poster

Tikot hodin

 • USA

  Ticking Clock

 • Slovensko

  Lovec vraha

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 2011, 97 min

 • honajz
  **

  Na obalu disku sice nějaké ťululum přirovnává tento film k Mlčení jehňátek nebo Sedm, ale nebojte se, jde o velmi, ale velmi planá slovíčka. Cuba Gooding jr. je investigativní novinář, který se specializuje na zločiny. S manželkou jsou buď rozvedeni, nebo spolu jen nežijí (ale zase mají syna ve střídavé péči), a pravděpodobně je jeho milenkou atraktivní advokátka. V den, kdy se s ní rozejde, je holka zavražděna. On, trápen výčitkami svědomí, za ní přijede, ještě tak včas, aby viděl prchajícího vraha. Pustí se za ním, ale vrah nečekaně zmizí. Zbyde po něm jen deníček, kam si pečlivě zapisuje oběti minulé i budoucí. Deníček zde až druhý den najde novinář (proč se pro něj vrahoun nevrátil sám a dřív?), odnese si jej domů a začne vypisovat jména příštích obětí (samozřejmě bez podrbností a detailů, které by mu asi až moc usnadnily pátrání), ale najednou je vrahoun u něho doma (jak ho našel?) a deníček si vezme zpátky. Ačkoliv má praxi v zabíjení, novinář mu uteče... A začne pátrat po ženách, které jsou na seznamu... Navíc najde důkaz, který přehlédlo komando policejních techniků... A to největší překvapení vás čeká po zhruba hodině filmu, kdy jste se už naladili na nepovedený thriller, protože se to celé zvrhne navíc ještě v nepovedené sci-fi, které navíc absolutně nebere v potaz jisté paradoxy. Konstrukt zde čiší z každé scény, setkání novináře s milenkou je pojaté rovnou jako rozchod, manželka a dítě jdou vždy včas stranou. V podstatě zde není kromě pár lekaček žádné napětí, postavy jsou vám ukradené, a kupodivu v určité chvíli budete nejvíc fandit vrahovi v podání charismatického Neala Mcdounougha. Vlastně jen kvůli němu a jeho pojetí vraha stojí jedině zato film vidět. Protože pojetí Cuby Goodinga jr. je takové - ukňourané.(19.9.2012)

 • Morholt
  ***

  Průměrný thriller s nádechem sci-fi, který má celkem zajímavý námět. Geniální šílenec sestrojí časovou mašinu, jejímž prostřednictvím se hodlá v minulosti pomstít těm, kdo mu zničili dětství a tudíž i celý život. Není to sice nic převratného, protože cestování časem bylo zpracováno snad ze všech úhlů, ale tohle nepůsobí tak otřele. Neil McDonough je pro podobné role ideální, takže tady za jedna, ale bohužel Kuba junior si zase ukousl větší krajíc, než by mohl strávit. No aspoň nehrál akčního hrdinu, jak mívá v poslední době ve zvyku. Přeci jen tady nepůsobil tak groteskně. Je to takový film jedním okem tam a druhým okem ven, ale vyložená nuda to není. 50%(19.2.2014)

 • sarfian
  ****

  Nebolo to práve najlogickejšie, ale bolo to dobré. Ak sa mi film páči takí aký je, nemá význam riešiť problémi, či je alebo nie je to logické. A nakoniec ako môžme vedieť, že toto bolo nelogické? Kto z nás už cestoval v čase aby mohol posúdiť čo je nelogické a čo ak to čo sa zdá nelogické je normálne pri cestovaní v čase, ktoré mimochodom ešte neexistuje? Dobre stačilo ja viem trochu som vás pomotal :) končím. Ale čo ak je to práve tak ako sa nám zdá, že takto to biť nemôže? :) konec.(17.3.2011)

 • hrona
  **

  To, co se ze začátku zdá, jako celkem slušná krimi, upadá do bezvýznamného sci-fi. DVD hlásá - návaznost na Mlčení jehňátek, či Sedm. Pokud vezmete první hodinku filmu, zavřete oči a představíte si Ačkové hrdiny s perfektní výpravou, pak možná v dálce shlédnete podobnost. Ovšem pouze do chvíle, než celý příběh padne a to díky pointě cestování v čase, stává se z toho hotový béčkový brak. Rozhodně nedoporučuji se zabývat logičnem, protože to hlava nebere.(17.1.2011)

 • Tommassi3
  **

  "Felicia Carson !! Svobodná, bezdětná.. Zemře dneska !! Vidíš ?? Je to psáno, tak se to musí stát.." Překvapivě dobrá, jak říká Ďurko Červeňák, pizdovina, v níž ta psychologická rovina šlape nepoměrně lépe než vše ostatní, a které ta třetí hvězda unikla snad jen o pinďoura Cubova zaprášeného strejdy Oskárka.. Musím říct, že mě ty vyloženě béčkové projekty režiséra Ernieho Barnabashe až na výjimky hodně baví, vybírá si potenciálně velmi silné a zajímavé příběhy s dost odvážnými motivy, které však téměř vždy doplatí na zhovadilost scénáře, tady John Turman nejspíš sám sobě operoval čelní lalok, nicméně téměř nikdy vyloženě nezklamou.. V případě velmi svižného Tikotu hodin mě ty kiksy tvůrců mrzí jako málokdy, protože ten rozhodně platí za nejsympatičtější sólo snímek Cuby Goodinga Jr. za hodně dlouhou dobu, navíc svou roli si hodně užívající Neal McDonaugh, stejně jako jeho mladší já Austin Abrams, hláškuje jako o život..(2.10.2015)

 • - Natáčení probíhalo v Baton Rouge ve státě Louisiana. (Terva)

 • - V kalendári možno vidieť, že 17. apríl 2011 je sobota. V tento deň bola v skutočnosti Kvetná nedeľa. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace