Vynikající film, který shlédnete jedním dechem. Stella není vůbec sympatickou dívkou, má ostré lokty a jde tvrdě za svým. Nezmění se ani když už má své jisté (vytouženého ženicha). John Boles v roli bohatého Dallase byl úžasně sladkokyselý a Barbara Stanwyck hodně peprná s hořkou příchutí. Chvílemi jsem žasla, co všechno si dovolila, jak byla odvázaná. Cítila jsem, že všechno není tak, jak se zdá. Ale závěr na mě byl příliš hrr a starosvětský. Proto nedávám plné hodnocení.(12.11.2014)

Silné a citlivé drama. Poslední třetina je možná dost přepálená (naivita rozmazlené dcerušky), ale i tak dostatečně působivá. Barbara Stanwyck rozhodně nebyla jen tvářička, ale i perfektní herečka. Vidor navíc ukazuje, že když ubere oproti svým předchozím filmům na patosu, výsledek je daleko syrovější a nadčasovější.(9.10.2010)

Tak táto melodráma z čias zlatého Hollywoodu mi teda strelila do noty. Hlboké, precítené a výborne zahraté... O tom najvyššom možnom obetovaní sa jeden pre druhého, ktorého je schopný iba milujúci rodič. Veľmi emotívny záver ma vo vnútri totálne prevalcoval, tak silné, že len máloktoré oko dokáže zostať suché, hlavne to rodičovské. Zároveň to ako celok na mňa pôsobilo nadčasovo. Škoda toho úvodu, ktorý bol oproti druhej polovici trochu menej dramaticky razantný, na mňa to bol potom až príliš veľký emocionálny šok. Inak povahová zmena Barbary Stanwyck bola vážne úžasná. Skrátka nádherne silná záležitosť. Na hranici 4-5 hviezd. 89/100(22.5.2017)

Začalo to zvolna, hezky romanticky a Barbara Stanwyck upoutala cele mou pozornost. Pak se to zhouplo do rodinného dramatu a to už mi tak příjemně nebylo, postava Stelly je čítankovým příkladem toho, že ani splněné životní přání nemusí vést ke štěstí. Závěr se dal lehce vytušit a ač jsem z Barbary nemohla spustit oči, byla ve své roli uvěřitelná a svým způsobem i pochopitelná, až tak mi ten poslední úsek nesedl.(5.1.2019)

Pohádka o tom, jak si chudá holka vzala za muže boháče a povila mu krásnou dceru. A tady pohádka končí. V reálu se ukáže, že jejich světy jsou tak odlišné, že nezbývá, než jít od sebe. V dnešní době by to nejspíše pokračovalo drsnou soudní bitvou, ve které by se mydlili hlava nehlava a jako štít by jim posloužila právě jejich tolik milovaná dcera. Jenže to tak nemusí být... Sebeobětování Stelly se už opět pohybuje v nereálném, pohádkovém světě, ale i tak to na mě působí pochopitelně a jedině správně. Barbara Stanwyck je úžasná, krásná a jedna hvězdička z těch pěti je jenom její.(4.1.2019)

• - Prvou voľbou do hlavnej úlohy bola Ruth Chatterton, ktorá ju však odmietla, pretože už hrala postavu zlej ženy vo filme Dodsworth (1936). (Michal74)

• - Film sa stal tak populárny, že na jeho základe sa v októbri 1937 začal vysielať v rozhlase seriál, ktorý zachytával ďalšie osudy postáv vo filme. Seriál sa vysielal osem rokov. (Michal74)

• - Laraine Day v tomto filmu herecky debutovala. (Pumiiix)