Vánoční duch (TV film)

Craig McNeil

Don Brochu

Scénografie:

Mark Hofeling

Nepřečetla jsem si předem o čem ten film je, takže jsem byla docela překvapená, že se z toho vyvinula další variace na Dickensovu Vánoční koledu. Vůbec nechápu, proč to tady má tak malé hodnocení, protože mě se ten film líbil. Rychle to ubíhalo, docela jsem se bavila, navíc tam bylo pár pěkných chlapů. Na televizní film to bylo velmi dobré. 4*(28.12.2012)

• nash.

Dickensova Vánoční koleda v kulisách od Mattella, kde se prkenně pohybují levné nápadoby Barbín a Kenů a deklamují věty o jejichž smyslu nemají nejmenší ponětí? To je opravdová noční můra a ukázka plytkosti, kdy povrchní druhořadé fifleny přehrávají role povrchních fiflen, aniž by tušily v čem je podstata předlohy, kterou navíc nějaký druhořadý scénárista brutálně znásilnil a neschopný režisér dorazil, když ji ztvárnil jako prázdnou nablýskanou cetku z teleshopingu někde na MTV. Teď už jen chybí, aby Hasbro začala prodávat akční figurky z Bergmanovy Podzimní sonáty.(9.11.2011)

Máme tu další z mnoha variací na Dickensovu Vánoční koledu, ovšem tentokrát v trochu netypickém balení. Předně se jedná o moderní verzi tohoto příběhu, další inovace je podoba duchů minulých, současných a budoucích Vánoc, kteří se tentokrát zjevují v podobách třech atraktivních milenců hlavní hrdinky, a nakonec je změna i v tom, že duch, který přichází hlavní hrdinku varovat, je na scéně po celou dobu příběhu a nikoliv jen po krátkou dobu na začátku filmu, jako to bývá v jiných verzích, a navíc má tento duch podobu sympatické blonďaté slečny, která mi celou dobu nesmírně imponovala. A právě díky těmto inovacím mohu říci, že tohle je jedna z těch zajímavějších a originálnějších verzí Vánoční koledy, bohužel však ale podezřívám autory filmu z toho, že prostě vše dělali pouze na krásu, tzn. chtěli zaujmout nikoliv filmem a příběhem, ale atraktivitou herců, kteří jakoby vypadli z nějakého módního časopisu. Pánská část publika bude obdivovat úchvatnou mladičkou blonďatou krásku, která ztvárňuji roli Caitlin, dámská část publika potom bude obdivovat všechny milence halvní hrdinky. A ten příběh a celé poselství toho příběhu je tak vlastně docela upozaděno, a to se mi v tomto případě dvakrát nelíbilo. Celkově tedy film vnímám jako zajímavou a zábavnou záležitost, která dokáže zaujmout a nenudí, která má i snahu o originalitu, ale která nevybočuje z průměru. Filmu uděluji tři hvězdy.(18.12.2011)

• Marina111

Sympatická Ashley Benson a nesympatické, ba až trápne prekonvertovanie klasickej Dickensovej predlohy do amerických pomerov toho najkomerčnejšieho rázu. Jeden z tých filmov, ktoré viac ako Vianocami zaváňajú biznisom, a o ktorých naozaj neviete povedať, či sú komédiou, alebo skôr autoparódiou. Aspoň ja to dosiaľ neviem. Ak takto naozaj niekto poníma Vianoce, zaslúžil by si NAOZAJ návštevu NAOZAJSTNÝCH vianočných duchov, aby mu osvetlili ich význam a zmysel ...(11.4.2012)

• BubbleGum

Zase další Vánoční sentimentalita! (Nevím jestli to mělo být jako "holčičí" film, o moderních věcech, o módě, o párty, o celebritách..., navíc tu hrajou samí "fešáci"..., tak ale jestli se má tohle holkám líbit, tak asi nejsem holka! Tohle se MOŽNÁ může líbit holčičkám tak do dvanácti let!). Navíc jako by Vánoční koleda potřebovala další "verze"! (Duchové v podobě ex přítelů? To ne, prosím!!) Navíc nesnáším ten moderní "diblíkovskej" způsob hraní, kterýmu dabing ještě přidá! Tohle vážně bylo celkově tak na úrovni Disney Channelu. Ale je docela vtipný, když jeden vidí ducha a ostatní ne, a vznikají růžný šílený situace.(24.3.2013)