poster

Orel Eddie

 • Velká Británie

  Eddie the Eagle

 • USA

  Eddie the Eagle

 • Německo

  Eddie The Eagle - Alles ist möglich

 • Slovensko

  Orol Eddie

 • Kanada

  Eddie the Eagle

 • Irsko

  Eddie the Eagle

 • Austrálie

  Eddie the Eagle

Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min

Komentáře uživatelů k filmu (611)

 • Superpero
  ***

  Bylo to fajn. Taron Egerton se vtipně ksichtil, ale chybělo mi tam nějaký drámo. Něco, kvůli čemu bych mohl hlavnímu hrdinovi vyloženě fandit. Šlo vlastně jen o to, aby se nezabil a na to měl zase zkušeností dost. Nějak extra k popukání mi to nepřišlo, ale bylo o fajn. Ty jeho rodiče mi přišli hyper.(2.5.2016)

 • C0r0ner
  ****

  Teoreticky tomu není co vytknout vlastně v žádné oblasti. Akorát já moc nemusím sportovní filmy, protože jedou všechny do jednoho na stejné vlně. Looser, ve kterého nikdo nevěří, dře, aby se někam dostal, což se mu povede a tam podá úžasný výkon a ejhle, povinná halda emocí je na světě. Stejný vzorec jsem už viděl minimálně pětkrát. 70%(26.7.2017)

 • Trenslation
  ****

  Dnešní generace má konečně svoje Kokosy na sněhu, jen s mnohem lepší režií a obsazením!(17.4.2016)

 • Vertigo666
  *****

  http://liboropolis.blogspot.cz/2016/04/orel-eddie-konkurence-pro-kokosy.html(18.4.2016)

 • V.Silver
  *****

  Takovouhle story prostě nevymyslíte, něco takovýho musí napsat jedině život sám. A jsem za to strašně rád, protože pak mohl Vaughn s Macaulayem a Keltonem napsat něco takhle geniálního. Geniálního především z hlediska vyváženosti. Film skvěle servíruje celou paletu emocí od dojetí přes napětí, nadšení až po čirou radost. Spousta dalších filmů skýtá skvělou zábavu, ale radost vám dopřeje jen minimum z nich. Orel Eddie rozhodně je snímkem, který radost dokáže přenést z plátna přímo na diváka. Nemalou měrou se na tom podílejí brilantní Egerton a Jackman, ale i Fletcherova režie. Abych to řekl ještě trošku jinak: asi na olympiádě začnu víc sledovat skoky na lyžích. (19)88 %.(3.5.2016)

 • Maynard.
  *****

  Tak tohle se mi snad ještě nikdy v životě nestalo. Buď sem se smál a nebo mi tekly proudem slzy. A to během uplně celýho filmu, neskutečný. Ty vole, takle mě citově vyždímat, to je se fakt povedlo, nádhera. Sem strašnej vůl, že sem na tohle nešel do kina, páč to by byl ještě tuplovanější zážitek. Fakt nemám slov :o). Přemejšlím, kdy sem naposledy viděl film, kterej by mě takle nadchnul, pobavil a neskutečně dojal. Jo, Kokosy na sněhu byly dřív než tenhle kousek, ale Eagle je daleko líp natočenej a mnohem víc zábavnej (a to Kokosy žeru). Dobrý je, že se oba tyto příběhy odehrály na stejný olympiádě v Calgary 1988. Eddie celýmu Světu ukázal, že i brejlatej ňouma z anglie dokáže jít za svým vytouženým cílem a splnit si ho. Tohodle filmu se asi nikdy nenabažím! Bomba!!!(12.5.2016)

 • Dado513
  ****

  Istým spôsobom pokračovanie Kokosov na snehu, ktoré si od štvorice černošských sympaťákov požičiava omnoho viac, než len kontúry príbehu o nezlomnej vôli a túžbe ísť si za svojím olympijským snom. Niektoré z paralel (postavy trénera a otca, príjemne hravá hudba) sú navyše natoľko zreteľné, až človek získa pocit, že tvorcovia pri hľadaní nápadov čerpali z jamajského štvorbobu úmyselne. Možno aj preto nedokážem ísť, aspoň po prvom zhliadnutí, s hodnotením ešte vyššie. Aj napriek tomu sa však nedá Orlovi Eddiemu uprieť status jedného z najväčších filmových prekvapení poslednej doby, pričom v krátkom dialógu medzi hlavným hrdinom a jeho mamou na letisku som opäť našiel scénu, ktorú si môžem pustiť aj stokrát za sebou a zakaždým pocítiť na chrbte príjemné zimomriavky. (85%)(19.5.2016)

 • hansel97
  ****

  Pokaždé když už si říkám, že mě životopisná tvorba začíná nudit svou neoriginálností, se objeví nějaká lahůdka jako zrovna Orel Eddie. Natočený je neuvěřitelně svěžím a divácky atraktivním příběhem, kdy se vymyká hloupé šablonovitosti a radši se do životopisu pouští svou zábavnou cestou, místo nudného kopírování faktů. Tarona Egertona jsem viděl ve 3 filmech a po tomhle jde do mých oblíbených herců, je to prostě talent a jen čekám, až si ho všimne Akademie.(24.5.2016)

 • Johnny.ARN
  ***

  Bez emočného zásahu, hrať to mohol hocikto, vôbec ma ich herecké podanie neoslovilo. Jediné fakt zaujímavé je tá myšlienka, že keď niečo chceš, choď si za tým. Škoda, že sa to plní vždy len kde jakým poloretardom. 3 z 5(4.9.2016)

 • Firebug
  **

  Eddie se mi příliš netrefil do vkusu či nálady. Snímek se klasicky v honbě za diváckou přístupností a "sluníčkovstvím" nebojí ten pravdivý příběh (podle kterého to je jakoby natočeno) transformovat do sportovního cukrkandlového kýče, ve kterém je z reálného příběhu jen to, co se za nehet vejde a který považuje za blábol i skutečný Michael Edwards. Kašlat ale na historickou akurátnost. Film je kýč, všechny postavy v něm jsou nezajímavé archetypy. Vývoj postavy Jackmana napsal snad nějaký desetiletý harant. Není to vlastně ani komedie, jen takový hřejivě úsměvný kousek, po jehož shlédnutí vás budou bolet zuby. 2,3*(4.10.2016)

 • PiLgRiM
  ****

  Prostá limonádová zábava, leč naředěná těmi nejlepšími ( a překvapivě funkčními ) žánrovými ingrediencemi, že i ten nejzaprdlejší člověk na světě bude mít po dokoukání alespon letmý úsměv na rtu.(19.10.2016)

 • jenik71
  ***

  Postavit se na stupně vítězů na olympiádě je životním snem každého, kdo ovládá nějaký sport. Eddie skoky na lyžích nezvládal ani průměrně a na vysněnou bednu se nepostavil. A přesto je dodnes známý po celém světě. Schválně - kdo je schopen si vybavit první tři skokany na OH 1988 v Calgary ? Asi nikdo. Všichni si ale ihned vzpomenou na Eddieho Edwardse. Film je právě o jeho touze a odhodlání se olympiády za každou cenu zúčastnit a zanechat dojem, což se mu dokonale povedlo. Na Edwardse se zapomenout nedá, zatímco film o něm mi v hlavě moc dlouho nezůstane.(13.3.2017)

 • Gurtha
  *****

  Jen z pozorování pádů se mi udělaly modřiny, ale stálo to za to - noční seskok Hugha Jackmana se zapsal do topky mých oblíbených scén a Taron „cože, kdyť já toho týpka znám!“ Egerton byl boží. PS: míra uvěřitelnosti 10%.(30.5.2017)

 • Casablanca
  ****

  Na film jsem se netěšila. Čekala jsem další na city hrající doják o "úžasném" a "zázračném", který se rodí jen jednou. A on se na plátně objevil takový... Jouda. Hudba je v celém filmu dost dominantní, ale tak nějak to k té olympijské atmosféře sedlo. A Hugh Jackman? Tak ten mě dostal... Pohodový film, který si zapamatujete. Na rozdíl od spousty komedií, které tlačí na pilu. Na tomhle je nejvtipnější, že se to fakt někomu stalo.(7.4.2016)

 • EKLEKTIK
  *****

  "To je nový, britský olympijský rekord." Druhý film, inspirovaný dalšími životními příběhy sportovců z emocemi nabité olympiády v Calgary. Jejíž diváci se nejprve až k slzám smáli nad povedenými kousky jednoho Brita, aby je pak v zápětí k slzám dojaly výkony čtyř sprinterů z Jamajky, kteří si s tím nesmrtelným Britem, vlastně mohli podat ruce. Ono je asi opravdu lepší, bejt nenadanej a pilnej, než talentovanej, ale línej. A chtěl bych mít svetr s nápisem "I'M EDDIE'S FAN".(16.4.2016)

 • Georgex
  ****

  Jedno z největších překvapení letošního roku a jeden z nejzábavnějších sportovních filmů všech dob, který se může hrdě zařadit po bok Kokosů na sněhu, mimochodem řadících na stejné olympiádě. Orel Eddie je přesně ten typ filmu, od kterého nic nečekáte, ale dostane něco ,co mile překvapí a ještě vykouzlí skvělou náladu. Typický britský humor a zdařilou hru s divákovými city navíc doplňují výborné herecké výkony v čele s Hugh Jackmanem, kterého jsem ještě v takto zábavné roli hrát neviděl. Každopádně by filmu slušelo zhruba o patnáct minut méně, jelikož v některých částech je to zbytečně natahováno, což tuto skvělou jízdu trochu brzdí. Moje hodnocení 75%.(9.5.2016)

 • earl hickey
  *****

  Skvělej, pohodovej film. Prostě paráda. :-)(11.5.2016)

 • sator
  ****

  Pobavilo..a * navíc za to že se vyplatí jít za svým snem bez ohledu na mínění druhých...(12.6.2016)

 • Zagi20
  ****

  Tak trochu Kokosy na sněhu v moderním hávu. S trochu menším množstvím humoru, protože celý film jeden na trochu vážnější notu. Jinak je to více méně stejný příběh, se skvělou ústřední hereckou dvojicí (Jackman si to strašně dává). Prostě kvalitní dávka sportovního napětí a emocí, zabalená do feel-good filmu. 78%(21.7.2016)

 • ghatos
  ****

  Spoustů lidí hledá to, co bylo ve Forrestovi Gumpovi. To značí špičkový filmový zážitek vyživující pozitivní emoce uvnitř hlavy a ještě v tom musí být něco nepopsatelně chytlavého. Tady se to stalo! Není důležité, že se to nedrželo úplně skutečnosti. Orel Eddie předává na filmovém plátně úplně něco jiného. Sedli si herci, příběh, atmosféra... . Už jen výborný hudební podkres se super songem u závěrečných titulů. No prostě reklamní plakát snímku opravdu nelže. Nekompromisní FEEL-GOOD MOVIE, co trhá na kusy současný vyčpělý diskurz masové kinematografie. Takhle se už filmy v současné době netočí. Kdo chce devadesátkovou pecku ztraceného filmového času, tak jí má v Eddiem z roku 2016. 89%. PS: Chyba ve filmu: V roce 1988 je na kvalifikačním závodě v Oberstdorfu uveden na výsledkové tabuli první Čech /Miloš ;) / Zeman s chybnou mezinárodní zkratkou CZE. V té době neexistovala samostatná ČR, ale ČSSR. Tato chyba je i u ostatních (smyšlených) československých reprezentantů.(2.8.2016)

 • bari68
  ****

  Tak ako Jamajka má svoje Kokosy na snehu, tak aj Británia má svojho Orla Eddieho. V podstate ono na to film aj čiastočne spojlerovo odkazuje, takže tých podobností je tu viacej. Na ten patos taktiež zapomeňme, ono bez toho to moc ani nejde. Rovnako budeme aj tak Eddiemu fandiť, takto to proste máme radi.(22.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace