Holka 180 (studentský film)

Krátkometrážní

Česko, 2010, 35 min

Tomasz Mielnik

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (9)

• Radko

Blbosť.(6.6.2014)

Kdesi, mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, neb plusy se srovnávají s mínusy, jako třebas geniální magořivá scéna se lvem vs. naprosto špatný herec v hlavní roli, kterému někdo napsal ty nejpitomější dialogy všehomíra (tedy ne že by byli ostatní dialogy o moc lepší). OIno, dialogy fungují dobře, tam kde se jedná o nějakou danou scénku, nebo vtip (třeba Audrey Hepburn), ale jakmile se někdo snaží jednotlivé scény propojit dějem, je to v háji (třeba ta se lvem nemá v příběhu co dělat, ale proč ho nevyužít, že, když už je k dispozici, chápu, navíc s Danou Batulkovou). Hlavně kvůli špatně zahranému, napsanému a všeobecně špatnému hlavnímu hrdinovi jsem se nakonec rozhodl pro 3* - (nejen) díky tomu působí film jako blbě napsanej (scenáristickou múzu snad před lety na uměleckejch školách někdo sodomizoval stativem, že už tam odmítá byť jen vpáchnout?) a zbytečně dlouhej. Škoda, pár scén je totiž skvělejch.(25.5.2013)

Přízrak svéprávnosti.(12.2.2012)

• Pepinec

"Nejsuverénnější počin mezi bakalářskými filmy na FAMU 2010." To jenom potvrzuje moji představu o týhle továrně na pošahaný ´filmy´. Já se tam asi budu muset vypravit na exkurzi, abych se mrknul, jakej používaj matroš... Prosím vás, vy v tomhle fakt vidíte "náznaky světovosti?" To nemůžete myslet vážně. Sám producent na filmovým festivalu v Litoměřicích prohlásil, že je to blbost a Mělník jen pokrčil rameny, tak odhoďte pózy kritickejch znalců a uznejte, že tohle nikam nevede. P.S: Předpokládám, že toho bakaláře Mělník neudělal. (Litoměřice 2013, 8/14)(28.8.2013)

• Adam Bernau

Vidím pěknou (žel neexistující) beletristickou předlohu tohoto filmu. Vidím pěkné obrazy a výstupy tohoto filmu. Ale nevidím nic mezi tím. Víc než lva jsem nechápal petang. Hned mi bylo jasné, že hlavní hrdina je NEBETYČNÝ ČURÁK.(4.6.2014)

Opravdu moc dobré, hromada vynikajících nápadů. Akorát by mě zajímalo, kdy se konečně podaří tyto náznaky světovosti z některých studentských a krátkometrážních snímků přenést do celovečerních filmů. Už aby to bylo.(24.2.2012)

Kamera: Jan Šuster. Ke zhlédnutí zde: http://vimeo.com/28721345(8.2.2012)

Ano, ano...ale proč je hlavní postava na pomezí autisty a voyera?(2.12.2012)

V podstatě je to blbost, ale alespoň je nápaditá a originální.(30.4.2016)