Tikot hodin

Lovec vraha

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 2011, 97 min

• netWoor

noooo, tak to néééé ...dlouho jsem neviděl takhle spackané hrátky s časem. Režisér sice celý "příběh" vystaví na tom, že zásahem v minulosti ovlivní budoucnost, ale ve své podstatě to zároveň popírá (jestli si zabiju matku, která mě týrala a tedy mě jako mrtvá už týrat nemohla, jak si sakra budu teda pamatovat, že mě týrala, atd. atd.?). Opravdu velmi špatné, konec už úplná hovadina a tak nezbývá než vzkázat ... Barbarashi, jdi se učit k Zemekisovi(26.8.2011)

• Terva

CITÁT - Je to tu psáno. Tak se to musí stát. V Americkém filmu je jeden trend, když někdo vstoupí do domu, nebo nějakého pokoje, převážně se všude svítí a to i když v bytě zjevně nikdo není. V tomto snímku mě vadí, že i když vstupují do temného pokoje, nejsou schopni si rosvítit. Vím, že to je kvůli dramatičnosti, ale mě vadí že to pak postrádá logičnost. Když někam vstupuju a je tam tma, tak si proste rosvítím. CITÁT - Mohl bych se vrátit do minulosti a dát si život do pořádku. Divné herecké obsazení, herci ani tak moc nehrají, prostě se jen tak pohybujou a ani děj samotný nepřináší nic závratného na poli cestováním v čase. Lehce podprůměrný snímek, kterému vévodí charismatický Neal McDonough, kterému jsem ve své podstatě i fandil. Musím napsat a pochválit hudební a zvukový doprovod. Někdy vás dokázal tak obalamutit, že jen sedíte a koukáte co se na obrazovce děje, i když neprobíhá žádný dialog.(19.2.2011)

Nemůžu si pomoct, ale kde je time machine (stroj času), tak mám prostě chut vysoce hodnotit, protože takových filmů je na můj vkus pořád velký nedostatek a mohl bych se na ně dívat den co den. Tento film mě držel v napětí, nejsou tam zbytečné dialogy a má to krásný spád. Herci jsou velmi symatičtí a nikdy nevíme co bude následovat. Já jsem tímhle filmem nadšený, jasně možná by se dalo dostat víc do hloubky jako v Osudovém doteku, ale na to, že se jedná o video film je to prostě krása. Za mě 80%.(9.7.2012)

• HareS

Jeden z tých filmov, kde je aj relatívne vážne myslená scéna vďaka režisérskej neschopnosti, netalentovaným hercom, nasilu vykvasenému scenáru a hudobnému podmazu ako z telenoviel (veď to poznáte, obyčajný príchod postavy na scénu vďaka heroickej a rádobynapínavej hudbe vyznievajúci totálne sebaparodicky a vtipne), spláchnutá do žumpy. Presne tou ubíjajúco nudnou kanadskou béčkovou televíznou optikou videný film akých sú natočené tisíce, no stačí vám donútiť sa k zhliadnutiu jedného za rok a poviete si, že v najbližšej dobe ďalší nie, pretože bude určite podobne myšlienkovo nezávadný. Thriller by mal byť v prvom rade napínavý, no v tomto paškvile som to napätie nejako nepostrehol, vyznieva skôr ako x-tý diel z tuctového kriminálneho videoklipovitého tv seriálu. Funguje iba čisto na zabitie času, nie na serióznu filmovú "podívanú", mne sa však zdá, že môj čas si v poslednom období takýmto spotrebným tovarom zabíjam dosť často. P.S. Vyvrcholenie tohto bijáku malo na mňa podobný dopad ako päsť na oko. P.P.S. Vete "Tikot hodín je napínavý psychologický thriller, ktorý nadväzuje na tradíciu filmov Mlčanie jahniat a Sedem" verte rovnako ako tvrdeniu "Ernie Barbarash je zručný režisér". 25%(11.2.2011)

„tik tak, tik tak, tik tak“ Možná jenom stačilo nepoddat se faktu, že se právě netočí očekávaná událost roku, přidat trochu víc snahy nebo se místy vyhnout do očí bijícímu diletantismu a mohlo být vymalováno. Byli pasáže, kdy jsem si připadal, že právě sleduji nadstandard, bohužel po nich hned následoval políček od pánů filmařů. Tikot hodin určitě nenavazuje na tradici filmů jako Mlčení jehňátek nebo Sedm, jak stojí psáno v oficiálním textu distributora (i když byli minuty, kdy k tomu neměl daleko), ale jednou určitě bude neurážejícím zpestřením všedních dnů na našich televizních stanicích.(5.11.2012)

• - Natáčení probíhalo v Baton Rouge ve státě Louisiana. (Terva)

• - V kalendári možno vidieť, že 17. apríl 2011 je sobota. V tento deň bola v skutočnosti Kvetná nedeľa. (m.a.t.o.)