poster

Transfer (festivalový název)

 • Německo

  Transfer

 • Německo

  Transfer - Der Traum vom ewigen Leben

Drama / Sci-Fi

Německo, 2010, 93 min

 • Phorbo
  ****

  Krása. Nečekal bych, že německá produkce dokáže po kobře 11 a uwe bollovi udělat solidní film. A todle je více než solidní film. Na to jak je jednoduchý, strohý a vlastně působí hrozně amatérsky a neprofesionálně, tak je skvělý. Nejspíš ta jednoduchost dělá scénář tím hlavním, co film vede. Zápletka je skvělá, dvě duše v jednom tělu, které jsou proti sobě. Akorát jsem teda nepochopil tu věc s tím jejich dozorcem. Jeslti to byl ten co to vymyslel v synově těle nebo co... no nevím. Vytáčeli mě dabovaní černoši, ale kdo v dnešní době umí německy že jo...(6.3.2014)

 • Marqta
  ****

  Velmi povedený sci-fi snímek, který se ke konci stává až snímkem filozofickým. Kdo by nechtěl začít znova, ale se všemi vzpomínkami a zkušenostmi, zkrátka se jen přemístit do nového těla a pokračovat. Co na tom, že jenom 20 hodin denně místo 24. Ty čtyři hodiny bude ve vašem novém těle jeho původní majitel, který ho dobrovolně prodal...A tak vyvstává ta morální otázka, která se dnes opakuje všude a pořád (ať už je to v souvislosti s testováním na zvířatech, konzumací psího masa, nebo užíváním drog) - Je to správné? A mají vůbec oni původní majitelé právo se proti tomu bouřit, mají právo své původní rozhodnutí odvolat ? Pokud ne jedná se jednoduše o krádež, pokud to udělají? Z právního hlediska nesporně ano, ale je to správné ? Za mě dávám čtyři hodně silné hvězdičky.(21.10.2013)

 • Cherish
  *****

  Německo a žánr sci-fi? Proč ne! Transfer je romantické sci-fi drama, kde si starý bohatý pár nechá přenést vědomí do dvou mladých, krásných černochů. Vypadá to jednoduše, staří získají nová těla a mladí dostanou peníze pro své rodiny v Africe. Nic ale v životě není jednoduché a i tady tomu není jinak. Behěm spánku se totiž probouzí pravé já hostitelských těl a ti se do sebe zamilují a chtějí svobodu. Film mě opravdu strhl, celou stopáž jsem s napětím sledovala, jak to dopadne. Jsem opravdu moc ráda, že jsem se k tomuto filmu dostala, byl to totiž výborný filmový zážitek.(11.3.2013)

 • Botič
  *****

  "Sempre viva" - život věčný! Z lidského vědomí se stal pouhý signál snadno přenesitelný do těla jiného hostitele, ale za jakou cenu? Po kolika transferech by asi došlo k fatální ztrátě identity sama sebe? Ihned po tom prvním? A kolik by toho bylo schopné naše vědomí vydržet? Ale taková je cena za prodloužený život, za možnost stát se cestovatelem po cizích tělech a myšlenkových soustavách v neetickém světě budoucnosti, kde mít peníze = mít moc nad lidmi ze zemí třetího světa. PS: Pokud je Transfer televizním filmem, tak se máme pořád co učit.(29.8.2011)

 • emma53
  ****

  Transfer je něco neodolatelně lákavého pro jednu manželskou dvojici na sklonku života a tak přijmou velmi atraktivní nabídku, ale netuší s jakými důsledky se budou muset pak vypořádat a smiřovat, dokonce i s citlivě vloženou rasovou odlišností, za to chválím Damira Lukacevice. Moment, kdy se na sebe poprvé Hermann podívá do zrcadla a vidí se jako černoch je vynikající. Ty rty, nos, obočí, vlasy........já to s ním úplně prožívala, to se opravdu moc povedlo. A už vůbec si nedovedu představit tak mladého člověka se vzpomínkami a zkušenostmi osmdesátiletého starce. Moc zajímavá podívaná i když chvílemi až moc sterilní, ale Transfer měl myšlenku, která je v dnešní době silně aktuální, když vezmu v potaz jen ty miliony utracené za obrovské množství plastických operací a jiných prostředků, které mají sloužit pro omlazení těla.(1.8.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace