Záměna (TV seriál)

Switched at Birth

Drama / Rodinný / Romantický

USA, 2011 - 2017, 73 h 20 min (Minutáž: 104x41–63 min)

Tvůrci:

Lizzy Weiss

John Swihart

Katie Leclerc, Vanessa Marano, Constance Marie, D. W. Moffett, Lea Thompson, Lucas Grabeel, Ryan Lane, Sean Berdy, Jason Brooks, Blair Redford, Austin Butler, Aaron Jaeger, William Lucking, Stephen Lunsford, Todd Williams, Robin Thomas, Charles Michael Davis, Tammy Townsend, Robin Riker, Max Lloyd-Jones, Jady Bodenhamer, Maiara Walsh, Cameron Dye, Laura Brown, Erick Lopez, Chryssie Whitehead, Jackie Debatin, Erinn Westbrook, Spencer Garrett, Tina Huang, Cassi Thomson, Hans Obma, Brittany Belt, Cinda Adams, Janelle Velasquez, Jim O’Heir, Tamara Feldman, Alexandra Shipp, Wyndoline Landry, Tania Raymonde, Iris Almario, Crystal Kwon, Shelley Robertson, Gilles Marini, Cyrina Fiallo, Mariah Bonner, Nathalia Ramos, Zoey Deutch, Megan Littler, Ivonne Coll, Allison Scagliotti, Matthew Risch, Sunkrish Bala, Morgan Krantz, Noell Coet, Adam Hagenbuch, Sean McGowan, Russell Harvard, Ann Hu, Kari Coleman, Tom Maden, Cooper Barnes, Bryce McBratnie, Larry Sullivan, Rio Mangini, Rene Moran, Bobby Edner, Skyler Vallo, Jordan Calloway, Krista Marie Yu, Denise Galik, Lise Colleen Simms, Ruth Livier, McKinley Freeman, Maury Sterling, Danielle Rayne, Mark Charran, Hank Chen, Sevier Crespo, Sayeed Shahidi, Zach Bandler, Carlease Burke, Stephanie Nogueras, Tess Paras, Nishi Munshi, Malana Lea, Brian Tyler Cohen, Toks Olagundoye, Rich Hutchman, Heather Mazur, Charlene Amoia, Brandon W. Jones, Keean Johnson, Martina Bell, Lynne Alana Delaney, Yasmine Al-Bustami, Oliver Muirhead, Alice Lee, Robert Clotworthy, Carlos Antonio, Alex Wyse, Michele Weaver, Shaun Brown, Karen Bethzabe, Mat Vairo, Caleb Moody, Jason Weary, Mark Berry, David DeSantos, RJ Mitte, Keston John, Davi Santos, J.R. Cacia, Patrick Thomas Cragin, Dan J. Johnson, Ashley Gallegos, Jill Remez, Jason Woods, Desmin Borges, Marco Sanchez, John Redlinger, Tom Choi, Bryan Dechart, Brandon J. Sornberger, Hillary Baack, Rolando Molina, Klea Scott, Michelle Lee, Joe Marinelli, Rachel Shenton, Sam Sonenshine, Darrell Lake, Alisha Wainwright, Rana Roy, Brandon P Bell, Michael Galante, Gwendoline Yeo, Marlee Matlin, Anthony Natale, Justina Machado, John Furey, Sam Page, Albie Selznick, Meredith Baxter, Christopher Wiehl, Jim Holmes, Shelley Long, André Gordon, Corbin Bernsen, Dee Wallace, Justin Bruening, Manish Dayal, Shashawnee Hall, Victoria Gabrielle Platt, Ben Adams, Maria Cina, Annie Ilonzeh, Robert Curtis Brown, Jessica Tuck, Taylor Tan, Paul Tigue, Tom Williamson, Jordana Capra, Lauren Potter, Julie Berlin, Stacy Barnhisel, Phil Abrams, Sam Adegoke, Jim Lau, Steve Monroe, Valerie Yu, Rebecca Flinn-White, Jamie Brewer, Brittany Ross, Sandra Mae Frank, Ray Ford, Meeghan Holaway

videla som prvých 7 dielov na jeden záťah a je to naozaj dobré. skvele vybratí herci, zaujímavé príbehy a konflikty. vždy, keď si myslím, že už uch mám všetkých prečítaných, niečo sa stane. ETA: po 10 dieloch palec jednoznačne hore. dospeláci sú zaujímaví a dobre vybrali hercov, ale kto je srdcom tohto seriálu sú jednoznačne predstavitelia a postavy "detí". najmenej zaujímavá mi príde Daphne, ale vzťahy medzi hlavnou päťkou - Daphne, Bay, Emmett, Toby a Wilke, sú zaujímavo spracované, všetkým im v podstate fandím a neviem sa dočkať januára. veľmi príjemné letné prekvapenie.(26.7.2011)

Konečně zase něco zajímavého. Jedná se o seriál odehrávající se v prostředí neslyšících, pro mě naprosto nová zkušenost (a jsem za to ráda). Hlavními postavami jsou Bay a Daphne, které byly v porodnici rodičům vyměněny. Řeší se klasické problémy mladých i dospělých - lásky, rozchody a především soužití s "novou" rodinou.. u některých scén si občas uvědomím, co vše člověk považuje za samozřejmé a jak kruté dokáže být okolí. Velmi příjemná záležitost, jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál a jaké zápletky se ještě objeví.. Za mě 75%. Update - viděla jsem 18 dílů a pak se nějak zasekla, už mě to prostě nebaví. Možná se k tomu někdy vrátím, možná taky ne. To nic nemění na tom, že tenhle seriál je "jiný" a určitě si zaslouží pozornost. - Nově hodnotím 65%.(30.7.2011)

Nikdy bych nevěřila, že tyhle teen-filmy budu někdy sledovat a... Voilà! Za 4 dny 9 dílů. Stala jsem se trochu závislou. Není to klasická výměna dvou dívek, ale je to perfektně propletená síť vztahů, problémů, 2 odlišných rodin, ale hlavně komplikací hluché dcery. Vážně jsem se do toho zamilovala, dokonce mě to i nakoplo oprášit znakovou řeč a teď se o5 doučuju (i spolu se seriálem).(28.8.2011)

První díly se mi líbily hodně, líbil se mi ten nápad, ale bohužel scénáristi z toho vyždímali všechno příliš rychle a od půlky PRVNÍ série je to zbytečně protahující se drama. Vypadalo to na příjemný seriál zabývající se problematikou výměny při narození, zblízka můžeme vidět, jak se se zjištěním, že došlo k výměně dětí, vyrovnávají rodiče, děti samotné a v neposlední řadě i jejich okolí. Teď se z toho stal poněkud obyčejný vztahový pletenec a takové můžeme najít snad v každém jiném seriálu. Přiznávám, že jsem vydržela jen kvůli páru Emmett + Bay. Uvidíme, co nám přinese druhá série, která startuje již tento rok v září.(28.8.2012)

Po dvou dílech hodnotím kladně. Příběh je poutavý,vztahy zajímavě propletené a postavy celkem sympatické.Rozhodně je to milé překvapení,protože nic tak dobrého jsem od SAB nečekala.Každopádně se u mě pořád řadí mezi průměrné seriály,na které se sice dobře kouká,ale nevytváří se na nich závislost:).Výměna dětí při narození a problematika neslyšících jsou určitě dobře zvolená témata,ale netuším,jak si s nimi tvůrci poradí v dalších dílech.. Takže zatím tři hvězdičky.(16.8.2011)

• - Názvy epizod jsou pojmenovány po uměleckých dílech. (..Lucas..)

• - Původně měli mít Bay (Vanessa Marano) a Toby (Lucas Grabeel) ještě jedectiletého bratra Lukea. (michy9073)

• - Tri hlavné postavy – Daphne, Emmett a Melody – hrajú herci, ktorí sú nepočujúci aj v skutočnosti. (katherine.)