11-11-11

Martin Hunter

Scénografie:

Mani Martínez
  • Bobik9

Nechápu, jak může tak skvělý režisér jako Darren Lynn Bousman natočit něco takového. Naprosto příšerní a nezajímaví herci a nepochopitelný a stupidní příběh. Půl hodiny to vypadá jako tuctové drama bez ničeho, potom se to na chvilku zlepší a člověk se dočká i lehké atmosféry a pár lekaček a potom přijde úmorná poslední dvacetiminutovka, ve které se to zvrtne v chaos bez špetky smyslu. Pro mě je to obrovské zklamání!(7.10.2012)

• Bloody13

Tak tohle se silně nepovedlo. Bousman ukázal svou Genetickou operou, že má osobitý styl, cit pro úžasný vizuál a hlavně nápady. Následující cover verze Mather´s Day však nedopadla úplně šťastně, a tahle jeho novinka dokonce potvrdila, že bez dravosti Saw a neomezeného světa Repa se tenhle tvůrce stále víc motá v bludném kruhu. 11-11-11 je totiž až nečekaně nevydařený okultní horor, co sází spíše na nekonečné řečičky o náboženství a ztracené víře, než na budování napětí. Něco jako atmosféra dá o sobě vědět v posledních minutách, jenže to je po hodinové seanci už příliš pozdě. Pokud Bousman pro hororového diváka nenajde atraktivnější téma, jeho kariéře hrozí prudký pád na držku.(7.2.2012)

• GILLWANDER

"Ty piješ? Aj Ježiš pil." Žiadny kasový trhák. Film o číslach, ktoré otvárajú bránu medzi dvomi svetmi. Všadeprítomne jedenástky ohlasujú blízky príchod neživých bytostí, ktoré by mali pravdepodobne zvrhnúť cirkev. Námet celkom zaujímavý, film mal dobre nabehnuté (prvých desať minút) no sľubná atmosféra sa vytráca už po miliónovom zobrazení démonických bytosti, ktoré začínali byť už otravné. Horor dosť vlažný, temnota prevládala no aj tak som si celý čas iba v dlani žmolil prsty. Nezalieval ma studený pot, netriasol som sa od hrôzy, nemotorne som sa vo svojom kresle prevracal z jednej strany na druhú a hľadal to najpohodlnejšie miesto. Po polhodine som definitívne prijal fakt, že ani tento horký horor neprispeje do mištičky úspechov. Neprišiel si pre mňa nejaký zohavený démon ani anjel s hadmi obmotanými okolo vlastných nôh len nekončiaca nuda, ktorá bola čiastočne ale iba čiastočne znesiteľná. 11 11 11, dátum, ktorý mal rozhodnúť o zajtrajšku a priniesť konečný koniec všetkého živého na Zemi. No prišiel iba nízkorozpočtový film, ktorý stojí za deravý groš. Zhrňme si to. Slušné tempo, atmosféra ako cez kopirák, herci mierne kolísaví, réžia do počtu aj so scenárom. Podpriemer. 40%(28.6.2014)

Darren Lynn Bousman se nechal inspirovat „magickým“ datumem, které se rovněž stalo vysněným dnem několika stovek (snad i tisíců) novomanželů a k němuž vzhlížela nejedna náboženská sekta, jenž zase očekávala konec světa. Dnes už můžeme s klidným srdcem říci, že marně. Lepší reklamu pro svůj výtvor si opravdu nemohl přát a diváci tak netrpělivě očekávali, cože na ně režisér několika dílů SAW vytáhne tentokrát. No a jak vidno z rozporuplných reakcí, to žádná velká sláva nebyla. Což můžu mimochodem potvrdit i já. Filmy s náboženskou tématikou nejsou zrovna mým šálkem čaje, ale když z toho začal smrdět okultismus a démoni, hned se mi zvedla nálada. Bohužel brzy opět začala povadat a nepomohl ani vychlazený lahváč. Po slibně se rozjíždějícím začátku, nastala dosti dlouhá odmlka, kterou scénárista vyplnit hodně nezáživnou dramatickou vložkou a pobožnými kecy. Jak já ho začal nenávidět. Atmosféra v tu dobu stagnovala na bodu mrazu a o nějaké známce napětí, nemůže být ani řeč. Sem tam jsem sice zaregistroval mírné zlepšení, ale dvě laciné lekačky na mě moc nezabraly. Teprve konec filmu nabídnul rozpletení zápletky- leč žádné srdcervoucí finále se nekonalo, ale to už bylo docela pozdě. Svým způsobem docela dost provařený (slušný) námět. 50%(6.3.2012)

• verbal

Zjevení Svatého verbala, verš 6, odstavec 7:"..... A když otevřel pičeť jedenáctou, slyšel jsem hlas jedenáctého zvířete, řkoucí: Pojď, a viz. I pohleděl jsem, a aj, ajajajaj, uň plavý, a toho, kterýž seděl na něm, jméno bylo zmrd, a nuda šla za ním. A dána jest jim moc nad mentály slaboduchými, aby mordovali sračkami unylými, a scénářem tupým, a rozpočtem ubohým, a neherci zemskými." . Dnes už máme desátého, tak kde se ti posraní démoni flákaj... ?(10.11.2011)