Tikot hodin

Lovec vraha

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 2011, 97 min

• Xmilden

Jestli by se postava Cuby Goodinga mohla živit jako novinář? Tak to já jsem asi čínský papež. Vždyť tomu člověku než něco dojde. Divák tím pádem prožívá nervy hlavně kvůli tomu, protože jinak by se děj nemusel ani hnout. Náš novinář má neskutečný problém si zapamatovat tři jména a tři datumy, které si projistotu musí napsat na papír a opravdové utrpení zažívá v době kdy o papír příjde.(2.12.2013)

Jeden z těch filmů, kdy od začátku se to tváři jinak, než to ve skutečnosti je. Což beru jako plus, protože to nemá zas až takové mezery. Což mě přivádí na myšlenku, že já to pobral a vysvětlení jsem si na to utvořil narozdíl od některých uživatelů tady. JInak děj kvapí, čas taky a do kupy jako jednohubka to jde.(25.3.2011)

• ZdenoLo

A ja že to bude ďalší priemerný krimi thriller no a s toho sa nakoniec vyklube kokotinka s cestovaním v čase. No nevedel že či sa mám smiať alebo plakať. Ten kto toto spáchal musel mať sakra kvalitné drogy alebo skôr nariadenú psychiatrickú liečbu. ! SPOILER ! Muž čo vymyslel stroj času sa vracia do minulosti aby vraždil tích ktorí mu ubližovali alebo dokonca budú ubližovať?! Však to musí byť smiešne aj 5 ročnému retardovanému decku. A ešte k tomu tak debilne napísaný scenár. Odporúčam pozrieť tak max prvých 10-15 minút a stop ! Jediné jedno plus bol večný záporák Neal McDonough ktorý sa ani nemusí vžívať do role lebo ako psychopat vyzerá aj keď sa tvári prirodzene.(10.12.2014)

Průměrný thriller s nádechem sci-fi, který má celkem zajímavý námět. Geniální šílenec sestrojí časovou mašinu, jejímž prostřednictvím se hodlá v minulosti pomstít těm, kdo mu zničili dětství a tudíž i celý život. Není to sice nic převratného, protože cestování časem bylo zpracováno snad ze všech úhlů, ale tohle nepůsobí tak otřele. Neil McDonough je pro podobné role ideální, takže tady za jedna, ale bohužel Kuba junior si zase ukousl větší krajíc, než by mohl strávit. No aspoň nehrál akčního hrdinu, jak mívá v poslední době ve zvyku. Přeci jen tady nepůsobil tak groteskně. Je to takový film jedním okem tam a druhým okem ven, ale vyložená nuda to není. 50%(19.2.2014)

Dospělý vrah z budoucnosti si přišel "opravit" za pomoci stroje času, který sám sestavil, svoje nepříliš ideální dětství. A Cuba Gooding v roli investigativního novináře píšícího články o masových vrazích je jediný, který ho dokáže zastavit. Spojení scifi a thrilleru má sice celou řadu nedostatků, ale dívat se na to dalo. Začal bych už nízkým rozpočtem, který způsobil, že po trikové stránce je film žalostný. Rovněž ve scénáři se to hemží logickými lapsusy a do úst herců jsou místy vkládány repliky, které jakoby vypadly z nějaké parodie. Tak třeba vyšetřující detektiv pronese nad rozřezanou mrtvolou ženy repliku "že byla hezká" anebo selže český překlad, který po zobrazení časového určení 9:47 pm oznámí, že je to 19:47 hod.! Prostě chyb by se tady jeden nedopočítal, ale pokud se od nich odkloníme vychází z toho slušný thriller se scifi zápletkou o novináři, který zpočátku pátrá po vrahovi asistentky státního návladního jež byla jeho přítelkyní a kterého sice mohl dopadnout, ale místo toho se zmocnil jeho deníku a začne na vlastní pěst pátrat po tom co mají společného ženy figurující na seznamu dalších obětí. Zpracování je na hranici dobře natočeného televizního filmu a Cuba Gooding po všech těch otřesných komediích zase jednou hraje seriozní postavu, ačkoliv jako držitel Oscara je pro mě nepochopitelný. Do role záporáka mohli klidně vybrat někoho charismastičtějšího než je Neal McDonough. Film má několik originálních nápadů, trochu si pohrává s myšlenkou zda už v dětství budoucí vrah může projevovat sklony k násilí a výsledek je celkově uspokojivý.(17.1.2011)

• - Natáčení probíhalo v Baton Rouge ve státě Louisiana. (Terva)

• - V kalendári možno vidieť, že 17. apríl 2011 je sobota. V tento deň bola v skutočnosti Kvetná nedeľa. (m.a.t.o.)