poster

Orel Eddie

 • Velká Británie

  Eddie the Eagle

 • USA

  Eddie the Eagle

 • Německo

  Eddie The Eagle - Alles ist möglich

 • Slovensko

  Orol Eddie

 • Kanada

  Eddie the Eagle

 • Nizozemsko

  Eddie the Eagle

 • Irsko

  Eddie the Eagle

 • Austrálie

  Eddie the Eagle

Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min

Komentáře uživatelů k filmu (659)

 • Superpero
  ***

  Bylo to fajn. Taron Egerton se vtipně ksichtil, ale chybělo mi tam nějaký drámo. Něco, kvůli čemu bych mohl hlavnímu hrdinovi vyloženě fandit. Šlo vlastně jen o to, aby se nezabil a na to měl zase zkušeností dost. Nějak extra k popukání mi to nepřišlo, ale bylo o fajn. Ty jeho rodiče mi přišli hyper.(2.5.2016)

 • ClintEastwood
  ****

  Přiznávám, že skoky na lyžích (byť třeba na olympijských hrách), nejsou mou oblíbenou diváckou disciplínou a příběh Michaela Edwardse, jsem zaregistroval, až po natočení tohoto filmu. Kdybych nevěděl, že je to snímek podle skutečné události, nevěřil bych, že je něco takového vůbec možné. Tento kokos na sněhu, je sice plný klišé a předvídatelných dějových zvratů, ale já jsem se při jeho sledování dobře bavil. A hlavně, Eddieho poselství je nadčasové a inspirující. Opravdu se vyplatí bojovat až do konce a jít si za svým snem, i když jste jediní, kdo věří ve vás samotné.(7.11.2018)

 • tahit
  ***

  Možná, že to bylo trochu jinak, ale příběh dojal. Být poslední a brát to s humorem, jakkoli je to absurdní, je také jistý druh výhry. Pozor! Neplatí v jakékoliv jiné činnosti, ale pouze ve sportu.(11.7.2016)

 • Xmilden
  ****

  Vaughnova produkce cítit je. Komu se líbili Kingsmani, ten ať se připraví na zděšení v podobě, že Tarona téměř nepozná. V tom chlapci vězí zatraceně veliký talent. Ještě jsem nekoukal na wikipedii, takže nepoměřuji co je a co není v příběhu pravda. Film svou pohodovostí běží jako po másle. Vlastně se tam toho zase tolik moc neděje, ale je to tak zručně natočené, že nuda opravdu nehrozí. Opět platí že Vaughn to se současným divákem prostě umí. Samozřejmě takový film nemá šanci v dnešní době uspět, protože skokani na lyžích už nikoho neohromují tak jako tomu bylo před nějakými 30 lety. Tvůrcům patří jednoznačný díl. 80%(16.6.2016)

 • Davies182
  *****

  Maximální možnej rating pro film, kterej mě od začátku do konce střídavě rozesmíval, dojímal a napětím nutil drásat sedačku. Tahle feel-good paráda vyléčí všecky blbý nálady.(5.6.2016)

 • Spiker01
  *****

  Tak tahle se dělá životopis! Sice bych i věřil, že podle pravdy je zde toho asi tak 5%, to však neubírá na fantastickém kinematografickém zážitku, zesíleném několika srdceryvnými záběry a naprosto fantastickým finále, při kterém se všechno zastaví a člověk jen v napětí čeká jak to dopadne. Producentská přítomnost osobitého génia Matthew Vaughna je zde cítit na míle daleko, Dexter Fletcher bezpochyby jede v jeho šlépějích a v několika scénách jsem si řikal, že takhle by to přesně natočil Vaughn. Vynikající casting, srdceryvný příběh, kokosy na sněhu..ten film má všechno...9/10(6.6.2016)

 • Wacoslav1
  *****

  Tenhle nádhernej filmík je splněným snem každýho fanouška skoku na lyžích. Já sice orla Eddieho nepamatuji v době olympiády v Calgary mi bylo 5 let, ale přesto mě jeho životní příběh zaujal a jsem rád, že se někdo chopil téhle látky a navíc jí ještě přetavil v tohle parádní dílko. Fakt neskutečně pozitivními emocemi nacpanej spektákl o tom, že když si někdo chce splnit svůj sen a je odhodlaný pro to podstoupit cokoliv, tak ho můžou všichni zrazovat a házet mu klacky pod nohy, ale on se nezastaví. Já vím zní to trochu klišoidně a pateticky, ale na mě prostě takovýhle milý a přijemný filmy fungují dokonale a tenhle mě rozhodně chytnul za srdce a ke konci až neskutečně dojal. Jinak Taron Egerton ukazuje, že by nakonec i mohl mít nějaký ten herecký potenciál a tahle role mu sedla a zhostil se jí se ctí na rozdíl od Kingsmana kde mi jako hlavní hrdina moc sympatický nepřišel asi se holt hodí na jiné než akční úlohy. No a kdo opět exceluje je Jackman podobně jako v Chappie i když tady se jedná o úplně jiný typ role, ale Eddieho trenéra a v podstatě předtím kdysi dávno talentovaného skokana, ale teď ztroskotaného alkoholika, který dostane nový impulz a Eddieho bláznivý sen ho zcela pohltí a donutí přehodnotit životní priority hraje příjemně lidsky a uvěřitelně. sakra ten chlap se mi začíná v poslední době fakt líbit. Hlavně, ale ať už hraje tyhle normální role v normálních filmech a bude to cajk. No a potěšila i čestná rolička pro starého barda Walkena který je pořád herecká extratřída. Jinak k tomu kritizovanému faktu, že ve filmu se skáče V stylem což je pravda historický nesmysl, protože v 80 letech se používalo klasické vedení lyží a véčko se začalo rozvíjet až v 90 letech bych podotknul jenom tolik, že když budu chtít vidět jak to přesně a doslova bylo, tak si můžu pustit dokument. Tohle zkrátka není smyslem tohoto filmu. Navíc dokážu si představit, že když chtěli v dnešní době tenhle film natočit, tak by k nasnímání skoků (předpokládám, že scény točili skokanští profíci) těžko našli někoho kdo tenhle starý dávno neexistující styl ovládá. Jo leda, že by si na natočení všech skokanských scén pozvali skokanského Jágra dnešní doby Noriakiho Kasaie který jako jediný z aktivních skokanů ještě tenhle styl pamatuje. V tomhle se prostě pitvat nehodlám. Jinak humor ve filmu je takový pohodový, nenásilný, ale člověk se příjemně nasměje. Hlavně Jackman sází luxusní hlášky. Takže takhle objektivně to asi na čistých 5* není, ale jak už jsem uvedl tenhle film si našel místo v mém srdci a to není zrovna málo a to pak na nějakou objektivitu kašlu. Fanouškům tohoto sportu můžu snímek vřele doporučit a možná si své diváky najde i jinde. Byl bych za to rád Orel Eddie si to rozhodně zaslouží.100%(18.4.2016)

 • Hrabka
  ****

  Další z řady kvalitních životopisných filmů, které člověk rád zkoukne, ale které nemají až takovou kvalitu nebo mě spíše tak nedostanou, abych jim mohl dát plné hodnocení. 75%(30.10.2016)

 • Shakers
  ***

  Tuším, že čoraz viac hercov si sadá na režisérsku stoličku. Ale prečo nie, nebolo to zlé. Bavilo ma to, Egerton prišiel skočil pár metrov a odišiel. Taký pohodový filmík, kde dobre zapadol aj Hugh Jackman, ale že by ma to nejako strhlo nemôžem povedať. 70% - 3*(13.11.2016)

 • Indiana
  ****

  Příjemnej filmeček, na kterym je hodně vidět producentský dohled Matthew Vaughna. Na začátku jsem se trošku nudil, ale jakmile na scénu nastoupí famózní Taron Egerton a Hugh Jackman, tak je na co se dívat. 80%(17.4.2016)

 • LiVentura
  ****

  Příjemný příběh.(19.11.2017)

 • juta
  ****

  Dobře natočený životopisný snímek, který mě seznámil s Eddiem. Klukem, který chtěl ve svém životě něčeho dosáhnout a i když mu osud moc nepřál, dokázal se s ním poprat a ukázal nám, že jde dosáhnout všeho, když se nevzdáte.(12.12.2016)

 • Pepinec
  ****

  Angličan na lyžích...to je, já nevím, něco jako Rom v práci. Něco, co k sobě historicky podloženo nejde, ale občas se to stane. A je to zábavné. Alespoň tedy v případě Angličana na lyžích. Taron mi připomínal spolužáka ze základky, který chodil do školy jenom v termínech, kdy jsme my ostatní kluci jezdili reprezentovat školu na fotbalové turnaje, protože to byly jediné dny, kdy nedostal nakládačku. Vlastně ne, jednou ho zbušily i holky. No ale můžete se na takového mamlase zlobit? Nakonec ho má stejně každý rád. Takový je i filmový Eddie.(24.3.2017)

 • sheen
  *****

  Neskutečně pozitivní doják, od The Way Way Back jsem neviděl žádný takový. Byl jsem opravdu velmi mile překvapen, z toho filmu srší radost.(16.4.2016)

 • Aky
  *****

  Film, který na rozdíl od drtivé většiny jeho bratrů ve sportovním žánru nepopisuje génia a jeho vzestup na vrchol ale je natočený přesně a důsledně ve filozofii: není zapotřebí vyhrát, ale zúčastnit se. Že je natočen podle skutečného příběhu, je o to zajímavější a také při vší komice zábavnější.(23.4.2017)

 • Ruut
  ***

  Hřejivý film pro dnešní večer jako kulisa při úklidu.(13.3.2017)

 • *CARNIFEX*
  *****

  Tak neuveriteľne prihlúply, nereálny snímok, až divákovi v závere vypadnú krokodílie slzy.(6.5.2016)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Eddieho příběh rozhodně stojí za to vidět, ten je bezesporu za plný počet, bohužel zpracování už tak špičkové není, takže srovnání se sportovníma peckama jako třeba Rivalové či Million Dollar Baby nedává o plné palbě moc uvažovat. Ale příběh se sportovním a olympijským duchem je to fakt mimořádný. Dá se doporučit. 80%(9.7.2016)

 • liskam
  *****

  Příjemné, úsmněvné, lidské. Upřímně řečeno, smekám klobouk před trpělivostí rodičů. Za mě 75%(27.5.2017)

 • Sobis87
  ****

  Výkonnostní feel-good film, který do jisté míry naplňuje, ale zároveň i podvrací poetiku 90s klasik, které v dnešní době už nemůžou tak úplně fungovat, jako je např. Hříšný tanec...jenže ono to tentokrát opravdu funguje. A díky skvělým hercům to šlape fakt dost dobře. Z Orla Eddieho se klidně může vyklubat každoroční klasika.(28.4.2017)

 • DJ Obelix
  ****

  V kině mi bohužel Orel Eddie utekl, ale přijde mi, že tomu ta domácí "pohodička" nakonec slušela i víc. Tradiční "from-zero-to-hero" cajdák, i když zde jde spíše o "from-zero-to-not-so-much-zero". Vše je samozřejmě naprosto předvídatelné, dojde i na oblíbenou sportovní montáž, ale všechno je to tak rozkošně milé, že bych režisérovi a produkčnímu (Matthew Vaughn, btw) odpustil snad i vraždu. Hodně tomu pomáhá skvělý dobový soundtrack, švihácký Hugh Jackman a přesvědčivý Taron Egerton, který je od pravého Eddieho pomalu k nerozeznání. A u mě rozhodně hrál do plusu fakt, že jsem býval velkým fanouškem skoků na lyžích (až do té nedávné stupidní úpravy pravidel o měření větru apod.) a příběh britského showmana Eddieho jsem dobře znal.(13.6.2016)

1 2 3 4 5 9 17 25 33
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace