Reklama

Reklama

Dear Mr. Gacy

všechny plakáty
Trailer 1

Skutočný príbeh inšpirovaný zážitkami a skúsenosťami 19-ročného študenta Jasona Mossa, ktorý prežil blízky vzťah s 33-násobným sériovým vrahom Johnom Wayneom Gacym niekoľko mesiacov pred jeho popravou.
Talentovaný devätnásťročný vysokoškolský študent Jason Moss si začne písať s americkým sériovým vrahom Johnom Wayneom Gacym, ktorý zabil 33 mladých chlapcov a dnes čaká vo väznici na popravu. Oficiálnym dôvodom jeho záujmu je príprava seminárnej práce, pod povrchom však mladík skrýva oveľa ambicióznejší cieľ, na aký chce zloducha využiť. Gacy sa stáva akýmsi Mossovým mentorom. Študent sa mu pritom snaží dostať na telo aj do mysle, ale zločinec je geniálny manipulátor, ktorý dokáže narušiť psychickú rovnováhu svojej obete dokonca aj počas pokojného rozhovoru o úplných banalitách. Gacy dokáže vtlačiť svoju vôľu aj do rezonujúceho mozgu mladíka a v jeho mysli oživí veľmi temné myšlienky. Mladík upadá do zvláštnych stavov a celý proces vyvrcholí pri záverečnom stretnutí zločinca a študenta tvárou v tvár vo väzení pred popravou. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (54)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Skutečností inspirovaný příběh blízkého vztahu mladíka Jasona Mosse a jednoho z vůbec nejprofláklejších sériových vrahů (33 young boys), který se odehrával pár měsíců předcházejících Gacyho popravě. Není to film, který by zachytával takový to temný morbidno kolem vrahů. Jedná se spíše o psychologicky zajímavý kousek, který téměř nesonduje do nějakých vražd a ohavností, nýbrž soustředí se na studenta Mosse a Gacyho samotného, na mysl dominantního sadistického manipulátora. Až na pár krátkých flashbacků je to jen o poklidné vězeňské činnosti, korespondenci, telefonické konverzaci, Mossova upadání do nenormálu a finálním dramatickém face-to-face setkání. Na konci mi bylo Johna až trochu líto, jak ho ten hajzlík vlastně využil (mimochodem ve skutečnosti nejen jeho, ale i další známé vrahy) k seminárce… S minimem akce stojí DEAR MR. GACY především na velmi dobrých hereckých výkonech. Tedy, Jesse Moss byl ucházející a William Forsythe snad přímo výborný. On v sobě to něco prostě má, a i když se reálnému Gacymu moc nepodobá, vůbec nevadí. Takže… Jasný tip pro všechny ’fanoušky’ sériových vrahů, ale celkem i pro příznivce psychologických krimi thrillerů obecně. Je to překvapivě dobrý. "No, if I’m guilty of anything, it’s operating a funeral home without a license." ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Je zajímavá shoda jmen hlavního představitele Jasona Mosse, kterého hrál Jesse Moss tak přesvědčivě, až jsem měla chvílemi husinu. Věřím tomu, že kontakt s takovým psychopatem, ať by byl jakýkoliv, musí zanechat na člověku nějaké stopy, byť by byly jen malé, ale tady šlo o velkou záležitost, která se vymkla Jasonovi z rukou. Ve svých devatenácti letech si možná naivně myslel, že hodí rukavici masovému vrahovi a obejde se to bez úhony. Ne, v tomhle případě si Jason vzal příliš velké sousto a zahrával si s ohněm. Jeho postupná, psychická proměna se na něm musela logicky nějak projevit a já se vůbec nedivím tomu, k čemu to nakonec ve výsledku dospělo. Po režijní a herecké, potažmo scénáristické stránce nemám jedinou výtku. Velmi působivý, psychologický film o tom, že není radno podcenit situace, které se mohou zdát někdy zdánlivě v našich očích neškodné.........Jednou jsem měla možnost stát tváří v tvář člověku, který se zúčastnil nájemné vraždy a můžu vám říct, že mně nebylo vůbec dobře po těle a to byl jen moment. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Pri sledovaní tohto filmu som si spomenul na Michaela Rookera, ktorý, podobne ako William Forsythe, tiež nikdy nebol nejakým extra úžasným hercom a napriek tomu má istú kultovú povesť (niečo ako Danny Trejo, Tony Todd alebo Gary Busey). Jeden podstatný rozdiel medzi Michaelom a Williamom tu však je – kým Michael sa s pribúdajúcimi rokmi dokázal vymaniť z béčkarskej filmografie (minimálne účasťou vo Walking Dead a Strážcoch Galaxie), William nie a je z filmu do filmu horší a ešte horší. Mal zopár pekných rolí (Skala, Vyvrheli z pekla), ale tým to haslo. Kým Michael si sériového vraha zahral v začiatkoch svojej kariéry, jeho to postretlo až na jej sklonku. Dear Mr. Gacy je inšpirovaný skutočnými udalosťami, lenže tie sú natoľko absurdné, kuriózne a WTF, že tomu nikto neuverí. Mladý študent sa rozhodol napísať koncoročnú školskú prácu o Gacym, toho času čakajúcim (už asi sto rokov) v base na vykonanie trestu smrti. Udržiavali spolu bohatý písomný styk, následne chlapcovi Gacy začal volať domov, mladíkovi z toho značne drblo, Gacyho popravili, mladík úspešne doštudoval, napísal o tom knihu „Posledná obeť“, stal sa z neho prokurátor a nakoniec spáchal samovraždu. Šialené, čo poviete? Samotný film je bohužiaľ značne slabý, niečo ako béčkarský Nadaný žiak. Pôsobí škaredým, televíznym dojmom a je plný neuveriteľných momentov (vrah čakajúci na trest smrti má pod palcom polku bacharov), no najhoršiu ranu mu zasadzujú céčkarskí herci v čele s nesympatickým mladíkom a skrachovaným a nechcene smiešnym Forsytheom. Najviac mi nakoniec v hlave vŕtala bizarná zhoda mien Jason Moss/Jesse Moss. Ale záverečné titulky boli fajn. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Proč jsi tomu chlapovi vůbec psal?!“ - „Jak říkám, kvůli práci ve škole.“ - „Žádný jiný téma tě nenapadlo?“ - „Tohle mě zajímá.“ - „Ale o sobě mu nic prozrazovat nebudeš, že ne?“ - „Ne, ne. To by nebyl ten nejlepší přístup, co?“ Jasonova fascinace je zřetelná. Zachází stále dál a odrazování jeho okolí ho nemůže zastavit. Jenže čím hlouběji se noří, tím víc je to pro něj nezdravé, a divák tuší, že může skončit špatně. Herecky je zábavné pozorovat oba hlavní protagonisty, i když pokud jde o samotné postavy, záleží na vás, jak moc uvěříte především Jasonově proměně a podlehnutí vrahově vlivu. Za mě to občas bylo na hraně. Samotný závěr je zajímavý a zároveň z něho i zamrazí. Hodnotím slušnými 4*. „Sleduju lidi velmi podrobně, když neví, že je pozoruju. Snažím se uhádnout kam mají namířeno, co si myslí, co se jim opravdu honí hlavou. Pozorováním jejich chování můžeš přijít na to jaká mají slabá místa, na to, kde jsou zranitelní, na jejich obavy. A jakmile se dostaneš do jejich mysli, máš kontrolu.“ - „Kontrolu dělat co?“ - „Cokoliv budeš chtít.“ ()

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

Dahmer toho " zmákol " 15 a GACY 2 násobok. Niet divu , že ak sa Mu študentík snaží priblížiť k telu listovou a silne prepálenou foto agendou , nedopadne to dobre. GACY totiž dokáže porušiť psychoštruktúru človeka aj verbálne. A to nehovoriac o tom , že si tento part veľmi rád a s očividnou chuťou vychutnal William , ktorý vypudil svoj herecký rešpekt pri potýčkach so SEAGALom a potvrdil pri " DEVIL's Rejects " . No musím uznať , že Jesse Mu bol rovnocenným protihráčom. OK. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (3)

  • Jason Michael Moss spáchal samovraždu vo veku 31 rokov. V kúpeľni sa strelil do hlavy. (Carol Pifková)
  • Jason Michael Moss nenadviazal vzťahy iba s Johnom Wayne Gacym, ale aj s ďalšími sériovými vrahmi. Boli to Richard Ramirez, Henry Lee Lucas, Jeffrey Dahmer a Charles Manson. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama