Reklama

Reklama

Záměna

(seriál)
  • USA Switched at Birth
Drama / Rodinný / Romantický
USA, (2011–2017), 73 h 20 min (Minutáž: 41–63 min)

Tvůrci:

Lizzy Weiss

Hudba:

John Swihart

Hrají:

Katie Leclerc, Vanessa Marano, Constance Marie, D. W. Moffett, Lea Thompson, Lucas Grabeel, Ryan Lane, Sean Berdy, Jason Brooks, Blair Redford, Austin Butler (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(103)

Obsahy(1)

Když dvě dospívající dívky, Bay a Daphne, zjistí, že byly při narození vyměněny, obrátí to jejich životy vzhůru nohama. Bay žije s rodiči a bratrem v přepychové vile a neslyšící Daphne s matkou a babičkou v chudinské čtvrti. Přesto se však jejich rodiny dohodnou na společném bydlení, aby si tak všichni mohli vynahradit ztracený čas. (alyssa18)

(více)

Recenze (32)

alyssa18 

všechny recenze uživatele

Switched at Birth je takové moje malé „děťátko“ (vzhledem k tomu, že překládám titulky a vedu web), takže ať už budu hodnotit jakkoli, tak to pořád bude trošku nadhodnocené. Každopádně musím říct, že to je po dlouhé době zajímavý teen seriál. Velkým tahounem je tady svět neslyšících, takže nemůže být řeč o tom, že seriál nepřináší nic nového. Znakový jazyk mě opravdu zaujal a není to "jen jako". Na place máme opravdu neslyšící herce nebo (v případě Daphne) herce s určitým sluchovým handicapem. Problém se záměnou je dobrý nápad, ale bohužel se díl s dílem vytrácí (když pominu soudní řízení s Kennishovými v čele) a na scéně jsou hlavně milostné trable Bay a Daphne. Jsem zvědavá, jak dlouho to lidi udrží při obrazovkách. Bohužel sledovanost už pomalu klesá (což mě fakt mrzí). Velkým plus je ale celkem dobrá propracovanost postav a vztahů. Pořád ale čekám, kdy dají prostor i někomu jinému než trojúhelníku Bay-Emmett-Daphne. Nemůžu si pomoct, ale strašně mě zajímá Toby! (a to nejen kvůli tomu, že Lucas je fešák:-D) Jistých máme zatím 32 epizod, což je fakt hodně, takže snad si tvůrci se vším dostatečně vyhrají. Po hudební stránce je SaB také velmi podařený, jsou tam písničky, které vás fakt dostanou. A ještě jedno velké plus - opravdu, ale opravdu oceňuji, že šestnáctileté holky tady opravdu vypadají na 16, mají odpovídající šatník a nehrají si na primadony. (oblíbená postava: Bay) ()

Destinytte 

všechny recenze uživatele

První díly se mi líbily hodně, líbil se mi ten nápad, ale bohužel scénáristi z toho vyždímali všechno příliš rychle a od půlky PRVNÍ série je to zbytečně protahující se drama. Vypadalo to na příjemný seriál zabývající se problematikou výměny při narození, zblízka můžeme vidět, jak se se zjištěním, že došlo k výměně dětí, vyrovnávají rodiče, děti samotné a v neposlední řadě i jejich okolí. Teď se z toho stal poněkud obyčejný vztahový pletenec a takové můžeme najít snad v každém jiném seriálu. Přiznávám, že jsem vydržela jen kvůli páru Emmett + Bay. Uvidíme, co nám přinese druhá série, která startuje již tento rok v září. ()

Reklama

Zbyisek 

všechny recenze uživatele

Jak už to tak bývá u všeho, co není komedie: začátek dobrý, následuje vaření z vody. První série je zábavná, přichází se zajímavým námětem, nečekanými zvraty, napínavými a zajímavými zápletkami. V druhé série to všechno oslabuje, ve třetí ještě víc a 4. série už je v podstatě tragédie. Seriál se snaží strašně moralizovat. "Popularizuje" nejrůznější společenské, životní a zdravotní problémy a nemoci. Většina postav začíná mít absolutně nesmyslné uvažování a chování. Přehnaně vyhrocené situace, z mouchy se dělají velbloudi. Všichni se chovají jak ubrečená puberťačka. Každá prkotina, nad kterou normální člověk mávne rukou, je tu vyzdvihována a opěvována jako megadramatická událost mezinárodního významu. Když přihlédnu k hodně povedené první sérii a vše zprůměruju, tak to jsou plus mínus 3 hvězdičky. No, možná spíš 2,5. ()

PavelU 

všechny recenze uživatele

Neustále se vracet do minulosti, říkat si, jak mohlo všechno být jinak, kdyby.., čelit nepřízni osudu, lpět na svých blízkých a kamarádech, pomoci někomu v obtížné situaci, jen si užívat života, věnovat se svým snům, vzdorovat autoritám. Ať už se dotyčný vymyká komukoli a čemukoli, neměla by to pro něj být žádná překážka. Více perspektiv na jedno a to samé, čímž divák lépe pochopí, co mu postavy chtěly sdělit, jaké si z toho vzít ponaučení. Zakládá se to na reálných problémech společnosti, nechybí tu humor a z toho plynoucí zábava, která to povznáší až na úroveň nesmírně neotřelého počinu. Nejdůležitější je ale bezesporu vztah obou matek a jejich dcer, okolo nichž se děj po většinu seriálu točí. Prostor dostávají i všichni ostatní, kteří se nějakou měrou podíleli na směřování ústřední dvojice mladých hrdinek. Charaktery zmíněných dívek podléhají momentálním emocím, nechávají se unášet děním. Skrze jednotlivé série tak vidíme dostatečnou hloubku celého vyprávění, navíc provázaného, jak jen to jde. Switched at Birth by v našich končinách prospěl kvalitní český dabing, dále doplněný o opravdu precizní titulky v momentech, kdy má hlavní slovo znaková řeč. Skvost neuvěřitelného kalibru, o němž jsem dlouhá léta neměl ani ponětí. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Po dvou dílech hodnotím kladně. Příběh je poutavý,vztahy zajímavě propletené a postavy celkem sympatické.Rozhodně je to milé překvapení,protože nic tak dobrého jsem od SAB nečekala.Každopádně se u mě pořád řadí mezi průměrné seriály,na které se sice dobře kouká,ale nevytváří se na nich závislost:).Výměna dětí při narození a problematika neslyšících jsou určitě dobře zvolená témata,ale netuším,jak si s nimi tvůrci poradí v dalších dílech.. Takže zatím tři hvězdičky. ()

Galerie (285)

Zajímavosti (7)

  • Kathryn Kennishová (Lea Thompsonová) v seriálu napsala knihu o výměně. V USA byla později kniha uvedena i ve skutečnosti. (Dlee)
  • Tri hlavné postavy – Daphne, Emmett a Melody – hrajú herci, ktorí sú nepočujúci aj v skutočnosti. (katherine.)

Reklama

Reklama