37 a půl (festivalový název)

• Norsko

37 og et halvt

Komedie / Drama

Norsko, 2005, 90 min

Hezká komedie o krizi středního věku v ženském podání. Film oplývá decentním, inteligentním humorem, několikrát se však vynoří vtípek, který vám může způsobit vysílení nezastavitelným smíchem:) Ještě mě zaujal "norský Brad Pitt":) Viděno v kině Art v rámci Severské filmové zimy 2011.(18.2.2011)

Povedený norský snímek s dobře rozehraným dějem o krizi středního věku. Staví hlavně na výborných hereckých výkonech - hlavní postava Selmy je zahraná naprosto na výbornou, skvěle zvládnutá je i postava její šéfky, solárkové saně Irmelin :-) . Spousta vtipných situací, nějaká ta smutnější nota a fajn způsobem podaný konec. Já jsem s filmem rozhodně spokojen.(20.2.2011)

Z obsahu je naprosto zřejmé, o čem tento film bude.... Kdo nemá rád romantické komedie, ať se filmu raději vyhne.(20.2.2011)

• kurzan

Hodina a půl čistého utrpení v brněnském kině Art. Film potacející se mezi nudou a trapností s naprosto předvídatelným scénářem snažícím se vyvolat u žen středního věku nával emocí. Brrrrrrrrrrr. EDIT: koukám, že Lenuse nepochopila rozdíl mezi komentáři a rubrikou diskuse, propřípadě soukromýma zprávama. Pokud máš jakýkoliv problém s mým hodnocením nechápu, proč vypisuješ své invektivy sem a nenapíšeš mi normální zprávu. Očekávám, že svůj příspěvek alespoň přesuneš do diskuse, kam patří a kde se oně něm je možné kolektivně bavit - nebo to neměl být diskusní příspěvek, ale jen žlučovité odplivnutí za to, že si někdo dovolil ohodnotit pravdivě film, který se mu prostě nelíbíl? Smiř se prostě holka s tím, že všichni nemají stejný filmový vkus a ty nejsi žádný arbitr správnosti - taky ti nikdo nevyčítá, že se ti nelibí třeba Happy tree friends - ale možná tam v komentáři k němu je právě řečeno to, co je tvůj problém - ty se totiž díváš na lidi, co mají jiný filmový vkus svrchu....EDIT2: Jestě jednou a konkrétněji - kupa lidí chodí k tvému nemalému překvapení i na filmy, ze kterých následně nadšena není - projevují se tam jisté prapodivné důvody zcela nefilmového charakteru jako je snaha někomu udělat radost (nic neříká?), neublížit někomu (pořád nic?), radost z radosti někoho jiného (ani tohle ne?), radost ze sdílení času s jinou osobou či osobami...atd....ale já vím pro tebe jsou tyhle důvody k politování. No holt někomu prostě příjde lepší než vstát po deseti minutách a odejit radši takový film dokoukat (když už si ho ostatně stejně zaplatil) a nekazit radost druhému či ostatním - no a potom napsat na CSFD recenzi tohoto filmu tak jak mu pripadal. Jeste takova otazka na konec - pokud by všichni chodili a sledovali jen filmy, které je baví, nemeli by zde být všechny filmy v červených číslech? ;)(19.2.2011)

Pekny zacatek Severske filmove zimy 2011. Lehka komedie s plnou kupou hlasek (ty zitra rano brzo vstavas :)). Santa Claus se sobem nemaj chybu :)) .(17.2.2011)