U muziky na silvestra (TV pořad)

Hudební / Talk-show

Česko, 2007, 11x52 min

Kontrastní spojení slizkého lidového zpěváka a vinaře Jožky Šmukaře a nekorunovaného krále sprosté anekdoty Zdeňka Izera. Zdeněk se zaplaťpánbůh místo vymýšlení trapných skečů drží toho, co mu jde nejlépe (což je vyprávění vtipů) a že slušné mluvě dává hodně na frak (snad ani jeden z jeho tuny vtipů se neobešel bez peprnějšího slova)! Vystoupení lidové muziky nemohu hodnotit, protože díky vynálezu přetáčení jsem zůstal jejich produkce ušetřen.(19.1.2011)

• Petrus1

Že by dechovka patřila k mému oblíbenému hudebnímu žánru? :-D Tak to je ten největší vtip, který v tomto pořadu ale nezazněl :P Samože na hudební produkci sem přepínala jinam a vracela se jen na vtipy od Izera...on je umí celkem obstojně vyprávět...takže za těch pár vtipů, kterým sem se zasmála...myslím, že ty hvězdy jsou tak akorát ;-)(2.1.2011)

Pořad stojí na tom, kdo vyprává vtipy. Pokud je tam Izer - celý pořad je na 4 hvězdičky, Vodochodský/Pitkin - 2, Jirák - odpad! Letos to s Jirákem byla tragédie. Já čekal, že tam bude Izer a po přepnutí jsem se bohužel dozvěděl, že tam je Ota Jirák. Každý jeho vtip trval minutu, pořádně je ani neuměl vyprávět a po tom co domluvil měl co dělat i zaplacený komparz, aby se smál. Za takový "výkon" by ani neměl dostat honorář.(1.1.2017)

Také v roce 2011 se v restauraci U Zlatého selátka na Kladně sešla partička kolem Jožky Šmukaře (a opět bavič Zdeněk Izer, zpěvák Karel Hegner, Plechová muzika Libora Kaprase), aby na Silvestra pobavila hlavně věkově starší generaci svými písničkami a bavič aby odvyprávěl pár zábavných vtípků. Zdeněk Izer je "zárukou" sprostých jednoduchých vtípků, což se opět potvrdilo. Sprosté slovo mu nedělá problém a tak by mě zajímalo, jak to dokáže ona starší generace zpracovat. Mladí zase budou mít problém s lidovou hudbou, která jim nic neřekne. Takže tak nějak nevím, pro koho vlastně tento pořad ČT dělá. Ale budiž, průměrný a přijatelně zábavný pořad to je. V roce 2012 se hosté Jožky Šmukaře sešli v restauraci Vigvam v Němčicích u Kolína. Hosté na vtipy tentokrát byli Milan Pitkin a Bára Štěpánová, hrají Skaličané a Trubači OMS Přerov. V roce 2013 se hosté Jožky Šmukaře sešli v hospodě v Žatci, hosty byli Milan Pitkin, orchestr Karla Vlacha s kapelníkem Daliborem Kaprasem, zpívali Duo Kamélie, Roman Vojtek, Gabriela Fritschová, Barbora Šedivá a Kateřina Šildová. Lidové písně ustoupili do pozadí a zazněly hlavně známé starší písně Semaforu a jiné v nové úpravě. Šedivý průměr, který přinesl to, co se od tohoto pořadu čeká - slušné písně a blbé vtipy. V roce 2014 se pořad konal ve Velké Bíteši, jediným hostem Jožky Šmukaře byl Zdeněk Izer, který odvyprávěl své sice vtipné, ale sprosté vtipy. Hrála dechová hudba Skaličané, zpívali Kamelie, Michaela Mrázková, Jan Sedláček, Jaroslava Slobodová a Barbora Šedivá. Vcelku povedený průměrný silvestrovský pořad. Konec roku 2015 se slavil U Zlatého Selátka na Kladně. Jožka Šmukař si pozval na vtipy Milana Pitkina a Ivana Vodochodského, k poslechu hrála kapela Muzikanti z jižních Čech s kapelníkem Radkem Hruškou. Vtipy opět různého ražení, ale ušlo to. Písničky byly ryze lidové, ale pro fanoušky dechovky určitě slušná zábava. Silvestr roku 2016 se opět natáčel U Zlatého Selátka na Kladně. Hlavním hostem na vtipy je Ota Jirák, jehož vyprávění není izerovské (ani taková kadence, ale ani tolik sprostoty), ale rozhodně se dalo přežít. Písně opět tradičně lidové, hrála kapela Kumpanovi muzikanti s kapelníkem Vlado Kumpan. Zpívali Jarmila Svobodová a Lucie Valentová. Další Silvestr, rok 2017, se potřetí po sobě konal U Zlatého Selátka na Kladně. Vtipy vyprávěli Izer a Pitkin, zpívala Monika Absolonová a Markéta Konvičková. Lidové písně z Čech i Moravy hrála a zpívala Moravská Veselka s kapelníkem Jaromírem Školoudíkem. Lidovky opět ušly, vtipy od Pitkina naprosto nevtipné a neposlouchatelné, Izer přidal sice vtipnější, ale také opět trochu sprosté. Silvestrovský průměr, který mladé lidi rozhodně k televizi nepřitáhl.(7.1.2012)

Sloučit zpěváka lidovek Jožku Šmukaře s bavičem Zdenkem Izerem byl dost neotřelý a odvážný nápad, který hodnotím kladně. Povětšinou vulgární vtipy, kterých byla velká, a celkem pestrá porce, umí Izer dobře podat a dá se jim zasmát. Naopak hudebně mě pořad neoslovil, i když kapela a herci to solidně rozjeli. Necelá hodinka mně bohatě stačila a vtipy nemusím slyšet další následující rok.(2.1.2011)