poster

Transfer (festivalový název)

 • Německo

  Transfer

 • Německo

  Transfer - Der Traum vom ewigen Leben

Drama / Sci-Fi

Německo, 2010, 93 min

 • lennyd
  ****

  Hermann a Anna, stárnoucí pár, využije nabídky výzkumného institutu, která dokáže jejich vědomí přenést do mladých těl a oni mohou společně žít další spoustu let. Má to jen jednu drobnou nevýhodu (kromě obří ceny), a tou je to, že původní majitelé těl na 4h denně získávají vlastní vědomí, a mohou si dělat co chtějí (i proto je v ceně i bodyguard, který hlídá, aby nedocházelo v těchto hodinách k nečekaným nepříjemnostem). Anna si ale k majitelce svého těla Sarah vytvoří zvláštní vztah, kterého využije mladý Apolain (majitel mužského těla) k osvobození od "stařeckého" vědomí... Mno, neviděl jsem moc německých filmů, které by mne nějakým způsobem oslovily (kromě válečných snad vůbec žádné), takže jsem byl tímto docela překvapen. Vcelku originální scénář, i zpracování, spousta otevřených otázek (jak by se člověk choval v jedné či druhé roli?), a docela příjemné herecké výkony (všech čtyřech - až na mladého Apolaina, ten působil hodně namachrovaně, ale to asi měl ve scénáři). Každopádně příjemné překvapení a Damira Lukacevice (dle jména typický Němec) si zapisuji, a jsem zvědav na další jeho tvorbu...(21.2.2014)

 • Marqta
  ****

  Velmi povedený sci-fi snímek, který se ke konci stává až snímkem filozofickým. Kdo by nechtěl začít znova, ale se všemi vzpomínkami a zkušenostmi, zkrátka se jen přemístit do nového těla a pokračovat. Co na tom, že jenom 20 hodin denně místo 24. Ty čtyři hodiny bude ve vašem novém těle jeho původní majitel, který ho dobrovolně prodal...A tak vyvstává ta morální otázka, která se dnes opakuje všude a pořád (ať už je to v souvislosti s testováním na zvířatech, konzumací psího masa, nebo užíváním drog) - Je to správné? A mají vůbec oni původní majitelé právo se proti tomu bouřit, mají právo své původní rozhodnutí odvolat ? Pokud ne jedná se jednoduše o krádež, pokud to udělají? Z právního hlediska nesporně ano, ale je to správné ? Za mě dávám čtyři hodně silné hvězdičky.(21.10.2013)

 • JFL
  *****

  Delikátní film se sci-fi zápletkou o přenosu vědomí do nových těl. Starý bílý pár si nechá přenést vědomí do těl dvou sošných černých mladých lidí, kteří svá těla prodali za to, že jejich rodiny dostanou peníze. Premisa založená na tom, že přes den těla ovládají lidé, kteří si zaplatili a v noci na 4 hodiny mají těla původní identity. Muž a žena, kterým těla původně patří se při svých nočních setkáních do sebe zamilují. Oba páry čekají dítě a do toho hostitelé začnou plánovat, jak se osamostatnit. Rozvádění tématu identity, vztahu Evropy a zemí třetího světa stran vykořisťování a moci si za peníze koupit lidi.(17.12.2010)

 • emma53
  ****

  Transfer je něco neodolatelně lákavého pro jednu manželskou dvojici na sklonku života a tak přijmou velmi atraktivní nabídku, ale netuší s jakými důsledky se budou muset pak vypořádat a smiřovat, dokonce i s citlivě vloženou rasovou odlišností, za to chválím Damira Lukacevice. Moment, kdy se na sebe poprvé Hermann podívá do zrcadla a vidí se jako černoch je vynikající. Ty rty, nos, obočí, vlasy........já to s ním úplně prožívala, to se opravdu moc povedlo. A už vůbec si nedovedu představit tak mladého člověka se vzpomínkami a zkušenostmi osmdesátiletého starce. Moc zajímavá podívaná i když chvílemi až moc sterilní, ale Transfer měl myšlenku, která je v dnešní době silně aktuální, když vezmu v potaz jen ty miliony utracené za obrovské množství plastických operací a jiných prostředků, které mají sloužit pro omlazení těla.(1.8.2016)

 • Fr
  ***

  ,,PŘEDSTAVTE SI, ŽE NA KONCI VAŠEHO ŽIVOTA, MŮŽETE ZAČÍT ZNOVU. V MLADÉM, KRÁSNÉM A ZDRAVÉM TĚLE….“ /// Díky vědeckotechnický revoluci – přes noc z chcípajícího důchodce africkým hřebcem a atraktivní černoškou. Myšlenkový sci-fi, který upozorňuje na to, že elixír mládí jen tak nějakej přístroj nenahradí…. Vono totiž nejde jen o dráždění důchodců nesplnitelnejma obrázkama. Má to myšlenku, - dobrou myšlenku, ale ta vata kolem jen zbytečně nafukuje stopáž. Je to takový – nepřekvapivý, neposadí to ,,na prdel“, a ani s tím závěrem se extra neztotožňuju… Možná za 40 let… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Soused Pepa přes noc zčernal (ne, nemyslím tím požárem!). 2.) Jsem ochotnej vyměnit 24 hodin života v Africe za 4 v Německu. 3.) Thx za titule ,,kemofox“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(18.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace