Záměna (TV seriál)

Switched at Birth

Drama / Rodinný / Romantický

USA, 2011 - 2017, 73 h 20 min (Minutáž: 104x41–63 min)

Tvůrci:

Lizzy Weiss

John Swihart

Katie Leclerc, Vanessa Marano, Constance Marie, D. W. Moffett, Lea Thompson, Lucas Grabeel, Ryan Lane, Sean Berdy, Jason Brooks, Blair Redford, Austin Butler, Aaron Jaeger, William Lucking, Stephen Lunsford, Todd Williams, Robin Thomas, Charles Michael Davis, Tammy Townsend, Robin Riker, Max Lloyd-Jones, Jady Bodenhamer, Maiara Walsh, Cameron Dye, Laura Brown, Erick Lopez, Chryssie Whitehead, Jackie Debatin, Erinn Westbrook, Spencer Garrett, Tina Huang, Cassi Thomson, Hans Obma, Brittany Belt, Cinda Adams, Janelle Velasquez, Jim O’Heir, Tamara Feldman, Alexandra Shipp, Wyndoline Landry, Tania Raymonde, Iris Almario, Crystal Kwon, Shelley Robertson, Gilles Marini, Cyrina Fiallo, Mariah Bonner, Nathalia Ramos, Zoey Deutch, Megan Littler, Ivonne Coll, Allison Scagliotti, Matthew Risch, Sunkrish Bala, Morgan Krantz, Noell Coet, Adam Hagenbuch, Sean McGowan, Russell Harvard, Ann Hu, Kari Coleman, Tom Maden, Cooper Barnes, Bryce McBratnie, Larry Sullivan, Rio Mangini, Rene Moran, Bobby Edner, Skyler Vallo, Jordan Calloway, Krista Marie Yu, Denise Galik, Lise Colleen Simms, Ruth Livier, McKinley Freeman, Maury Sterling, Danielle Rayne, Mark Charran, Hank Chen, Sevier Crespo, Sayeed Shahidi, Zach Bandler, Carlease Burke, Stephanie Nogueras, Tess Paras, Nishi Munshi, Malana Lea, Brian Tyler Cohen, Toks Olagundoye, Rich Hutchman, Heather Mazur, Charlene Amoia, Brandon W. Jones, Keean Johnson, Martina Bell, Lynne Alana Delaney, Yasmine Al-Bustami, Oliver Muirhead, Alice Lee, Robert Clotworthy, Carlos Antonio, Alex Wyse, Michele Weaver, Shaun Brown, Karen Bethzabe, Mat Vairo, Caleb Moody, Jason Weary, Mark Berry, David DeSantos, RJ Mitte, Keston John, Davi Santos, J.R. Cacia, Patrick Thomas Cragin, Dan J. Johnson, Ashley Gallegos, Jill Remez, Jason Woods, Desmin Borges, Marco Sanchez, John Redlinger, Tom Choi, Bryan Dechart, Brandon J. Sornberger, Hillary Baack, Rolando Molina, Klea Scott, Michelle Lee, Joe Marinelli, Rachel Shenton, Sam Sonenshine, Darrell Lake, Alisha Wainwright, Rana Roy, Brandon P Bell, Michael Galante, Gwendoline Yeo, Marlee Matlin, Anthony Natale, Justina Machado, John Furey, Sam Page, Albie Selznick, Meredith Baxter, Christopher Wiehl, Jim Holmes, Shelley Long, André Gordon, Corbin Bernsen, Dee Wallace, Justin Bruening, Manish Dayal, Shashawnee Hall, Victoria Gabrielle Platt, Ben Adams, Maria Cina, Annie Ilonzeh, Robert Curtis Brown, Jessica Tuck, Taylor Tan, Paul Tigue, Tom Williamson, Jordana Capra, Lauren Potter, Julie Berlin, Stacy Barnhisel, Phil Abrams, Sam Adegoke, Jim Lau, Steve Monroe, Valerie Yu, Rebecca Flinn-White, Jamie Brewer, Brittany Ross, Sandra Mae Frank, Ray Ford, Meeghan Holaway

videla som prvých 7 dielov na jeden záťah a je to naozaj dobré. skvele vybratí herci, zaujímavé príbehy a konflikty. vždy, keď si myslím, že už uch mám všetkých prečítaných, niečo sa stane. ETA: po 10 dieloch palec jednoznačne hore. dospeláci sú zaujímaví a dobre vybrali hercov, ale kto je srdcom tohto seriálu sú jednoznačne predstavitelia a postavy "detí". najmenej zaujímavá mi príde Daphne, ale vzťahy medzi hlavnou päťkou - Daphne, Bay, Emmett, Toby a Wilke, sú zaujímavo spracované, všetkým im v podstate fandím a neviem sa dočkať januára. veľmi príjemné letné prekvapenie.(26.7.2011)

Po dvou dílech hodnotím kladně. Příběh je poutavý,vztahy zajímavě propletené a postavy celkem sympatické.Rozhodně je to milé překvapení,protože nic tak dobrého jsem od SAB nečekala.Každopádně se u mě pořád řadí mezi průměrné seriály,na které se sice dobře kouká,ale nevytváří se na nich závislost:).Výměna dětí při narození a problematika neslyšících jsou určitě dobře zvolená témata,ale netuším,jak si s nimi tvůrci poradí v dalších dílech.. Takže zatím tři hvězdičky.(16.8.2011)

Ačkoliv nejsem úplně fanynka teen seriálů, tento mě zaujal především tím, že se zabývá problematikou neslyšících. To je určitě něco, s čím jsem se v seriálech zatím nesetkala a co je zde zpracováno pro mě velice sympaticky a lidsky. Měla jsem tak možnost nahlédnout do úplně jiného světa, kde jsou důležitější jiné věci, než co kdo říká a skrze tyto odlišné hodnoty i reflektovat sebe a to, jak automatická mi přijde možnost vše vyjadřovat slovy. Nejvíc se mi líbily hádky pouze ve znakové řeči, to byla rychlost:) Pokud bych měla něco kritizovat, tak je to typicky neodpovídající věk herců. Vanesse Marano bylo v době natáčení 19, což ještě není tak zlé, ale Katie Leclerc 25 let, což je opravdu na roli šestnáctky poměrně znatelný rozdíl. A podobně i u dalších "teenagerů." To je vážně tak málo herců a hereček, že není možné vybrat někoho, kdo odpovídá údajnému věku v seriálu??(2.7.2012)

Jak už to tak bývá u všeho, co není komedie: začátek dobrý, následuje vaření z vody. První série je zábavná, přichází se zajímavým námětem, nečekanými zvraty, napínavými a zajímavými zápletkami. V druhé série to všechno oslabuje, ve třetí ještě víc a 4. série už je v podstatě tragédie. Seriál se snaží strašně moralizovat. "Popularizuje" nejrůznější společenské, životní a zdravotní problémy a nemoci. Většina postav začíná mít absolutně nesmyslné uvažování a chování. Přehnaně vyhrocené situace, z mouchy se dělají velbloudi. Všichni se chovají jak ubrečená puberťačka. Každá prkotina, nad kterou normální člověk mávne rukou, je tu vyzdvihována a opěvována jako megadramatická událost mezinárodního významu. Když přihlédnu k hodně povedené první sérii a vše zprůměruju, tak to jsou plus mínus 3 hvězdičky. No, možná spíš 2,5.(24.9.2015)

Pecka, vážně výborné! Nečekal jsem to, ale o to pro mě bylo větší překvapení, když jsem zhlédl prvních pár dílů a byl tak..no ano, opravdu unešen. Nejenom že mě dostalo to propojení dvou světů, slyšících a neslyšících, ale i jednotlivé postavy ať se vám zdají jakkoliv napsané, příběh, zápletky, hercké výkony, spolu tvoří velmi pěkný seriál...P.S. Předchozí slova popisují seriál do desátého dílu první série, poté nástává postupný obrat o 180 stupňů...škoda :/(5.8.2011)

• - Tri hlavné postavy – Daphne, Emmett a Melody – hrajú herci, ktorí sú nepočujúci aj v skutočnosti. (katherine.)

• - KatieLecrec (Daphne) trpí i ve skutečném životě tzv. Menierovým syndromem, jehož hlavními příznaky jsou mimo nevolnost hlavně šelesty, hučení v uších a zhoršení sluchu. Tyto záchvaty se mohou objevovat v pravidelných i nepravidelných intervalech a mohou trvat několik hodin, ale i dní. Katie tedy - jak sama prozradila v jednom z rozhovorů - někdy slyší naprosto perfektně, jindy naopak neslyší vůbec nic. (Dlee)

• - Tobyho (Lucas Grabeel)  syn je pojmenován po střední škole, na kterou Daphne (Katie Leclerc) a Bay (Vanessa Marano) chodily. Carlton - škola pro hluché. (michy9073)