštruktívne tvoriť. /20%/(6.10.2012)