Externí recenze k filmu (21)

 • Aktuálně.cz (Radomír Kokeš) ****

  "Z perspektivy norem hollywoodského filmu je problém, že v Elysiu se toho děje nakonec velmi málo, poněkud nemotivovaně a navíc prostřednictvím značně průhledné struktury práce s oblastmi světa, se zájmy či cíli postav a s jejich uspořádáním do vzájemné interakce. Elysium z estetického hlediska…" (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "Elysium se čestně řadí mezi jiné „ideologické“ sci-fi z poslední doby. Podobně jako Vyměřený čas, Paralelní světy nebo Futurologický kongres si pohrává s představou dvou přísně oddělených, protikladných světů, která je nejen vizuálně atraktivní, ale i krajně schematická." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Režisérovi jde víc o ideové poselství filmu, zatímco studio touží vidět co nejvíc explodujících raketoplánů. Výsledek této přetahované není tak jednoznačný jako v případě Blomkampova debutu District 9. Žánrovou klasikou se Elysium proto asi nestane. Slušnou sci-fi s přesahem ale je." (více)

 • Blisty.cz (Jan Čulík)

  "Snímek naznačuje logickou a varovnou věc, totiž že ve světě, stále více ovládaném počítači, mají největší moc ti lidé, kteří umějí počítačové systémy ovládat a měnit - tedy počítačoví experti a hackeři. Což se nakonec v dnešní době potvrzuje případy Edwarda Snowdena a Juliana Assange." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ***

  "Niell Blomkamp vyprodukoval v scenári aj viacero nelogickostí, ale tie nechajme bokom. Jednoducho, nepoučil sa. Opakoval chyby a to, čo District 9 poháňalo vpred, a prečo sme mu boli ochotní všetky nedostatky odpustiť, tu nie je. Elysium nie je originálny ani novátorsky film. Je v skutočnosti veľmi…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ***

  "Těšíte-li se ale na originalitu a netuctový příběh, budete zklamáni. Recyklovaného materiálu tu je opravdu nespočet a ať již máte či nemáte nakoukáno tucty snímků s obdobnou tématikou, budete si v duchu říkat, to mi připomíná to a to zase ono. Elysium nabízí opravdu skvělou techniku zpracování, ale…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Filip Klouda) ****

  "Elysium je skvělé akční sci-fi vedené Blomkampovým režijním mistrovstvím a paletou zajímavých postav, které zachraňují i jinak nepřekvapivý vývoj příběhu." (více)

 • FanMovie.cz (Lukáš Nagy) ****

  "Vo výsledku teda dostanete celkom dobré sci-fi so slabým a nezábavným príbehom, ale s dobre zrežírovanými a natočenými akčnými scénami a nejakými originálnymi nápadmi. Pokiaľ teda od filmu nebudete očakávať úroveň Districtu 9, ale pôjdete na film s vyhliadkou dobrého letného blockbusteru, nebudete…" (více)

 • FantasyPlanet.cz (Matej Vojtko)

  "Dôvod, prečo sa Elysium nepodarilo, je teda jednoduchý – režisér, ktorý má nezanedbateľné remeselné zručnosti a vie majstrovsky čarovať s rozpočtom (film stál 90 miliónov dolárov a vyzerá takmer o polovicu drahšie), je zároveň veľmi slabý scenárista. Všetky príbehové zákruty a charakterové…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ****

  "Elysium při vší své audiovizuální kráse působí jako něco, co bylo vymýšleno a improvizováno v průběhu natáčení (ale vymýšleno a improvizováno sakra dobře)." (více)

 • Filmserver.cz (Adam Hencze) ****

  "Fanoušci žánru budou v sedmém nebi, to je už ale jasné z trailerů. Poznají režisérovo pomrkávání včetně scén, kdy mají čelisti padat na uslintaný koberec. Víc prozrazování pro ně už nebude - po skončení projekce budou ale určitě chtít víc, to je zaručeno. Proč? Blomkamp uspěl, a to i přes…" (více)

 • Filmweb.cz (Filip Šula) ****

  "Stejně jako v případě Blomkampova předchozího počinu District 9 i v Elysiu se slučuje sociální kritika a akční sci-fi. Jenže tentokrát dostáváme podívanou o dost jednodušší, polarizovanější a sociálně-kritický podtext nehraje ve vyprávění až tak zásadní roli. V Elysiu funguje pouze jako jakýsi…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) ****

  "„Elysium“ není dokonalý film, ale jako sci-fi rozhodně funguje. Vizuálně je perfektní a Neill opět ukazuje svou lásku k robotům a exoskeletům, které jsou ovládány člověkem. Bohužel příběhově snímek už tak oslnivý není a závěr jednoznačně dokazuje, jak moc klesnul Neillův smysl pro dobrou pointu. To…" (více)

 • IHNED.cz (Lukáš Růžička)

  "Musí se uznat, že Blomkamp nevyužívá žánr k tomu, aby si hrál s většími explozemi, použil víc laserů a víc atrakcí. Natočil protipól ke sněhově nadesignovanému Nevědomí i přerostlému Pacific Rimu. Vrací do kin dystopickou sci-fi coby alegorii, stejně jako ji psali Lem nebo bratři Strugačtí." (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ***

  "Blomkamp chtěl natočit úchvatnou pecku a zároveň být chytrý. Nakonec nezvládl ani jedno. Nejhorší je, když ve filmu vidíte promarněné nejen ambice, ale i schopnosti. Snad příště." (více)

 • Kultura21.cz (Jan Jaroš)

  "Příběh, zpočátku snad slibující určitou společenskou analýzu v rouchu sci-fi, se rychle mění v klišovitou historku, po okraj naplněnou otřepanými zápletkami, kterým nepomůže ani Maxovo ušlechtilé rozhodnutí obětovat se ve prospěch utlačovaného lidu." (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "Elysium patří mezi odvážnější mainstreamové blockbustery, byť s přísným ratingem přístupnosti. V zobrazení násilí je autenticky nemilosrdný a krvavý, odhaluje pohledy na zdeformované obličeje, na kusy rozstřílené tělo a další krvavé momenty, které zapadají do rámce jakéhosi velkorozpočtového…" (více)

 • MovieZone.cz (Ďuro Červenák) ****

  "Blomkamp je očividně velký fanda sci-fi a žánroví příznivci jsou ideálním cílovým publikem filmu. Kromě fungujícího multietnického světa dostanou vrchovatou porci různých udělátek, zbraní a vozidel. Jsou tu robopoldové, nechybí zaprášená akční scéna jak z Mad Maxe, postapo se střídá s hi-tech…" (více)

 • Sarden.cz (Martin Kochlica) ***

  "Napriek tomu som si Elysium pozrel rád. Asi radšej ako napr. celkom solídnych Nevedomích. Je to skrátka tá správna drsná vízia budúcnosti, kde má ťažkotonážna akcia nadšenie deväťdesiatych rokov. Navyše okrem dvoch hlavných hviezd je aj obsadenie vedľajších rolí vyslovene skvelé. Škoda, že to celé…" (více)

 • Topzine.cz (Petra Štěpánková) ****

  "Elysium je kvalitní vizuální podívanou s perfektní atmosférou, čistokrevným sci-fi pojetím a zručným řemeslným základem. Operuje s klasickou dystopickou myšlenkou, ale servíruje ji v nápaditém ideovém kabátu a v tempu hodném správného akčňáku." (více)

 • Vlcibouda.net/ (Jan Kohoutek)

  "Suma sumárum – finále uhádnete během první půlhodinky, a tak zbytek filmu zavíráte oči nad nedotaženým dějem, demencí postav a námětem, který by stál za to zpracovat jinak a lépe. Malé plus Blomkamp dostane za „Halo“ prvek, podle kterého Elysium stvořil. Od filmu však raději nic nečekejte a možná…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace