• Spinosaurus

Fuka je prostě amatér. Tohle měl být jeho vrcholový film, ale místo toho je to naprostá ptákovina. Vezmu to popořadě. Scénář - proboha, tohle je snad výsměch československé kinematografii. Nevím, kdo ho psal, ale takovouhle úplně bezduchou a nenápaditou nijakost bych vypotil i já za pár dní. Zkrátka vezmeme si schéma důležité plavby ku Praze (jak originální!), přidáme skřehotající kašpárky (Němce), vymyslíme dvě tři akční scény (v tomto případě mizerně natočené), přidáme menší romantiku, trochu propagandy (ne že by jí tu bylo nějak moc, ale byla tady) a do toho všeho nahážeme figurky ze Sedmi statečných. A trádá, můžeme točit! K těm akčním scénám snad jen to, že jsou na úrovni novodobého Tobruku, což trochu průser, vzhledem k zaměření výše jmenovaného filmu a navíc to byla doba, kdy si tam každý mohl naházet tolik tanků, kolik chtěl (taky jich na českém území v té době bylo až moc). Zkrátka promarněná šance, herci nemají co hrát (o Němcích ani nemluvím), scénář psali studenti prvního ročníku famu (a to byl asi ten nejslabší ročník všech dob) a Fuka vrší jeden filmařský kiks za druhým. Suma sumárum - dva tanky, dvě hvězdičky.(29.5.2011)

Najprv som si pred filmom pozrel filmovy trailer na tento film a podla neho som usudil, ze to asi bude kvalitny vojnovy film spod ceskych ruciciciek:) Dej filmu nebol zly napad a celkom bol aj putavy pre mna, ale chybalo tomu viac akcie, ako bolo ukazane len v prvej casti filmu, z ktoreho aj bol urobeny ten filmovy trailer, ktory som mal moznost vidiet kedysi davno. Ako som na zaciatku tohoto komentu spominal, uvod filmu bol dobry a aj nepatrne boje boli pozeratelne, hlavne tie ruske tanky a to nemecke delo raze 88 mm ma vskutku milo potesilo. Dokonca sa aj dostal priestor pre pesiakov, konkretne ten sopliak s panzerfaustom tiez nebol k zahodeniu. Toto vsetko, ale bolo prilis kratke a obcas som mal z toho taky nie moc dobry dojem, ako tie boje prebiehali. Potom sa len film niesol v znameni plavby po rieke na jednom nakladnom clne, ktory sa pomaly trepal do bodu Mys dobrej nadeje. Ich dobrodruzstvo uz nebolo take dobre, ako zaciatok filmu, kde sa aj nieco poriadne dialo. Ale tym zas nechcem povedat, ze ta plavba bola nudna, ale na vojnovy film by to chcelo nieco viacej a nie sa len tak plavit a nic dokopy nerobit. Druha polovica mi prisla taka obycajna a preto filmu davam menej hviediciek kvoli tej druhej polovici filmu. Keby sa film niesol v takom duchu, ako zaciatok filmu, tak mu dam urcite viacej hviezdiciek, ale takto len dostal tri, co je dost skoda.(30.1.2012)

• kebom

Vcelku nedotiahnuté, niektoré momenty vskutku úsmevné. Málo inteligentní Nemci so škrekľavými hlasmi pôsobia efektne, ale zbytočne. Tretina filmu je k tomu nahovorená v nemčine a bez titulkov, čo zrozumiteľnosti deja veľmi nepridáva. Niektoré postavy sú vyslovene nadbytočné a podaktoré "náhodné" scény pôsobia absurdne. Myslím, že aj význam cesty lode Moldau je záhadou... Hudba je výborná a výkon o. Sklenčku kvalitný. Film je však žiaľ zlátaninou.(19.5.2010)

K mému překvapení velmi dobrý dobrodružný film odehrávající se na konci 2.světové války. Tajná cesta lodí z německé strany přes hranice do ČSSR je plná zvratů, napětí, strachu i obětí, ale i naděje a se šťastným koncem... a někdy je to trochu i legrace - tak třeba padají výstřely, výbušniny z létadla a pan Větrovec se nejvíc stará o to, aby se jeho kanárkovi nic nestalo a dovezl svého milovaného ptáčka živého ;)) a Cupák mu na to říká: ,,Já věděl, proč tu akci podnikáš." Škoda akorát dlouhého rozběhu na začátku, s minimem dialogů a samými výstřely + mezi tím opožděné titulky filmu přerušované dlouhými dobovými záběrmi a prvních 25 minut samá němčina... mohlo to být jinak i za 5 hvězd. Z herců vede samozřejmě charismatický Josef Větrovec se svým nezaměnitelným hlasem.(10.2.2017)

• farmnf

Ach Fuko! Nešťasný člověče Boží ateistický! Od tebe ty troubo se mě skutečně líbily je ty Zlaté rybky. A to kvůli Víznerovi. Von je skvělej herec. Tohle jsi teda tak posral, že jsem něvěřil, zda lze...Větrovec běhá, vypadá akčně...ale do prdele kam? Všichni mluví německy celou polovinu filmu a to i soudruzi antifašisté! Příběh posraný, scénář posraný, kamera posraná, do toho agitka...všechno jsi Fuko posral!(6.9.2011)

• - Filmovanie prebiehalo v Mělníku, Libčiciach a v okolí Prahy. (dyfur)