Orel Eddie

• Irsko

• Austrálie

Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min

Bylo to fajn. Taron Egerton se vtipně ksichtil, ale chybělo mi tam nějaký drámo. Něco, kvůli čemu bych mohl hlavnímu hrdinovi vyloženě fandit. Šlo vlastně jen o to, aby se nezabil a na to měl zase zkušeností dost. Nějak extra k popukání mi to nepřišlo, ale bylo o fajn. Ty jeho rodiče mi přišli hyper.(2.5.2016)

Bez emočného zásahu, hrať to mohol hocikto, vôbec ma ich herecké podanie neoslovilo. Jediné fakt zaujímavé je tá myšlienka, že keď niečo chceš, choď si za tým. Škoda, že sa to plní vždy len kde jakým poloretardom. 3 z 5(4.9.2016)

Prostá limonádová zábava, leč naředěná těmi nejlepšími ( a překvapivě funkčními ) žánrovými ingrediencemi, že i ten nejzaprdlejší člověk na světě bude mít po dokoukání alespon letmý úsměv na rtu.(19.10.2016)

(9/2017) / Presne jeden z tých filmov, ktorý som si pustil v správnom momente. S nulovými očakávaniami sa väčšinou ľahšie objavujú nenápadné filmové prekvapenia. Eddie the Eagle je milý, malý filmík, ktorý boduje vydarenou pozitívnou "feelgood" atmosférou, originálnym námetom a špičkovým castingom (Jackman hlavne). (9/10)(7.1.2017)

Příběh o odhodlání a cílevědomosti povinný pro ty, kdo mají pocit, že jim někdo hází klacky pod nohy. Jít si za svým má vždy smysl, bez ohledu na výsledek.(21.1.2017)

Sportovní, britské, neoblomné, statečné, milé, sympatické, podle skutečnosti. Po dlouhé době pozitivní film o splněném snu dostat se na olympijské hry. Hlavní postava neskutečně sympatická, celý děj je plynulý, napínavý, úsměvný a odlehčený. Musím říct, že jsme se příjemně bavili a při skokanských pokusech mi bušilo srdce jako o závod, tolik jsem to prožívala s hlavním hrdinou. Samozřejmě nějaká ta slzička dojetí. Pohodový snímek, který zlepší náladu. ..víte, jaká je to vejška ty skokanský můstky. Já na jednom byla, a to jsem stála jen v půlce. V Lillehammeru. (26.2.2017)

Príjemné, úsmevné, dojemné. Orol Eddie je čistokrvný hollywoodsky slaďák, ktorý dal veľmi schopne dokopy Mýdlo zo Zbaľ prach a vypadni. Kto by doňho povedal...Je celkom zaujímavé vidieť skutočného Eddieho v rozhovoroch pri uvedení filmu do kín - napriek tomu, že sa nejedná o žiadneho fešáka, je to evidentne úplne normálny, celkom rozumný chlapík. Egertonova štylizácia zodpovedá jeho vystupovaniu spred rokov, ale len s odretými ušami neskĺza do až urážlivej "full retard" karikatúry. Jackman štandardne výborný. Trošku škoda, že film sa výrazne odkláňa od civilnosti, striedmosti a skutočnosti smerom k ťažko vykalkulovanej a vyfabulovanej rozprávke pre dospelých. Ale celkovo fajn spravená vec a samotný Eddie je týpek, o tom žádná.(16.7.2017)

Teoreticky tomu není co vytknout vlastně v žádné oblasti. Akorát já moc nemusím sportovní filmy, protože jedou všechny do jednoho na stejné vlně. Looser, ve kterého nikdo nevěří, dře, aby se někam dostal, což se mu povede a tam podá úžasný výkon a ejhle, povinná halda emocí je na světě. Stejný vzorec jsem už viděl minimálně pětkrát. 70%(26.7.2017)

Dnešní generace má konečně svoje Kokosy na sněhu, jen s mnohem lepší režií a obsazením!(17.4.2016)

Istým spôsobom pokračovanie Kokosov na snehu, ktoré si od štvorice černošských sympaťákov požičiava omnoho viac, než len kontúry príbehu o nezlomnej vôli a túžbe ísť si za svojím olympijským snom. Niektoré z paralel (postavy trénera a otca, príjemne hravá hudba) sú navyše natoľko zreteľné, až človek získa pocit, že tvorcovia pri hľadaní nápadov čerpali z jamajského štvorbobu úmyselne. Možno aj preto nedokážem ísť, aspoň po prvom zhliadnutí, s hodnotením ešte vyššie. Aj napriek tomu sa však nedá Orlovi Eddiemu uprieť status jedného z najväčších filmových prekvapení poslednej doby, pričom v krátkom dialógu medzi hlavným hrdinom a jeho mamou na letisku som opäť našiel scénu, ktorú si môžem pustiť aj stokrát za sebou a zakaždým pocítiť na chrbte príjemné zimomriavky. (85%)(19.5.2016)

Orel Eddie je dobrý film. Možná je to proto že já jako člověk který miluje herce jako jsou Taron Egerton, Hugh Jackman, Christopher Walken a Jim Broadment u tohohle filmu brečel štěstím. Nebyli však celou dobu slzy štěstí ale i slzy smutku zvlášť u dost docela dramatického filmu. I když sám o sobě je film něco mezi komedií a dramatem. A jak jsem bohužel po konci filmu zjistil není vše úplně pravdy. Trenér Peary vůbec neexistoval (místo někoho byli dva trenérové a spoustu dalších drobností. Přesto je tento film skvělý. Řeknu to ještě jednou- Taron Egerton je nejlepší z nové generace herců. Jeho Eddie je postava se kterou se budete ztotožňovat (já jako outsider hodně) a bude vás fascinovat. Frajírek Peary je další role Jackmana která mu sedí (když jsem si představil že hraje Wolverinea mírně jsem se pousmál). Mírné překvapení jsem ale našel i v Eddieho rodičích. Zatímco maminka je klasická hodná mamina která podporuje Eddieho otec je taková komická figurka která svého syna nepodporuje (protože se bojí fiaska) avšak v hloubce svého srdce svého syna miluje. Tento film režíroval Dexter Fletcher který je pro mě neznámý ale rozhodně solidní práce. Film nějaké chyby má (jako u většiny filmů podle skutečných událostí jsou to změny) ale je to úžasná podívaná která pobaví a zaručí zábavu.(2.6.2016)

Finále mi dokonale sedlo. Už dlouho jsem během poslední třetiny filmu neprožíval podobné intenzivní pocity, naposled snad u Interstellaru. Bohužel to, co spektakulárně působivému vyvrcholení předchází je jen rovná, neoriginální feel good komedie, která ničím nepřekvapuje. Pouze Vás drží v pozornosti celkem ucházejícími vtípky a připravuje na to, co přijde. Být první dvě třetiny Eddieho aspoň o chlup lepší, bavil bych se o zasloužených a silných čtyřech, možná i pěti.(17.6.2016)

Je fakt,že mě film mohl těžko něčím překvapit,když jsem Eddieho Edwardse na olympiádě v Calgary sledoval,ale i tak jsem si ho parádně užil.Výborný film o skvělém člověku,pamatuji si,že když jsem v televizi sledoval jeho snahu na olympiádě,nemohl jsem se nesmát.Zajímavé bylo,že jsem se nesmál Eddiemu,smál jsem se na Eddieho a film mi ten pocit vrátil.Toho člověka prostě nelze nemít rád,myslím si,že pro sport udělal víc než leckterý šampión.Bavil jsem se a zavzpomínal jsem si.(13.7.2016)

příjemná oddechova komedie se sexy Hughem, roztomile přitroublým Taronem a libivym soundtrackem.(29.4.2017)

Viděl jsem to už asi 10x. U těchto typů snímku jsem při hodnocení téměř vždy mírný, protože to téma mám hodně rád. I když je Orel Eddie plný klišé, tak díky skvělému obsazení, soundtracku a poselství se jedná o jeden z nejlepších filmů svého žánru. "Odkud se vracíš, mladý muži? Z olympiády!"(20.11.2018)

Takovouhle story prostě nevymyslíte, něco takovýho musí napsat jedině život sám. A jsem za to strašně rád, protože pak mohl Vaughn s Macaulayem a Keltonem napsat něco takhle geniálního. Geniálního především z hlediska vyváženosti. Film skvěle servíruje celou paletu emocí od dojetí přes napětí, nadšení až po čirou radost. Spousta dalších filmů skýtá skvělou zábavu, ale radost vám dopřeje jen minimum z nich. Orel Eddie rozhodně je snímkem, který radost dokáže přenést z plátna přímo na diváka. Nemalou měrou se na tom podílejí brilantní Egerton a Jackman, ale i Fletcherova režie. Abych to řekl ještě trošku jinak: asi na olympiádě začnu víc sledovat skoky na lyžích. (19)88 %.(3.5.2016)

Jedno z největších překvapení letošního roku a jeden z nejzábavnějších sportovních filmů všech dob, který se může hrdě zařadit po bok Kokosů na sněhu, mimochodem řadících na stejné olympiádě. Orel Eddie je přesně ten typ filmu, od kterého nic nečekáte, ale dostane něco ,co mile překvapí a ještě vykouzlí skvělou náladu. Typický britský humor a zdařilou hru s divákovými city navíc doplňují výborné herecké výkony v čele s Hugh Jackmanem, kterého jsem ještě v takto zábavné roli hrát neviděl. Každopádně by filmu slušelo zhruba o patnáct minut méně, jelikož v některých částech je to zbytečně natahováno, což tuto skvělou jízdu trochu brzdí. Moje hodnocení 75%.(9.5.2016)

Tak tohle se mi snad ještě nikdy v životě nestalo. Buď sem se smál a nebo mi tekly proudem slzy. A to během uplně celýho filmu, neskutečný. Ty vole, takle mě citově vyždímat, to je se fakt povedlo, nádhera. Sem strašnej vůl, že sem na tohle nešel do kina, páč to by byl ještě tuplovanější zážitek. Fakt nemám slov :o). Přemejšlím, kdy sem naposledy viděl film, kterej by mě takle nadchnul, pobavil a neskutečně dojal. Jo, Kokosy na sněhu byly dřív než tenhle kousek, ale Eagle je daleko líp natočenej a mnohem víc zábavnej (a to Kokosy žeru). Dobrý je, že se oba tyto příběhy odehrály na stejný olympiádě v Calgary 1988. Eddie celýmu Světu ukázal, že i brejlatej ňouma z anglie dokáže jít za svým vytouženým cílem a splnit si ho. Tohodle filmu se asi nikdy nenabažím! Bomba!!!(12.5.2016)

Dlouho předlouho mne žádný film tak neokouzlil. Stala se z toho okamžitě srdcovka, která opravdu patří někam mezi kultovky typu Kokosy na sněhu. Tohle si budu pouštět kdykoliv budu mít blbou náladu. Přes to jaká to byla taškařice natřískaná cool scénama (Jackmanův skok FTW! ) jsem byl x krát dojatej (já nebrečím, ty brečíš!) Ono je vůbec origin neuvěřitelně tragikomický a dneska mám pocit, že by se Eddieho ujala nějaká lidskoprávní oprganizace a vysvětlila mu, že ho ostatní hrozně diskriminují a mají z něj jenom legraci. Přitom to má i hrozně silnou sporotvně motivační vrstvu, která podle mne fungovala stokrát víc jak třeba u Creeda nebo všechny ty americký plačky o outsider teamech z posledních 15 let. Co potěšilo mega byl soundtrack, na hlavní písničkový hřeb jsem čekal celý film a nebyl jsem zklamán. Možná to mohlo být i delší a na OH hodit came více zajímavých příběhů, které se tam odehrály. 10/10(14.5.2016)

Pokaždé když už si říkám, že mě životopisná tvorba začíná nudit svou neoriginálností, se objeví nějaká lahůdka jako zrovna Orel Eddie. Natočený je neuvěřitelně svěžím a divácky atraktivním příběhem, kdy se vymyká hloupé šablonovitosti a radši se do životopisu pouští svou zábavnou cestou, místo nudného kopírování faktů. Tarona Egertona jsem viděl ve 3 filmech a po tomhle jde do mých oblíbených herců, je to prostě talent a jen čekám, až si ho všimne Akademie.(24.5.2016)