Orel Eddie

• Irsko

• Austrálie

Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min

Bylo to fajn. Taron Egerton se vtipně ksichtil, ale chybělo mi tam nějaký drámo. Něco, kvůli čemu bych mohl hlavnímu hrdinovi vyloženě fandit. Šlo vlastně jen o to, aby se nezabil a na to měl zase zkušeností dost. Nějak extra k popukání mi to nepřišlo, ale bylo o fajn. Ty jeho rodiče mi přišli hyper.(2.5.2016)

Film vysloveně na pohodu a dobrou náladu. // Febiofest 2016(31.3.2016)

Přišlo mi to takové pohodové příjemné zpracování příběhu, jednoho sportovce. Ale nic víc. Nevadilo mi tolik ani odlehčování, jak spíše až parodování. A nemám nic proti Eddiemu jako skokanovi, jako člověku s nezdolnou vůli prosadit se, jít si za svým snem. Ale po lidské stránce, té která byla ve filmu ukázána se mi hodně nelíbil. Opravdový příběh tohoto člověka nemám načtený, tak těžko soudit. Takže posuzuji čistě film a ten se mi v těch dvou věcech co jsem zmínil nelíbil. Jinak je to ovšem pěkně nasnímané, přirozený střih a sled událostí. Postavy vesměs působily v mnohém přirozeně a sympaticky. Hugh Jackman má takovéto odechovky rád, z jeho projevu mi přišlo, že si film docela užíval. Film na mě nepůsobí jako adekvátní životopisný film, ale jako oddechovka a tak ho nakonec i beru a hodnotím. Závěr je emoční, což mi ale nevadilo. U těchto filmu si mě získají ty, po jejichž zhlédnutí jsem tak nabuzený, že mám pocit že bych danému člověku fandil jako o život. Eddiemu, aspoň tomuto filmovému, nemám jediný důvod proč fandit, to už spíše jeho trenérovi, nebo jeho mámě.(29.5.2016)

Tak tohle mně udělalo radost jako dlouho nic! Již po pár minutách mi bylo jasné, že to musí být přibarvené a občas to nemělo daleko ke kýči, ale co naplat, když snímek na diváka MAXIMÁLNĚ přenese pozitivní energii a emoce? Navíc je to ještě k tomu kvalitně natočeno a hudba dojímá, jakmile začne hrát (vážně, vážně skvělej soundtrack!). Eddie Orel ztělesňuje vše, co miluji na filmech. Celou dobu jsem byl šťastnej, vděčnej a plný radosti. Je super, že pořád vznikají filmy mající jen a jen tuhle ambici.(22.4.2016)

Keď majú tvorcovia v rukách neopozerané prostredie a zábavné postavy , tak na dobrý a zábavný film úplne stačí vyplniť tie správne žánrové klišé. Veľmi príjemna a skvelo ubiehajúca oddychovka. 8/10(1.5.2016)

Jasně, že jsme zvláštní přátelství naivního dychtivce, který touží dobýt svět a okoralého cynika, který chce už jedině na svět zapomenout, sledovali už nesčetněkrát. Ale spojení otráveného Jackmana a dojemného nešiky Egertona, který nakonec dokáže každého udolat, je okouzlující a funguje na sto procent. Tahle dvojice si neskutečně dobře sedne. ____ Je pak jedno, že skutečný příběh Orla Eddieho byl trochu jiný, rozhodně nebyl takový jeliman. Jenomže to tehdy diváci u televize a v Calgary taky nevěděli, ti viděli jen nemotoru, co se při každém skoku málem zabil a přesto se zase postavil na odrazový můstek, aby doplachtil daleko vzadu za ostatními. Pro mě je film hlavně zprostředkováním právě tohoto diváckého pocitu a nikoliv skutečným životopisem.(21.11.2016)

80%. Kokosy na sněhu po britsku. Na můj vkus až moc imperialistického patosu, ale jinak tenhle tolik oblíbený žánr feel-good pohodových komedií Britové umí lépe než kdokoliv jiný. Z výpravného hlediska téměř bezchybná životopisná exkurze, která sice sleduje konzervativní mustr, jehož body obratu jen málokoho překvapí, ale představa, že je to příběh inspirovaný skutečnou událostí s snad ne významně překroucenou realitou, pak ta neschopnost překvapit nebo dokonce šokovat ani nevadí; i to, co čekáte, je tak pozitivní a nadějeplné, že budete - i s tím americkým patosem za zády - celkem dojatí. Vesměs neambiciózní projekt, za jehož pojetím humoru a přístupem k nadhledu jako lidské vlastnosti znatelně svítí osobitost Matthewa Vaughna. Fajn film, víc takových.(2.5.2016)

Kašli na to, co o Tobě říkají ostatní a soustřeď se jen na jedno. Je úplně fuk, kolikátý budeš, o to Ti vážně nikdy nešlo. Důležité je užít si závod, pobavit sebe a lidi, to je pro Tebe určitě to nejdůležitější.....Děkuji Ti mnohokrát, můj Orle Eddie, opravdu to stalo za to.(18.5.2016)

Rozhodně top 10 sportovní film, ůžasný dojemný příběh s konečnýma slzama.(10.10.2016)

Pozitivní příběh skokana ,kterému nikdo nevěřil a dobrý příklad ,že někdy stačí chtít a neohlížet se, jaký bude výsledek,ale důležité pro něj je, něco udělat.Navíc dobře zahrané jak od Tarona Egertona, tak i od Hugha Jackmana coby jeho mentora a člověka co se v Eddiem vidí.Za mě celkově 85% a pět hvězd...(12.7.2017)

Přestože se to s realitou ne úplně shoduje (reprezentoval například Velkou Británii už na Turné čtyř můstků 1986/87), je to velmi sympatický a pohodový film/příběh, který mi sedl do nálady. Mimochodem, sekundový záběr ze zahajovacího ceremoniálu OH v Calgary ukazuje square dance - tanec, který dělám a který jsem tehdy v roce 1988 viděl v televizi vůbec poprvé.(28.5.2017)

• Sawy

Vážně je ten film tak mohutná propagace hlouposti a naivity, nebo jsem to celé jen nepochopil? 50 %(21.8.2017)

Jednou vidět stačí..ale celkově je to natočeno a pojato moc pěkně =)(8.11.2016)

Miluju sport, ale nesnáším sportovní filmy. Všechny na mě působí tak nějak trapně, když se berou moc vážně a není tam trocha srandy. Orel Eddie se mi líbil. Je to správný sportovní film, který dokáže pobavit a přitom zahřát u srdce. Na tohle se dalo prostě koukat, přitom skoky na lyžích mi nic neříkají.(11.3.2017)

HBO HD - 77% (with J.)(17.9.2017)

Překvapení. Trailer ukazoval, že se může jednat o velmi povedený film, ale až takhle povedený jsem ho nečekal. Ikdyž se mi moc nechce věřit, že Vaughn byl jen producent. Jeho rukopis je zde velmi znatelný. Filmu se daří procházet mezi žánry (komedie a drama), což se moc často nestává. Taron Egerton předvedlvýborný výkon, který určitě nemže chybět v nominacích na významější ocenění. Původně jsem chtěl udělit plný počet hvězd, ale pak jsem si o Eddiem trochu početl na internetu a byl jsem trochu zklamaný. Protože film je opravdu jen inspirován skutečností, což je veliká škoda. Ikdyž změna Lake Placid na Garmish se mi líbí. Myslím si že to stojí za shlédnutí....80%.(2.5.2016)

Dexter Fletcher servíruje perfektní filmovou dvojku v ideálním sportovním feel good filmu. Orel Eddie je zábavný, dojemný a motivující ale především precizní ve všech těchto ohledech. S nadsázkou a humorem ukazuje, že žádný sen není příliš velký na to, aby se nemohl splnit. Slušná kamera, podmanivá hudba, výborné herecké výkony a prvotřídní scénář. Zkrátka hravé a velice příjemné se silným koncem i přes občasné zaškobrtnutí. Ale to k tomu sportu zkrátka patří. [80%](18.4.2016)

Pro mě obrovské překvapení. Takhle upřímnou, skvěle zahranou a hudbou vyšperkovanou podívanou, jsem dlouho neviděl. Taron zahrál excelentně, všecko to prostě funguje na jedničku. Je to položené do perfektní roviny, která mixuje oldschoolu a moderní barevně přitaženou kameru, dlouhé kamerové nájezdy, ale přitom velmi elegantně! Híří z toho pozitivita, osobitost a Eddieho kouzlo na míle daleko. Už v prvních 5 minutách jsem tušil, že to bude výborné. Soundtrack je potom pecička sama o sobě!(9.6.2016)

"A nelez na sedmdesátku !! Nechci to po tobě uklízet, až si zlomíš vaz.." ;)(11.11.2017)

Příjemná komedie o lásce ke sportu a nezdolnému odhodlání jít si za svým snem (vlastně takový to, co já přesně nemám). Dějově nijak překvapivá, ale typicky britsky laskavá, s výborným castingem a zasazená do pěkného prostředí.(16.6.2018)

Naprosto skvěle natočená příjemná oddechovka. Možná dokonce náladovka. Opravdu má ten film v sobě hrozně moc pozitivní energie, kterou celou dobu poctivě převádí na diváka. Oceňuji, že nebylo vymyšleno tisíce zápletek, love story atd. Opravdu šlo jen o skoky. Film má skvělé tempo. Ubíhá rychle a těch 106 minut je tak akorát. Ráda časem zopakuji. 5*(24.6.2016)

1 2 3 4 5 6 7 9 17 24 32