Tikot hodin

Lovec vraha

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 2011, 97 min

• gudaulin

Rutinní thriller o sériovém vrahovi kombinovaný se scifi motivem cestování časem. Ten ale opravdu není řádně využitý, nejde zkrátka o ten druh s časovým paradoxem, se kterým si vyhrál na poli komediálního žánru Zameckis ve své sérii Návrat do budoucnosti. Průměrný scénář a průměrné herecké obsazení, ze kterého vyčnívá jen Neal McDonough, který dokázal svému záporákovi vtisknout charisma. Vlastně je jediným pozitivem tohoto jinak zapomenutelného filmu. Celkový dojem: 40 %.(6.3.2011)

• Tuax

Teda nevím, proč v zařazení filmu chybí sci-fi, když je to o cestování v čase. Film je natočený naprosto příšerným způsobem a Cuba Gooding jr je chvílemi k smíchu a to hodně. Předvedené herecké výkony to hrozně shazují, jediný kdo stálo za pozornost byl charismatický Neal McDonough. Ovšem scénář je tak přihlouplý a poodkrývání tajemství, tak okaté a bez nápadu, až to bolí. Chování hlavní postavy bylo proti zdravému rozumu a bylo čistě a jen účelové. Kdyby to celé přepsali a udělali přirozenější, mohl to být aspoň průměrný film, jenže ono to není ani moc záživné. Hlavní vyšetřovatel se sice snaží, ale jakoby hrál v jiném filmu a sem jen vložili jeho scény... Hrozné.(7.5.2011)

• Joppo88

Taká detská naháňačka s mini strojom času v rukách malého génia/vraha... Žiadna sláva, žiadne nečakané zvraty - ani zvratky - sem-tam trochu krvi a to je asi celé... Keď to beží popri nejakej práci či oddychu - veľmi vhodné, ale na stopercentné sústredenie a vychutnávku by som zvolil rozhodne niečo iné.(26.3.2013)

„tik tak, tik tak, tik tak“ Možná jenom stačilo nepoddat se faktu, že se právě netočí očekávaná událost roku, přidat trochu víc snahy nebo se místy vyhnout do očí bijícímu diletantismu a mohlo být vymalováno. Byli pasáže, kdy jsem si připadal, že právě sleduji nadstandard, bohužel po nich hned následoval políček od pánů filmařů. Tikot hodin určitě nenavazuje na tradici filmů jako Mlčení jehňátek nebo Sedm, jak stojí psáno v oficiálním textu distributora (i když byli minuty, kdy k tomu neměl daleko), ale jednou určitě bude neurážejícím zpestřením všedních dnů na našich televizních stanicích.(5.11.2012)

Nemůžu si pomoct, ale kde je time machine (stroj času), tak mám prostě chut vysoce hodnotit, protože takových filmů je na můj vkus pořád velký nedostatek a mohl bych se na ně dívat den co den. Tento film mě držel v napětí, nejsou tam zbytečné dialogy a má to krásný spád. Herci jsou velmi symatičtí a nikdy nevíme co bude následovat. Já jsem tímhle filmem nadšený, jasně možná by se dalo dostat víc do hloubky jako v Osudovém doteku, ale na to, že se jedná o video film je to prostě krása. Za mě 80%.(9.7.2012)

• - Natáčení probíhalo v Baton Rouge ve státě Louisiana. (Terva)

• - V kalendári možno vidieť, že 17. apríl 2011 je sobota. V tento deň bola v skutočnosti Kvetná nedeľa. (m.a.t.o.)