Orel Eddie

• Irsko

• Austrálie

Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min

Takový ten vděčný film co sice spadá do lehký látky až humorný hlouposti, ale umí tak hezky povznést náladu a chytnout, že ho třeba užijete víc než 90% toho na co díváte. Egerton zvládl neústupnýho hňupa přesvědčivě a charismaticky, těší i Jackman a několik vedlejších postav, má to jiskru když je potřeba a silnýho ducha stejně jako hlavní hrdina - díky za každýho takovýho blázna. Rozesměje, dojme, inspiruje, kroutí hlavou.(18.12.2016)

Jasných 5 hvězdiček. Už dlouho jsem neviděl takhle povedený snímek. Doporučuji(29.5.2016)

Ano, ano, ano a ještě desetkrát ano! Přesně takhle si představuji kombinaci komediálního dramatu. Co mě zvedlo ze židle úplně nejvíc, tak výkon Taarona Egertona, který Michaela "Eddieho Eagla" Edwardse zahrál naprosto bravurně. Pozor občas může obsahovat spoilery. Místy je vám ho docela líto, ale potom se zachová zcela nečekaně, neohroženě, tak jako by se v dnešní době zachoval málokdo, protože lidé jsou připo**aní si jít za tím co chtějí, ale Eddie se toho nevzdal. Chtěl na olympiádu, a byť zjistil, že na letní olympijské hry mu nevyjdou, tak se zaměřil na ty zimní. Nicméně i přes veškeré překážky, které mu pod nohy házela britská sportovní asociace a olympijský tým, ale Eddie se přeci jen nevzdal, a byť se z něj nestal šampión, on se stal šampiónem pro mnoho lidí a především pro sebe, protože dokázal takřka nemožné, ve velmi krátkém časovém rozpětí. Hugh Jackman svou roli zvládl také na výbornou. Malou roličku si zde střelil i Christopher Walken, který film naplnil svým kouzlem a určitým napětím ke konci, které ale dodalo tomuto konci vynikající jiskru. Když jsem viděl trailer na tento film v kině, tak jsem si říkal, že to bude nějaká béčková slátanina, která se nezdaří, ale velmi mile mě to překvapilo. Velmi v tom je znát Vaughnovo práce, i když se podílel pouze na produkci filmu. Musím hodnotit 5*, protože životopisný film podaný tímto způsobem, který je vážný, ale umí si ze sebe udělat srandu, která je opravdu na místě a není to žádný trapný humor odvádějící pozornost, jsem již dlouho neviděl. A podle mého, Taron Egerton má před sebou velice slibnou hereckou kariéru, neboť jsem ho viděl jak v Kingsman: The Secret Service, Eddie The Eagle, tak i Legend a je to vynikající herec s obrovským potenciálem. Jen tak dále!(10.6.2016)

Orla Eddieho určitě všichni znáte. Je to ten britský lůzr skákající na lyžích, vedle kterého vypadá líp snad i Bubbles z Trailer Park Boys... Ono je ale docela jedno, jak moc špatný Eddie je, zkrátka a dobře měl sen, že bude olympionikem a i přes veškerou nepřízeň si za ním šel. A povedlo se mu to. Respekt.(21.7.2016)

Nikdy nic nevyhrál, skákal na "buben", tedy o nějakých 30, 40 i 50 metrů méně, než ti nejlepší a přesto byl miláčkem diváků! Dobře si pamatuji Eagla, jak byl terčem posměšků a úsměvů u obrazovek. Po zhlédnutí filmu si ho dodatečně vážím, že se nevzdal svého snu, ikdyž mu bylo jasné, že jde opravdu jen o účast na OH. Úsměvný snímek mě sice pobavil, ale přišlo mi to takové nějaké rozhárané a nedržící pohromadě.(11.8.2016)

vinikajuci pravdivy pribeh o tom ze kazdy sen je si mozne splnit.(18.8.2016)

Hele, já to normálně vořval. Tak vod desátý minuty jsem začal a slzu na pravým oku jsem utíral průběžně až do věty "Jedu z olympiády, mami." Jasně, možná to bylo chlorovanou vodou z bazénu, kde jsem předtím (neolympijsky) řádil, jasně, jsou to Kokosy 2, vč. trenéra, ale... Mě tydlety pravdivý příběhy vodjakživa fakt jako hodně berou, no. A oceňuju, že film má švih, není čas na žádný vedlejší děje a je vlastně docela málo "americkej", což mu jde moc moc k duhu. Vřele doporučuju.(7.9.2016)

Podobné životopisné filmy mívají často úspěch už jen kvůli příběhu, který vypráví a z toho se samozřejmě těží i zde. Příběh silný a film není špatný. Pro mě není ale ani nějak extra dobrý. Působí to docela odfláknutě a obyčejně. Ve srovnání s jinými životopisnými filmy posledních let zde prostě dost chybí, je to zpracováno tak nějak uměle, díky čemuž je jednání postav často příliš předvídatelné. Taron Egerton si to ale povodil slušně, líbil se mi také Keith Allen. Zbytek Ok.(15.9.2016)

Tenhle film mohl jen překvapit, protože jsem od něj vůbec nic nečekal. A i když je to stokrát viděné, omleté klišé je strašně citlivě natočeno i zahráno. Tak intenzivní pocity dokáže vyvolat jen špetka filmů... Při posledním skoku mě brněly nohy, jako kdybych sám letěl. Úžasný zážitek.(22.9.2016)

Neuvěřitelný příběh o jednom obrovském odhodlání a velkém kusu štěstí, že to Eddie přežil bez zlámaných křídel. A ten konec mě dojal, přiznávám. :-)(28.9.2016)

• Fat'Fatal

Nudný, tuctový rádoby životopisný film, kterak Forrest Gump závodil na olympijských hrách. Chápu ten podtext, ten sen malého kluka a s tím spojený zážitek na těchto hrách, avšak musel jsem fandit Jackmanovi v těch několika málo vteřinách, kdy Eddieho přemlouval, aby místo zúčastnění se olympiády '88 s ním trénoval další čtyři roky a zkusil plně prorazit na olympiádě '92. Jenže je to true story based a tak ne úplně true story based kouč odhodí placatku whisky a kluka připraví lépe než mistr Prang krále kickboxerů. Ve filmu se mi nejvíce líbila narážka na Kokosy na sněhu, což je v porovnání s Orlem Eddiem mnohem příjemnější, pohodovější a o mnoho vajíček pro štěstí vtipnější snímek, na který mám chuť se ihned podívat. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.(7.10.2016)

Nejsprávnější důkaz toho, že si člověk má jít v životě za svými sny za skutečně jakoukoliv cenu! A hvězda filmu Kingsman a neznámější X-Men nám to naservírovali v dojemném a především úžasně natočeném snímku na základě pravdivých událostí!(1.12.2016)

Eddie na tom zřejmě nebyl s hlavou úplně v pořádku a proto se u něj celý život nacházela "ta síla" dostat se k vysněnému cíli, jinými slovy hlavou proti zdi. Kdyby to byl vymyšlený příběh, působilo by to na mě jako laciný slint. Jako pravdivá událost je film o britském orlíkovi docela úžasný. Navíc se drží v rozumném reálu a stále má humorný nadhled. Díky ne-americké produkci se podařilo dobře vtáhnout do děje a ani "vítězný" konec nic nepokazil. Když jsme u toho konce, tak za vynikající myšlenku považuji zařadit k poslednímu skokovému dojezdu skladbu od Van Halen - Jump.(7.12.2016)

Veľká snaha o autenticitu sa britom podarila. Veľmi milý počin a pamätám na tie časy, keď Eddie skákal a vtedy som nechápal. Dnes už viem a o tom to je. Ak sa ponoríte do duše človeka tak pochopíte úplne každého. Skutočne je to dôstojné pokračovanie britskej školy. Palec hore pre Eddieho ...(1.1.2017)

Krásné, příjemné, originální a dojemné. Hlavní protagonisté sedí ve svých rolích fantasticky a tak jak člověk od tohoto námětu nic nečeká je nakonec šokován jak přeje a věří Eddiemu, že tu devadesátku dá:-) Prostě vynikající film.(1.1.2017)

Pohádka s trochou okořenění skutečnými událostmi, která vykrádá Forresta Gumpa. Narozdíl od skvělého Forresta je tohle až hnusně naivní rychlovka, která kromě kvalitního hereckého osazenstva nemá co nabídnout a čím přispět. Hodně přechválený film ! Hodnocení: 62%.(14.1.2017)

• markotter

Kokosy na sněhu v leteckým provedení - a o hodně slabší.(23.3.2017)

Malarkey to za mě řek všechno. Já ještě jednu hvězdu přidam a modlim se za víc takových pohodových filmů.(27.3.2017)

• Fenomenal

Místy úsměvné, především ale velice přemrštěné (až pohádkové) vyprávění o skutečné, byť patrně lehce retardované britské legendě ve skocích na lyžích. Více než sportovní drama je to ale bizarní komedie, jež si s původními událostmi nebo fyzikou příliš hlavu neláme. Nejlepším příkladem asi skok Hugha Jackmana z jednoho z nejvyšších můstků, přičemž skáče bez helmy a se zapálenou cigaretou v ústech. Snímek ale nabízí spoustu legrace, minimálně onen všudypřítomný tupý výraz hlavního protagonisty, který vynikne hlavně v detailních záběrech (ti, co mají snímek za sebou, vědí, o čem mluvím), a pokud si člověk nepotrpí na výraznější zápletku nebo věrohodnější děj, je to vcelku zdařilá zábava.(27.4.2017)

Příběh prosťáčka ukazuje, že když opravdu chceš a jdeš si za tím, tak máš vyhráno. Byl ale Eddie opravdu takovým jakým se zdál být? Právě jsem totiž zjistila, že potom co už nemohl závodit, vystudoval práva a začal pracovat v advokacii. Obdivuhodné.(20.9.2017)

"Na mostíku strach nemám. Asi preto, že mi slúži len jedno oko. Ani neviem koľko mám dioptrií, ale na tom aj tak nezáleží, lebo okuliare sa mi hore na mostíku beztak vždy zahmlia a ja potom ani neviem, kde skáčem" Eddie Eagle Edwards. O tomto počine som ani len netušil takže som počas filmu čakal ako to dopadne a každým skokom som sa modlil aby sa nedolámal :). Veľmi zaujímavý príbeh o sile odhodlania, ktorý by ste mohli nazvať len nedostatkom koliesok v hlave. Faktom ostáva, že aj bez koliesok s obrovským odhodlaním sa splnili sny a dostavil sa svojský, úžasný a nenapodobniteľný kúsok. Najlepším scénaristom je bezkonkurenčne sám život.(22.10.2017)