Záměna (TV seriál)

Switched at Birth

Drama / Rodinný / Romantický

USA, 2011–2017, 73 h 20 min (Minutáž: 41–63 min)

Tvůrci:

Lizzy Weiss

John Swihart

Katie Leclerc, Vanessa Marano, Constance Marie, D. W. Moffett, Lea Thompson, Lucas Grabeel, Ryan Lane, Sean Berdy, Jason Brooks, Blair Redford, Austin Butler, Aaron Jaeger, William Lucking, Stephen Lunsford, Todd Williams, Robin Thomas, Charles Michael Davis, Tammy Townsend, Robin Riker, Max Lloyd-Jones, Jady Bodenhamer, Maiara Walsh, Cameron Dye, Laura Brown, Erick Lopez, Chryssie Whitehead, Jackie Debatin, Erinn Westbrook, Spencer Garrett, Tina Huang, Cassi Thomson, Hans Obma, Brittany Belt, Cinda Adams, Janelle Velasquez, Jim O’Heir, Tamara Feldman, Alexandra Shipp, Wyndoline Landry, Tania Raymonde, Iris Almario, Crystal Kwon, Shelley Robertson, Gilles Marini, Cyrina Fiallo, Mariah Bonner, Nathalia Ramos, Zoey Deutch, Megan Littler, Ivonne Coll, Allison Scagliotti, Matthew Risch, Sunkrish Bala, Morgan Krantz, Noell Coet, Adam Hagenbuch, Sean McGowan, Russell Harvard, Ann Hu, Kari Coleman, Tom Maden, Cooper Barnes, Bryce McBratnie, Larry Sullivan, Rio Mangini, Rene Moran, Bobby Edner, Skyler Vallo, Jordan Calloway, Krista Marie Yu, Denise Galik, Lise Colleen Simms, Ruth Livier, McKinley Freeman, Maury Sterling, Danielle Rayne, Mark Charran, Hank Chen, Sevier Crespo, Sayeed Shahidi, Zach Bandler, Carlease Burke, Stephanie Nogueras, Tess Paras, Nishi Munshi, Malana Lea, Brian Tyler Cohen, Toks Olagundoye, Rich Hutchman, Heather Mazur, Charlene Amoia, Brandon W. Jones, Keean Johnson, Martina Bell, Lynne Alana Delaney, Yasmine Al-Bustami, Oliver Muirhead, Alice Lee, Robert Clotworthy, Carlos Antonio, Alex Wyse, Michele Weaver, Shaun Brown, Karen Bethzabe, Mat Vairo, Caleb Moody, Jason Weary, Mark Berry, David DeSantos, RJ Mitte, Keston John, Davi Santos, J.R. Cacia, Patrick Thomas Cragin, Dan J. Johnson, Ashley Gallegos, Jill Remez, Jason Woods, Desmin Borges, Marco Sanchez, John Redlinger, Tom Choi, Bryan Dechart, Brandon J. Sornberger, Hillary Baack, Rolando Molina, Klea Scott, Michelle Lee, Joe Marinelli, Rachel Shenton, Sam Sonenshine, Darrell Lake, Alisha Wainwright, Rana Roy, Brandon P Bell, Michael Galante, Gwendoline Yeo, Marlee Matlin, Anthony Natale, Justina Machado, John Furey, Sam Page, Albie Selznick, Meredith Baxter, Christopher Wiehl, Jim Holmes, Shelley Long, André Gordon, Corbin Bernsen, Dee Wallace, Justin Bruening, Manish Dayal, Shashawnee Hall, Victoria Gabrielle Platt, Ben Adams, Maria Cina, Annie Ilonzeh, Robert Curtis Brown, Jessica Tuck, Taylor Tan, Paul Tigue, Tom Williamson, Jordana Capra, Lauren Potter, Julie Berlin, Stacy Barnhisel, Phil Abrams, Sam Adegoke, Jim Lau, Steve Monroe, Valerie Yu, Rebecca Flinn-White, Jamie Brewer, Brittany Ross, Sandra Mae Frank, Ray Ford, Meeghan Holaway, David Castañeda, Nyle DiMarco

videla som prvých 7 dielov na jeden záťah a je to naozaj dobré. skvele vybratí herci, zaujímavé príbehy a konflikty. vždy, keď si myslím, že už uch mám všetkých prečítaných, niečo sa stane. ETA: po 10 dieloch palec jednoznačne hore. dospeláci sú zaujímaví a dobre vybrali hercov, ale kto je srdcom tohto seriálu sú jednoznačne predstavitelia a postavy "detí". najmenej zaujímavá mi príde Daphne, ale vzťahy medzi hlavnou päťkou - Daphne, Bay, Emmett, Toby a Wilke, sú zaujímavo spracované, všetkým im v podstate fandím a neviem sa dočkať januára. veľmi príjemné letné prekvapenie.(26.7.2011)

Na Switched at Birth se mi hrozně líbí, že není jako ostatní teen seriály. Polovina seriálu je ve znakovém jazyce, což mě nikdy nenapadlo, že by mě mohlo až tak zaujmout. Díky němu je možné vidět život i z perspektivy hluchých a to určitě stojí za to. Dokonce se něco z ASL dá pochytit, slova jako láska, máma, táta, ano, ne... Sice by tam mohlo být méně vztahových dramat, protože jich je tam více než požehnaně, ale už to k tomu zkrátka tak nějak patří. :D Kennishovi a Vasquezovi si prostě ani v jedné epizodě neodpočinou, tvůrci jsou až moc škodolibí. Jako celek to ale na mě působí moc dobře, velmi návykový seriál... :D Těším se na pátou sérii a pevně doufám, že Bay a Emmett skončí spolu... :D(31.1.2016)

Zajímavý koncept točící se okolo výměny dětí v porodnici. Jaký by byl život, kdyby se to nestalo? Mnoho otázek a ještě více nejasných odpovědí. Sympatické herectvo, především Daphne a Emmet, ovšem ani Bay není úplně k zahození. Není to seriálová hitparáda, ale poměrně zajímavé 45 minutové pozastavení nad zvláštními kličkami osudu... Je léto, takže sem s tím..(29.7.2011)

Po dvou dílech hodnotím kladně. Příběh je poutavý,vztahy zajímavě propletené a postavy celkem sympatické.Rozhodně je to milé překvapení,protože nic tak dobrého jsem od SAB nečekala.Každopádně se u mě pořád řadí mezi průměrné seriály,na které se sice dobře kouká,ale nevytváří se na nich závislost:).Výměna dětí při narození a problematika neslyšících jsou určitě dobře zvolená témata,ale netuším,jak si s nimi tvůrci poradí v dalších dílech.. Takže zatím tři hvězdičky.(16.8.2011)

Nikdy bych nevěřila, že tyhle teen-filmy budu někdy sledovat a... Voilà! Za 4 dny 9 dílů. Stala jsem se trochu závislou. Není to klasická výměna dvou dívek, ale je to perfektně propletená síť vztahů, problémů, 2 odlišných rodin, ale hlavně komplikací hluché dcery. Vážně jsem se do toho zamilovala, dokonce mě to i nakoplo oprášit znakovou řeč a teď se o5 doučuju (i spolu se seriálem).(28.8.2011)

• - KatieLecrec (Daphne) trpí i ve skutečném životě tzv. Menierovým syndromem, jehož hlavními příznaky jsou mimo nevolnost hlavně šelesty, hučení v uších a zhoršení sluchu. Tyto záchvaty se mohou objevovat v pravidelných i nepravidelných intervalech a mohou trvat několik hodin, ale i dní. Katie tedy - jak sama prozradila v jednom z rozhovorů - někdy slyší naprosto perfektně, jindy naopak neslyší vůbec nic. (Dlee)

• - Když seriál začal, mělo být Bay a Daphne 15 let. Ve skutečnosti představitelce Bay (Vanessa Marano) bylo 18 let a představitelce Daphne (Katie Leclerc) 24 let. (michy9073)

• - Kathryn Kennishová (Lea Thompsonová) v seriálu napsala knihu o výměně. V USA byla později kniha uvedena i ve skutečnosti. (Dlee)