• classic
  *****

  „Tak dámy a páni,toto je božský Classic Hollywood s extrémne dokonalou Barbarou Stanwyck...” Obdivujem ženy ako sú Barbara Stanwyck,doslova som ňou posadnutý,ona by mohla robiť reklamu na konzervy,aj tak budem hotový...Neviem ku komu si ju dovolím prirovnať.Škoda,že som nežil pred 70 rokmi,chcel by som ju stretnúť... Toľko na začiatok,moje pocity a nálady... Stella na začiatku snímku je v podstate mladá,krásna žena túžiaca po Stephenovi Dallasovi,mužovi,ktorý chodí dennodenne okolo jej domu a správa sa tak,akoby neexistovala.Stella zatiaľ býva s rodičmi a bratom,robotníkmi z miestnej továrne,v ktorej má Stephen vyššiu funkciu,šéf...Stella sa ale nevzdáva a jedného dňa pôjde zaniesť bratovi svačinu,nahodí sa,a tým pádom okúzli Dallasa,ktorý sa do nej bezhlavo zamiluje,zoberú sa,narodí sa im dcéra Laurel,ktorá zdedila krásu po matke,ako malá dospieva,menia sa nálady medzi manželmi,Stephen sa odsťahuje do N.Y.CITY,odlúčia sa,odvyknú si od seba a prichádza rozvod,a teraz Stella býva s dcérou,Stephen sa vracia ku starej láske... Niekedy ako španielska telenovela,v ktorej ale neprichádza do úvahy usmernenie a návrat k sebe,exkluzívna hollywoodska telenovela,kde je mi ľúto osamotenej atraktívnej ženy na začiatku,ktorá postupne chátra,jej vnútorná a vonkajšia krása je,len ju využije iným smerom...Ešte na začiatku harmonického vzťahu spoznáva Stella Eda Munna,ktorý patril do vyššej spoločnosti,ale ako bude chátrať Stella,chátra aj Ed,ktorý platonicky miluje Stellu,no aj alkoholik sa z neho môže stať...Anne Shirley ako Laurel Dallas je strašne uplakaná,ľútostivá a hysterická ako jej matka,ale myslím si,že svoju dcéru vychovala výborne,ktorá je atraktívna ako jej matka zamlada.Zložité medziľudské vzťahy.Názov snímku je perfektný.Film,ktorý si zamilujú fanúšikovia Stanwyck a nielen oni.Vrelo odporúčam.Dokonalá vec.(10.11.2014)

 • Sarkastic
  ****

  Mnohdy mě nějaký snímek hned od úvodu chytne, spokojeně u něj předu jako kocour, ale postupně jeho kouzlo přestává působit, film začne nudit a ke konci jsem už zcela apatický. V případě Stella Dallas jsem to měl obráceně. Začátek mě neoslovil, následující děj také moc ne, ale postupně, s každou další minutou mě bavil víc a na konci jsme už byli téměř na stejné vlně. Na Stanwyck tu pouhý rok před skvělou Ztřeštěnou čekala (nejen) žánrově dost odlišná výzva. K její postavě si člověk musí najít cestu, protože po naplnění prvotní tužby se Stella začne chovat docela nesympaticky. Ne zcela, chvílemi je k ní film až nespravedlivý, ale ta jistá konvenčnost, upjatost a moralizování už patřila k době. Tak či onak, panovačná dámička by se rozdala pro svou dcerku. A o obětech je tenhle film především. Stejně jako o vztahu matky a dcery, který někdy bolí…Emocionální závěr na mě fungoval a Stanwyck tu zase jenom potvrdila své herecké kvality (i za vydatného přispění maskérů a kostymérů, kteří ji „proměnili“). Nakonec to přece jen budou ještě slabší 4*.(29.9.2019)

 • kaylin
  ****

  Silný dramatický příběh, který má výborný i komické nebo odlehčené momenty. Když ale přijde na závěr a na scénu matky s dcerou, je skoro až nemožné to sledovat naprosto klidně a snažit se zůstat chladný. To prostě nejde. Tohle je drsná láska v tom nejčistším provedení a není t příjemné, i když víte, že to je nejspíš pro dobro dítěte.(18.8.2014)

 • Padme_Anakin
  ****

  Začalo to zvolna, hezky romanticky a Barbara Stanwyck upoutala cele mou pozornost. Pak se to zhouplo do rodinného dramatu a to už mi tak příjemně nebylo, postava Stelly je čítankovým příkladem toho, že ani splněné životní přání nemusí vést ke štěstí. Závěr se dal lehce vytušit a ač jsem z Barbary nemohla spustit oči, byla ve své roli uvěřitelná a svým způsobem i pochopitelná, až tak mi ten poslední úsek nesedl.(5.1.2019)

 • vitekpe
  ***

  Klidne si o mne myslete co chcete, ale ja bych rekl, ze Barbara natocila i mnohem lepsi filmy... Tohle je standardni tricitkovy melodramaticky roman o zivote jedne zeny/matky Stelly a jejich peripetiich. :-) Nic po cem bych nespal... P.S.: potesila pritomnost Anne Shirley, Laraine Day nabo Barbary O'Neil, ktere znam take z lecjakych vice podarenych kousku.(26.3.2013)

 • - Olive Higgins Prouty pokračování svého románu Stella Dallas (1923) nenapsala, ale po úspěchu této druhé filmové adaptace, byl celých 18 let (25. 10. 1937 - 23. 12. 1955) vysílán rozhlasový seriál, který je považován za první soap operu. S dalším vývojem svých postav autorka spokojená nebyla. (NinadeL)

 • - Film sa stal tak populárny, že na jeho základe sa v októbri 1937 začal vysielať v rozhlase seriál, ktorý zachytával ďalšie osudy postáv vo filme. Seriál sa vysielal osem rokov. (Michal74)

 • - Laraine Day v tomto filmu herecky debutovala. (Pumiiix)