Isabella vyrastala v mestečku na vidieku spolu s Roccom, ktorý bol vždy do nej zamilovaný. Jedného dňa, po záhadnej smrti grófa Manciniho, prichádza do mestečka Giulio spolu so svojou matkou Camillou.Mancini bol Guiliov otec a zároveň protipápežský revolucionár. Medzi Isabellou, Roccom a Giuliom vznikne priateľský trojuholník, ktorý vydrží aj po tom čo sa ich cesty rozdelia. Všetkých troch spojí osud opäť v Ríme 19-teho storočia, kde spoločne naberajú skúsenosti a prežívajú dobrodružstvo, nebezpečenstvá a záhady... (oficiální text distributora)

Acrobat

Verejnoprávnosť k nám (Slovensko) na Vianočné sviatky dorazila s italskými chuťovkami na tému vášnivý trojuholník lásky. To, že v susednej izbe súloží hlavný hrdina s pohľadnou cigánkou a jeho konečná životná láska to musí počúvať, je v podstate obzrazom tejto kvadrilógie. Žena zosunutá z piedestálu a hodená do sfér bordelov a štetiek nie je pre mnohých nevýhodou, avšak prienik do sŕdc citlivejších divákov, ako to talianske série vedia (napr.Elisa...), sa tu nemôže konať. Násile na ženách, jemné perveznosti nie sú explicitné, ale jednoducho sa dá vycítiť odchylnosť režiséra. Podkopanie deja robí jeho zbytočné natiahnutie, a miestami nezmyselné sťahovanie (lepšie povedané objavenie sa) postáv na rozličných miestach. Nevýhodu vcítenia sa do boja a myslenia hlavných hrdinov spôsobujú veľmi povrchný a ničím zaujímavý "záporáci". Jedine herecké obsadenie je ako vždy chvályhodné, umelecké duše v tichosti a pokore pookrejú nad Orsini I. aká hlavnej hrdinke - neherectvo, ale šibalskosť, tajomná skromnosť a beloba robia svoje, opitá na mol a s guľkou v tele, zvrátenom rímskom svete. Viva Nazionale! (STV1 2010) ()