Orel Eddie

• Kanada

• Austrálie

Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min

Takový ten vděčný film co sice spadá do lehký látky až humorný hlouposti, ale umí tak hezky povznést náladu a chytnout, že ho třeba užijete víc než 90% toho na co díváte. Egerton zvládl neústupnýho hňupa přesvědčivě a charismaticky, těší i Jackman a několik vedlejších postav, má to jiskru když je potřeba a silnýho ducha stejně jako hlavní hrdina - díky za každýho takovýho blázna. Rozesměje, dojme, inspiruje, kroutí hlavou.(18.12.2016)

Cha, tak se konečně dozvídám, co jsem to vlastně v těch 80. viděl, aniž bych rozuměl, proč se ten člověk tak raduje :) Akorát je to film (limonádka), tak těžko říct, jak to vše skutečně bylo. Ale bavil jsem se. Milých a nenáročných 106 minut, které mě opět utvrdily, proč některé věci dělám a nevzdávám.(16.10.2016)

Famózní výkon Egertona, ten kluk má neskutečný talent...(5.3.2017)

Športovo-komediálne ladená lahôdka, s ktorou jednoducho nejde nesympatizovať. Podobne ako s jej hlavným, nemotorným, no v prvom rade nebojácnym hlavným hrdinom, výborne zahraným Tarononom Egertonom. Zdá sa, že tie OH v Calgary boli dosť výnimočné, čo sa týka všemožných športových prekvapení. Potvrdili to jamajskí bobisti a aj britský skokan na lyžiach, ktorého príbeh je v tomto prípade dojemnou, ale aj vtipnou spomienkou na jeho výkony, podmazanou príjemným soundtrackom a všadeprítomnou dobrou náladou.(14.4.2017)

• Fenomenal

Místy úsměvné, především ale velice přemrštěné (až pohádkové) vyprávění o skutečné, byť patrně lehce retardované britské legendě ve skocích na lyžích. Více než sportovní drama je to ale bizarní komedie, jež si s původními událostmi nebo fyzikou příliš hlavu neláme. Nejlepším příkladem asi skok Hugha Jackmana z jednoho z nejvyšších můstků, přičemž skáče bez helmy a se zapálenou cigaretou v ústech. Snímek ale nabízí spoustu legrace, minimálně onen všudypřítomný tupý výraz hlavního protagonisty, který vynikne hlavně v detailních záběrech (ti, co mají snímek za sebou, vědí, o čem mluvím), a pokud si člověk nepotrpí na výraznější zápletku nebo věrohodnější děj, je to vcelku zdařilá zábava.(27.4.2017)

Michael Edwards se stal dalším sympatickým hrdinou sportovcem, za kterým stálo to pravé olympijské motto. Zfilmování si stoprocentně zaslouží bohužel jako sportovní anomálii jsem vždycky nadržoval ještě většímu nadhledu skupiny bobistů z Jamajky a tam to taky zůstane. Egerton se sice snaží převelice ksichtit a napodobat podivínský vzhled pravého Eddieho, ale nejde mi to uvěřit. Stále za těmi zvadle vysícími brýlemi vidím hezouna Tarona, který mi připomíná telenovelskou Ošklivku Betty. Pravej ´´Orel Eddie´´ je pouze jeden a gratuluji mu k tomu, co se mu povedlo dokázat. 70%(22.6.2017)

Tenhle film je opravdu těžká srdcovka, která ani na vteřinu nenudí a nedopadne tak, jak by člověk předpokládal. Velmi mě tento kousek potěšil. Herecké obsazení, soundtrack, sty režie... vše na jedničku!(8.1.2018)

Veselý, milý a naivní film o amatérovi, kterého nikdo nebere vážně, který sice neumí ale má nesmírnou snahu a který má za trenéra ztroskotaného olympionika s kontrovezní minulostí. A navíc je ze země, která v zimní olympiádě dvakrát neexceluje. Jakobych ten příběh už někde slyšel. No jasně! Kokosy na sněhu. Anebo Orel Eddie aneb Kokosy pro nové tisíciletí. Dva silné příběhy o odhodlání navzdory úspěchu na jedné olympiádě. Skoro stejné, se stejně tragikomickým koncem.(21.2.2018)

Nebyli to jen Kokosy na sněhu. O Eddiem Edwardsovi jsem dosud neslyšel, ale chvála na film chodila ze všech stran. A ve finále film musím pochválit i já, i když v tom nevidím takovou pecku, jaká se z toho dělá. Egertona mám rád a tohle je další důkaz, že z něj bude skvělý herec. A i civilní nehrdinský Jackman mi tu sedl. Jenže pro komedii tu není dost vtipných scén, pro dramatickou stránku tu není žádný drama a pro sportovní film není skákání na lyžích filmově dostatečně zajímavé. Možná právě tohle mi na filmu tak úplně nesedělo. Všechno jakoby bylo na správném místě, ale film se neumí rozhodnout, čím by vlastně chtěl být.(29.12.2018)

Jestli je tento rok potřeba něco shlédnout v kině je to Eddie! Viděno podruhé a ne naposled. Vemte na to kámoše, rodinu, kohokoli a musí být spokojeni. Hugh Jackman standardně vynikající a Taron Egerton po chvíli, kdy si na jeho projev zvyknete naprosto geniální. Je to nejmilejší film, který jsem za poslední dobu viděla a ikdybych měla najít něco špatného, což nechci, tak o ničem nevím. P.S. Potřebuju nutně soundtrack P.P.S. Někdo psal podobu s Kokosy na sněhu a nemýlil se P.P.P.S Musím vidět ještě jednou!(15.4.2016)

Neskutečně pohodová záležitost. Oba hlavní hrdinové hrají moc dobře a hlavně je vidět, že je to natáčení i bavilo (a jestli ne, tak to zahráli ještě líp :). Film si na nic nehraje, jde v první řadě o zábavu. Jestli máte rádi Kokosy na sněhu, bude se vám líbit i Orel Eddie. Tvůrci si dokonce dovolili malou narážku. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo trochu moc srdceryvných scén a přemoudřelých dialogů. Jsem ale naprosto svolná je odpustit a těšit se na další shlédnutí. Jen si přiznejte - kdy naposledy jste u filmu drželi palce a upřímně doufali, že to skočí?! :)(17.4.2016)

Neuvěřitelná pohodovka, pozitivní jak test na AIDS. A aj ta hudba byla super. Příběh doznal lehkých úprav a hrdinovi to tak přidalo asi na sympatiích (ve skutečnosti se totiž rozhodně takhle nezlepšil za necelý rok). No málem jsem srazil hvězdu za to véčko, se kterým tam všichni skákali. Ale co ví angličani o skocích na lyžích, že? A o tom nejlepším je ten film... :-)))(22.4.2016)

Ale jo, je to celkem fajn sportovní komedie z jednoho docela neuvěřitelného života. Taron Egerton byl nejen dobrý, ale i téměř nepoznatelný. Hugh Jackman byl prostě Hugh Jackman, tedy navíc tu měl svou bundu. Trošku měl zklamal závěr, kdy to bylo už příliš na city, škoda, do té doby příjemná zábava 60%(8.5.2016)

Životopis asi jen těžkým jádrem, ale bylo to hrozně fajn. Jackman i Egerton byli parádní, osmdesátkovej soundtrack nádherně doprovodil tenhle komediální, někdy celkem emotivní, počin. Storka o tom, jak začal Forrest Gump skákat na lyžích mně přilákala jen díky tomu, že jsem věděl, z čí produkce tenhle film vyleze a jako obvykle jsem nemohl šlápnout vedle. Vaughn je filmař #1. Budu se těšit příště. 5*!(5.6.2016)

Ano, ano, ano a ještě desetkrát ano! Přesně takhle si představuji kombinaci komediálního dramatu. Co mě zvedlo ze židle úplně nejvíc, tak výkon Taarona Egertona, který Michaela "Eddieho Eagla" Edwardse zahrál naprosto bravurně. Pozor občas může obsahovat spoilery. Místy je vám ho docela líto, ale potom se zachová zcela nečekaně, neohroženě, tak jako by se v dnešní době zachoval málokdo, protože lidé jsou připo**aní si jít za tím co chtějí, ale Eddie se toho nevzdal. Chtěl na olympiádu, a byť zjistil, že na letní olympijské hry mu nevyjdou, tak se zaměřil na ty zimní. Nicméně i přes veškeré překážky, které mu pod nohy házela britská sportovní asociace a olympijský tým, ale Eddie se přeci jen nevzdal, a byť se z něj nestal šampión, on se stal šampiónem pro mnoho lidí a především pro sebe, protože dokázal takřka nemožné, ve velmi krátkém časovém rozpětí. Hugh Jackman svou roli zvládl také na výbornou. Malou roličku si zde střelil i Christopher Walken, který film naplnil svým kouzlem a určitým napětím ke konci, které ale dodalo tomuto konci vynikající jiskru. Když jsem viděl trailer na tento film v kině, tak jsem si říkal, že to bude nějaká béčková slátanina, která se nezdaří, ale velmi mile mě to překvapilo. Velmi v tom je znát Vaughnovo práce, i když se podílel pouze na produkci filmu. Musím hodnotit 5*, protože životopisný film podaný tímto způsobem, který je vážný, ale umí si ze sebe udělat srandu, která je opravdu na místě a není to žádný trapný humor odvádějící pozornost, jsem již dlouho neviděl. A podle mého, Taron Egerton má před sebou velice slibnou hereckou kariéru, neboť jsem ho viděl jak v Kingsman: The Secret Service, Eddie The Eagle, tak i Legend a je to vynikající herec s obrovským potenciálem. Jen tak dále!(10.6.2016)

Dobrá pohodička. Ale jako CGI skoky jak z roku 1679 a až moc hladkej průběh tomu trošku uskodily(15.6.2016)

Orel Eddie je v podani Egertona veliky sympatak a od zacatku mu proste musime drzet palce a udivujeme se jeho ochote po kazdem padu znovu vstat. K tomu Jackman je spravny zlomeny drsnak. Pribeh sportovce outsidera neni vubec originalni, ale prostredi skoku na lyzich je co se tyce filmu pole neorane a jak vidime, tak potecial tu je. Cele je to sveze zrezirovane a je tu citit urcity vliv Vaughna a to je jedine plus. Feel-good film roku.(20.6.2016)

První důvod, proč sem se na film začala těšit bylo herecké obsazení aniž bych viděla trailer. Taron (kterého já osobně miluju!) jako podle mě rychle stoupající hvězda filmového plátna po boku úžasného Hugha Jackmana. Druhý důvod již zmiňovaný trailer. Příběh, který vás prostě dostane už jenom tím, že je pravdivý. Něco tak úžasného jako byl tenhle film jsem vážně dlouho neviděla. Jak se řiká 'My dream comes true', tak přesně tohle celé tento film je a celý příběh Michaela Edwards. Můžu vás ujistit, že po žádným filmu nebudete mít tak pozitivní náladu jako po tomhle (nebo alespoň mě se to vážně dlouho nestalo). Rozpláče vás štěstím, obměkčí vaše srdce a myslím si, že i mnohé popostrčí k tomu, aby si začali plnit své vlastní sny. Eddie The Eagle!!(9.7.2016)

Bum 4 a to je to najlepšie čo môžem dať na tejto stránke všivavej neobjektívnej :)(29.7.2016)

Nikdy nic nevyhrál, skákal na "buben", tedy o nějakých 30, 40 i 50 metrů méně, než ti nejlepší a přesto byl miláčkem diváků! Dobře si pamatuji Eagla, jak byl terčem posměšků a úsměvů u obrazovek. Po zhlédnutí filmu si ho dodatečně vážím, že se nevzdal svého snu, ikdyž mu bylo jasné, že jde opravdu jen o účast na OH. Úsměvný snímek mě sice pobavil, ale přišlo mi to takové nějaké rozhárané a nedržící pohromadě.(11.8.2016)

Skoky na lyžích jsou úžasné a ještě když se o tom natočí fajn vtipný a motivační film, je to ještě lepší,Nechyběl humor, ani napětí.Hugh Jackman mi tam zapadl, i když pro mě to bude navždy Wolverine :-)(23.8.2016)