Orel Eddie

• Irsko

• Austrálie

Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min

Bylo to fajn. Taron Egerton se vtipně ksichtil, ale chybělo mi tam nějaký drámo. Něco, kvůli čemu bych mohl hlavnímu hrdinovi vyloženě fandit. Šlo vlastně jen o to, aby se nezabil a na to měl zase zkušeností dost. Nějak extra k popukání mi to nepřišlo, ale bylo o fajn. Ty jeho rodiče mi přišli hyper.(2.5.2016)

Teoreticky tomu není co vytknout vlastně v žádné oblasti. Akorát já moc nemusím sportovní filmy, protože jedou všechny do jednoho na stejné vlně. Looser, ve kterého nikdo nevěří, dře, aby se někam dostal, což se mu povede a tam podá úžasný výkon a ejhle, povinná halda emocí je na světě. Stejný vzorec jsem už viděl minimálně pětkrát. 70%(26.7.2017)

Dnešní generace má konečně svoje Kokosy na sněhu, jen s mnohem lepší režií a obsazením!(17.4.2016)

Takovouhle story prostě nevymyslíte, něco takovýho musí napsat jedině život sám. A jsem za to strašně rád, protože pak mohl Vaughn s Macaulayem a Keltonem napsat něco takhle geniálního. Geniálního především z hlediska vyváženosti. Film skvěle servíruje celou paletu emocí od dojetí přes napětí, nadšení až po čirou radost. Spousta dalších filmů skýtá skvělou zábavu, ale radost vám dopřeje jen minimum z nich. Orel Eddie rozhodně je snímkem, který radost dokáže přenést z plátna přímo na diváka. Nemalou měrou se na tom podílejí brilantní Egerton a Jackman, ale i Fletcherova režie. Abych to řekl ještě trošku jinak: asi na olympiádě začnu víc sledovat skoky na lyžích. (19)88 %.(3.5.2016)

Tak tohle se mi snad ještě nikdy v životě nestalo. Buď sem se smál a nebo mi tekly proudem slzy. A to během uplně celýho filmu, neskutečný. Ty vole, takle mě citově vyždímat, to je se fakt povedlo, nádhera. Sem strašnej vůl, že sem na tohle nešel do kina, páč to by byl ještě tuplovanější zážitek. Fakt nemám slov :o). Přemejšlím, kdy sem naposledy viděl film, kterej by mě takle nadchnul, pobavil a neskutečně dojal. Jo, Kokosy na sněhu byly dřív než tenhle kousek, ale Eagle je daleko líp natočenej a mnohem víc zábavnej (a to Kokosy žeru). Dobrý je, že se oba tyto příběhy odehrály na stejný olympiádě v Calgary 1988. Eddie celýmu Světu ukázal, že i brejlatej ňouma z anglie dokáže jít za svým vytouženým cílem a splnit si ho. Tohodle filmu se asi nikdy nenabažím! Bomba!!!(12.5.2016)

Dlouho předlouho mne žádný film tak neokouzlil. Stala se z toho okamžitě srdcovka, která opravdu patří někam mezi kultovky typu Kokosy na sněhu. Tohle si budu pouštět kdykoliv budu mít blbou náladu. Přes to jaká to byla taškařice natřískaná cool scénama (Jackmanův skok FTW! ) jsem byl x krát dojatej (já nebrečím, ty brečíš!) Ono je vůbec origin neuvěřitelně tragikomický a dneska mám pocit, že by se Eddieho ujala nějaká lidskoprávní oprganizace a vysvětlila mu, že ho ostatní hrozně diskriminují a mají z něj jenom legraci. Přitom to má i hrozně silnou sporotvně motivační vrstvu, která podle mne fungovala stokrát víc jak třeba u Creeda nebo všechny ty americký plačky o outsider teamech z posledních 15 let. Co potěšilo mega byl soundtrack, na hlavní písničkový hřeb jsem čekal celý film a nebyl jsem zklamán. Možná to mohlo být i delší a na OH hodit came více zajímavých příběhů, které se tam odehrály. 10/10(14.5.2016)

Pokaždé když už si říkám, že mě životopisná tvorba začíná nudit svou neoriginálností, se objeví nějaká lahůdka jako zrovna Orel Eddie. Natočený je neuvěřitelně svěžím a divácky atraktivním příběhem, kdy se vymyká hloupé šablonovitosti a radši se do životopisu pouští svou zábavnou cestou, místo nudného kopírování faktů. Tarona Egertona jsem viděl ve 3 filmech a po tomhle jde do mých oblíbených herců, je to prostě talent a jen čekám, až si ho všimne Akademie.(24.5.2016)

Pobavilo..a * navíc za to že se vyplatí jít za svým snem bez ohledu na mínění druhých...(12.6.2016)

Kto vyhral, to málokto vie, ale Eddieho si pamätajú takmer všetci. Kokosy na snehu po anglicky.(18.8.2016)

• Firebug

Eddie se mi příliš netrefil do vkusu či nálady. Snímek se klasicky v honbě za diváckou přístupností a "sluníčkovstvím" nebojí ten pravdivý příběh (podle kterého to je jakoby natočeno) transformovat do sportovního cukrkandlového kýče, ve kterém je z reálného příběhu jen to, co se za nehet vejde a který považuje za blábol i skutečný Michael Edwards. Kašlat ale na historickou akurátnost. Film je kýč, všechny postavy v něm jsou nezajímavé archetypy. Vývoj postavy Jackmana napsal snad nějaký desetiletý harant. Není to vlastně ani komedie, jen takový hřejivě úsměvný kousek, po jehož shlédnutí vás budou bolet zuby. 2,3*(4.10.2016)

Postavit se na stupně vítězů na olympiádě je životním snem každého, kdo ovládá nějaký sport. Eddie skoky na lyžích nezvládal ani průměrně a na vysněnou bednu se nepostavil. A přesto je dodnes známý po celém světě. Schválně - kdo je schopen si vybavit první tři skokany na OH 1988 v Calgary ? Asi nikdo. Všichni si ale ihned vzpomenou na Eddieho Edwardse. Film je právě o jeho touze a odhodlání se olympiády za každou cenu zúčastnit a zanechat dojem, což se mu dokonale povedlo. Na Edwardse se zapomenout nedá, zatímco film o něm mi v hlavě moc dlouho nezůstane.(13.3.2017)

Úžasné, jedním jediným slovem. Krásnej snímek, který dokáže chytnout a vyzvihnout základní myšlenku OH. Dokáže výborně naladit myšlenky a velmi povzbudit...(2.4.2017)

Jen z pozorování pádů se mi udělaly modřiny, ale stálo to za to - noční seskok Hugha Jackmana se zapsal do topky mých oblíbených scén a Taron „cože, kdyť já toho týpka znám!“ Egerton byl boží. PS: míra uvěřitelnosti 10%.(30.5.2017)

Výbornej film, Taron Egerton do téhle role sednul jak prdel na hrnec, Hugh Jackman místy působí dřevěně, ale jinak se filmu (možná kromě přeslazeného konce) nedá moc vytknout. Soundtrack, humor a prostředí je skvělé.(7.8.2017)

Na film jsem se netěšila. Čekala jsem další na city hrající doják o "úžasném" a "zázračném", který se rodí jen jednou. A on se na plátně objevil takový... Jouda. Hudba je v celém filmu dost dominantní, ale tak nějak to k té olympijské atmosféře sedlo. A Hugh Jackman? Tak ten mě dostal... Pohodový film, který si zapamatujete. Na rozdíl od spousty komedií, které tlačí na pilu. Na tomhle je nejvtipnější, že se to fakt někomu stalo.(7.4.2016)

"To je nový, britský olympijský rekord." Druhý film, inspirovaný dalšími životními příběhy sportovců z emocemi nabité olympiády v Calgary. Jejíž diváci se nejprve až k slzám smáli nad povedenými kousky jednoho Brita, aby je pak v zápětí k slzám dojaly výkony čtyř sprinterů z Jamajky, kteří si s tím nesmrtelným Britem, vlastně mohli podat ruce. Ono je asi opravdu lepší, bejt nenadanej a pilnej, než talentovanej, ale línej. A chtěl bych mít svetr s nápisem "I'M EDDIE'S FAN".(16.4.2016)

Jedno z největších překvapení letošního roku a jeden z nejzábavnějších sportovních filmů všech dob, který se může hrdě zařadit po bok Kokosů na sněhu, mimochodem řadících na stejné olympiádě. Orel Eddie je přesně ten typ filmu, od kterého nic nečekáte, ale dostane něco ,co mile překvapí a ještě vykouzlí skvělou náladu. Typický britský humor a zdařilou hru s divákovými city navíc doplňují výborné herecké výkony v čele s Hugh Jackmanem, kterého jsem ještě v takto zábavné roli hrát neviděl. Každopádně by filmu slušelo zhruba o patnáct minut méně, jelikož v některých částech je to zbytečně natahováno, což tuto skvělou jízdu trochu brzdí. Moje hodnocení 75%.(9.5.2016)

Skvělej, pohodovej film. Prostě paráda. :-)(11.5.2016)

Zimné olympijské hry v Calgary, v Kanade z roku 1988 boli strhujúce z viacerých príčín, jednak sem prišli športovci, ktorí išli automaticky po medaily, ale boli aj takí, ktorým stačilo zúčastniť sa a bolo po debate. Už, keď prišli chlapci z Jamajky súťažiť v boboch, vzbudili okolo seba pozornosť i smiech, zároveň, ale to nie je nič v porovnaní s britským skokanom na lyžiach, Eddie Edwardsom, okolo ktorého sa rozpútal mediálny cirkus, bol to mladý chalan, ktorý si uzmyslel, že pôjde lámať REKORDY, aspoň, čo sa týka domáceho frontu, a tvorcovia s Taronom Egertonom, Hughom Jackmanom, či producentom, Matthewom Vaughnom, o tom nakrútili film, teraz sa fakt nakrúcajú filmy o všeličom... ( Jedného pekného dňa, nakrútia film o mne, režírovať by mohol González Iňárritu, hrať ma bude, Leo DiCaprio, a samozrejme, za kamerou, nechcem nikoho iného, len Chiva Lubezkého !!!, smiech. ) Zaujímavá poloha Tarona, ktorý sa zhostil okuliarnatého ťuťmáka s nadmieru realistickou odozvou, že mám reálny dojem, že sa pozerám na skutočného Orola Eddieho, vynikajúci výkon, ktorý nemá nič spoločné s obľúbeným Kingsmanom, vypadá to tak, že bude z neho - všestranný herec ? Určite mladý talent na obzore. Hugh Jackman si zahral alkoholika, bývalého vynikajúceho športovca, ktorý pomôže outsiderovi Edwardsovi, zároveň i sám sebe. Úplne stačí, že tu je. Film je to - parádny. Čo mi vadí, je plytká a jednoduchá, naivná réžia, prečo nezvýšim na 80 %. Perfektne sa na to pozerá, nenudí to, ale, skrátka, čosi tomu chýba, aby viac upútalo moju pozornosť. Na jedno pozretie dosýta - stačí. Sympatický film o nezlomnom človeku, ktorému veril zo začiatku, len málokto, asi iba jeho mama, postupne sa miska váh, obrátila, a začali ho brať vážne, nikdy netreba podceňovať súpera... Vidieť tu velikánsky zápal odhodlaných tvorcov, ktorí tomu udávajú správny smer, ale zároveň to stroskotáva na sľabučkej réžii a strihu !(9.6.2016)

Tak trochu Kokosy na sněhu v moderním hávu. S trochu menším množstvím humoru, protože celý film jeden na trochu vážnější notu. Jinak je to více méně stejný příběh, se skvělou ústřední hereckou dvojicí (Jackman si to strašně dává). Prostě kvalitní dávka sportovního napětí a emocí, zabalená do feel-good filmu. 78%(21.7.2016)