11-11-11

Wayne Allan Rice

Martin Hunter

Scénografie:

Mani Martínez

Co jiného zvolit za film, když je 11.11.11, že? Nicméně takhle lehkomyslně zahozený originální námět jsem snad ještě neviděla (tedy pro mě originální, pokud něco obdobného jestvuje, tak se znalcům omlouvám). Patrně ale moc čísel odradila movitější studia a významnější účastníky. Musí být obezřetní, co kdyby na tom přeci jen bylo něco pravdy, to by vlastně podporovali herezi a jak je známo, heretici nikdy nebyli zrovna v oblibě. A tak místo Moniky Belucci režisér obsadil do role Máří Magdalény tetičku z Barcelony (takže Rada pro rovné příležitosti jistě zaplesala) a neotřelé zážitky slibuje, mnoho pravověrných hororových učedníků na scestí svedl.(11.11.2011)

• sedm.1

Nejslabším článkem tohoto thrilleru je samozřejmě zápletka. Tedy ne že by neměla potenciál, naopak, ze začátku má poměrně zajímavý rozjezd a celá ta myšlenka vlastně nebyla původně nejspíš špatná, ovšem postupem času začíná jednak ztrácet na tempu a navíc namísto postupného nabírání na síle se začíná celý příběh čím dál víc utápětt sám v sobě, aby ve výsledku nakonec vygradoval do vážně slaboučkého blábolu, rádobynečekané, překvapující pointy, která je ale přitom tak ..., no nic, mě prostě vůbec nezaujala, nepobavila, nešokovala. Nutno ovšem podotknout, že právě jen postupně slábnoucí a čím dál více pomatenější vývoj příběhu je to jediné, co pro mě v 11-11-11 vyloženě selhalo. Celkově hodně potemnělé vyznění, velice solidní atmosféra a velice přesvědčivé herecké výkony sympatických a neokoukaných herců, to vše na mě zapůsobilo totiž jinak velice funkčním a nenudícím dojmem. Myslím, že Darren Lynn Bousman zkrátka není vůbec špatným tvůrcem, s filmem umí pracovat a dodat mu vlastní ksicht, jen by si měl skutečně vybírat lepší scénáře. Prostě jako stylová podívaná OK, jako šlapající thriller s poutavou zápletkou bohužel ale bída.(16.1.2013)

• verbal

Zjevení Svatého verbala, verš 6, odstavec 7:"..... A když otevřel pičeť jedenáctou, slyšel jsem hlas jedenáctého zvířete, řkoucí: Pojď, a viz. I pohleděl jsem, a aj, ajajajaj, uň plavý, a toho, kterýž seděl na něm, jméno bylo zmrd, a nuda šla za ním. A dána jest jim moc nad mentály slaboduchými, aby mordovali sračkami unylými, a scénářem tupým, a rozpočtem ubohým, a neherci zemskými." . Dnes už máme desátého, tak kde se ti posraní démoni flákaj... ?(10.11.2011)

• Bobik9

Nechápu, jak může tak skvělý režisér jako Darren Lynn Bousman natočit něco takového. Naprosto příšerní a nezajímaví herci a nepochopitelný a stupidní příběh. Půl hodiny to vypadá jako tuctové drama bez ničeho, potom se to na chvilku zlepší a člověk se dočká i lehké atmosféry a pár lekaček a potom přijde úmorná poslední dvacetiminutovka, ve které se to zvrtne v chaos bez špetky smyslu. Pro mě je to obrovské zklamání!(7.10.2012)

• GILLWANDER

"Ty piješ? Aj Ježiš pil." Žiadny kasový trhák. Film o číslach, ktoré otvárajú bránu medzi dvomi svetmi. Všadeprítomne jedenástky ohlasujú blízky príchod neživých bytostí, ktoré by mali pravdepodobne zvrhnúť cirkev. Námet celkom zaujímavý, film mal dobre nabehnuté (prvých desať minút) no sľubná atmosféra sa vytráca už po miliónovom zobrazení démonických bytosti, ktoré začínali byť už otravné. Horor dosť vlažný, temnota prevládala no aj tak som si celý čas iba v dlani žmolil prsty. Nezalieval ma studený pot, netriasol som sa od hrôzy, nemotorne som sa vo svojom kresle prevracal z jednej strany na druhú a hľadal to najpohodlnejšie miesto. Po polhodine som definitívne prijal fakt, že ani tento horký horor neprispeje do mištičky úspechov. Neprišiel si pre mňa nejaký zohavený démon ani anjel s hadmi obmotanými okolo vlastných nôh len nekončiaca nuda, ktorá bola čiastočne ale iba čiastočne znesiteľná. 11 11 11, dátum, ktorý mal rozhodnúť o zajtrajšku a priniesť konečný koniec všetkého živého na Zemi. No prišiel iba nízkorozpočtový film, ktorý stojí za deravý groš. Zhrňme si to. Slušné tempo, atmosféra ako cez kopirák, herci mierne kolísaví, réžia do počtu aj so scenárom. Podpriemer. 40%(28.6.2014)