Sice se jedná o vymyšlený příběh, ale i tak není po dějové stránce nijak špatný. Zřejmě vlivem nízkého rozpočtu vyznívá podivně jen útok dvou tanků na malý přístav plného Němců. Snímek televizemi opomíjený a je to škoda. I přes udělení Ceny literárního fondu ke 30. výročí osvobození za scénář je na svou dobu vzniku zcela neškodný. Zajímavá je i použitá hudba. Svým vyzněním by se spíše hodila k westernu, ale budiž. Snímek to dosti oživilo. Pravda, mohlo to být daleko dramatičtější, ale na 70. léta, kdy byl snímek natočen, bylo takovéto zpracování zcela normální. Námět o českých lodnících plujících ku Praze s ukradenou německou lodí plnou výbušnin, nebyl nijak špatný nápad.(26.10.2016)

Najprv som si pred filmom pozrel filmovy trailer na tento film a podla neho som usudil, ze to asi bude kvalitny vojnovy film spod ceskych ruciciciek:) Dej filmu nebol zly napad a celkom bol aj putavy pre mna, ale chybalo tomu viac akcie, ako bolo ukazane len v prvej casti filmu, z ktoreho aj bol urobeny ten filmovy trailer, ktory som mal moznost vidiet kedysi davno. Ako som na zaciatku tohoto komentu spominal, uvod filmu bol dobry a aj nepatrne boje boli pozeratelne, hlavne tie ruske tanky a to nemecke delo raze 88 mm ma vskutku milo potesilo. Dokonca sa aj dostal priestor pre pesiakov, konkretne ten sopliak s panzerfaustom tiez nebol k zahodeniu. Toto vsetko, ale bolo prilis kratke a obcas som mal z toho taky nie moc dobry dojem, ako tie boje prebiehali. Potom sa len film niesol v znameni plavby po rieke na jednom nakladnom clne, ktory sa pomaly trepal do bodu Mys dobrej nadeje. Ich dobrodruzstvo uz nebolo take dobre, ako zaciatok filmu, kde sa aj nieco poriadne dialo. Ale tym zas nechcem povedat, ze ta plavba bola nudna, ale na vojnovy film by to chcelo nieco viacej a nie sa len tak plavit a nic dokopy nerobit. Druha polovica mi prisla taka obycajna a preto filmu davam menej hviediciek kvoli tej druhej polovici filmu. Keby sa film niesol v takom duchu, ako zaciatok filmu, tak mu dam urcite viacej hviezdiciek, ale takto len dostal tri, co je dost skoda.(30.1.2012)

Film má pomalejší rozjezd, pořádně to začíná až až útokem Sovětů asi ve 25. minutě. Trochu pochybná je motivace hlavního hrdiny k tomu, aby podstoupil na konci války životu nebezpečnou cestu lodí napěchovanou prskavkama z Rajchu do protektorátu. Frizek mu řekne: hele čoveče, vodjeď s tim, ať nám to tady nebouchne. No tak jo, já teda jedu. Pak mi neseděla obrovská náhodička, když se dva členové posádky jdou v polovině cesty projít a kupodivu narazí zrovna na svýho bývalýho parťáka. Sklenčkovy utrápený role taky moc nemusim. Ale jinak je to dobrý. Vynikající herci, skvělé jakoby autentické záběry z války k nerozeznání od skutečných, povedená výprava s množstvím výbuchů.(15.1.2017)

Sedm statečných počesku. Film, který v mnohém předčil všechna mnou rozporuplná očekávání: navzdory nepříznivé době se jedná o výbornou, téměř apolitickou road-movie na lodi. Sedm lidí, sedm různých charakterů, jeden cíl. Přežít. Některé záběry, především ty, v nichž figurují exteriéry na česko-německém pomezí, patří k zvlášť zdařilým, stejně fascinující je i "westernová" hudba Jiřího Šusta. A pak je tu samozřejmě perfektní Větrovec, Sklenčka, Cupák, Hanzlík a Lackovič. Opravdu nerozumím tomu, proč se právě tento vynikající film takřka vůbec neobjevuje v televizním programu. Asi by příliš vynikal mezi tím současným balastem.(12.2.2017)

Dobry namet, na nase pomery celkem velkorysa vyprava a uzasna hudba. To jsou nosne pilire tohoto filmu. Myslim, ze je i dobre vystihnuta atmosfera poslednich dnu valky a nervozita nemecke armady. Filmu ale chybi vice napeti. Jinak vsak nemohu souhlasit s kritikou na adresu Otakara Fuky, pro me se jedna o nadprumerneho ceskeho rezisera z normalizacniho obdobi.(28.4.2013)

• - Filmovanie prebiehalo v Mělníku, Libčiciach a v okolí Prahy. (dyfur)